banner62
BİST
4.925,54
ALTIN
1.050,80
DOLAR
18,64
STERLİN
22,30
EURO
19,28

12 Nisan 2022'de 166 yılda bir gerçekleşen Jüpiter ve Neptün’ün, Balık burcunun 23°58°′de  Markab sabit yıldızında tam kavuşumun; Dünya, Türkiye ve Dersim üzerindeki etkileri.

(Bu önemli kavuşumun burçlara göre etkilerini, Nisan ayı burç yorumlarımda okuyabilirsiniz.)

12 Nisan 2022 de (saat 16:22 - 18:08 arası tam kavuşum zaman aralığı), Balık burcunun kendi yönetici gezegenleri olan Jüpiter ve Neptün, Balık burcunun 23°58′ da tam kavuşum yapıyor. 166 yılda bir olan bu olaya tanıklık edecek insanlık için bu zaman dilimi, çok önemli olaylara şahitlik edeceğimize işaret ediyor. Balık burcunun son derecelerinde gerçekleşecek bu kavuşumu alacakaranlık şafak vakti olarak tanımlıyorum. Henüz Güneş doğmadı ancak aydınlığını hissedebileceğimiz değişim ve dönüşümler ile bilinç seviyemizin ve duyarlılığımızın zorunlu olarak yükseleceği dönemdir.

 Jüpiter ve Neptün’ün Balık burcundaki bir önceki kavuşumu 17 Mart 1856 yılında 18°13′ de tam kavuşum olarak gerçekleşmişti. Bir sonraki kavuşum ise; 20 Ocak 2176 yılında olacak. (Balık burcunun 0 derecesinde derecesel olarak kavuşum yapsa da dakika olarak tam kavuşum olmayacak.)

Balık burcunun bu iki yönetici gezegenin 166 yılda bir kavuşması ve üstelik tam derece kavuşum yapması genel olarak enerji dalgasının hızlı bir şekilde büyüyerek yayılması, önüne gelen her şeyi içine alarak form değiştirtmesine (katıdan sıvıya, sıvıdan gaz a dönüştürmesi) yani kaos ve kaostan sonra gelecek düzene işaret eder. Neptün; belirsizliği, kaosu, nehir ve denizleri, Jüpiter ise; hem ilahi yardımı hem de büyütücü etkisi ile bilinirken dağları ve yer hareketlerini de temsil eder.  Bu kavuşum savaşlar başlatır ve başlamış savaşları bitirir. Su ve sudan gelebilecek tehlikeleri, deniz kazaları, büyük buzulların erimesi sonucu oluşabilecek dev dalgaları, deniz tabanlarında meydana gelecek çöküntüleri, ülkelerin ve kıtaların, kara ve deniz sınırlarında meydana gelecek doğal ve savaş kaynaklı değişiklikler sebebiyle, sınırlarının tekrar çizilmesini,  su altında kalacak karasal alanları,  kıta kayma hareketlerinin hızlanmasını, sismik dalgaların büyümesi sonucu oluşacak deprem ve yer hareketlerindeki artışı, yerden yükselen enerjinin hava şartlarını etkilemesi sonucu ani uçak kazalarını, uzay ve uzay da oluşacak kazalar ve çarpışmaları, iktidar ve güç dengelerinin bozulacağı ve yeni Dünya düzeninde yeni iktidar ve güç dengelerinin kurulacağını işaret eder. Nükleer ve biyolojik silah kullanımı artacak. Çevre sorunları ve ekolojik sistem gittikçe önem kazanacak. Etkin kaynak kullanımı hakkında kanunlar ile resmileştirilecek yeni düzenlemeler hayatımıza girecek. Ortak yaşam alanları artacak ve sosyal örgütlenme, dernekler daha da ön plana çıkacak. 

Bu etkiler tüm Dünya genelinde görülecek etkilerdir. Balık burcunun son derecelerinde gerçekleşecek bu kavuşum aynı zamanda 1856 dan bu yana devam eden sistemlerin de bitişine de işaret eder. Kaosa dönüşmüş birçok alanda yıkım ve yeni başlangıçlar gerçekleşecek. 

Jüpiter ve Neptün’ün 23 derece Balık burcunda kavuşum yapması, yine bu derecede bulunan önemli bir sabit yıldızın etkisini öne çıkaracağını bize gösteriyor. Bu sabit yıldız Markab.

Etkileri;

Şiddet, onur ve zenginlik, yasal problemler, kazalar, melankoli eğilimi, kişinin kendisinden kaynaklanmayan ızdırap ve üzüntüler ile yaşamı boyunca karşılaşma, yangın, patlama ve silahtan kaynaklanan tehlikeler ile ilişkilidir. Kısacası çok büyük acı, ızdırap, depresyon, üzüntü ve mutsuzluk yaratır. Sınırlandıran dış güçlerin ve acının ardından gelen erdem ve olgunlaşmayı ifade eder.

• Jüpiter ile birlikte hukuki sorunlar, sürgün edilme, kurban durumuna düşme, seyahatlerden gelen faydaları, maddi refahı anlatabilir.

• Neptün ile birlikte, dengesiz veya anormal zihin, birçok hayal kırıklığı, duygusallık, romantizm, gizli rahatsızlıklar, sanatsal kabiliyet verebilir.

Bu kavuşuma, Ankara-Türkiye merkez olarak çıkarılan transit haritasına bakıldığında ve Türkiye doğum haritasına olan etkileri incelendiğinde; 

• Denizde ve karada yeni sınır, güvenlik ve yeni ticaret anlaşmaları 

• Türkiye’nin açık düşmanları ile olan iletişiminde pürüzler ve savaş – özellikle deniz tarafından gelecek –,

• Donanmalar ve gemilerin ön plana çıkacağı olayların yaşanması,

• Boğazlar ön plana çıkacak ve hem ticarette hem de güvenlik açısından yeni anlaşmalar ,

• Termik ve nükleer santral sayısında artış ve yapım aşamasında ve faaliyete geçenlerde olası sızıntı, kaza ve patlama olasılığı,

• 1915 köprüsü gibi yeni büyük köprüler ve kanallar (kanal İstanbul projesinin yapılması),

• İlk ve orta öğrenim sisteminde değişiklik yeni uygulama ve düzenlerin kurulması,

• Özellikle Boğazlar bölgesinde olası depremler ve yer hareketleri sebebiyle karanın denize karışması, 

• Marmara denizi zemininde oluşabilecek çöküntüler (Özellikle Boğazlar civarında),

• İktidar ve güç dengelerinin değişimi, yerel yönetimler de dahil kemikleşmiş tüm devlet yapılarında köklü değişiklikler

• Ekonominin kötülemesi ve dolayısıyla bankaların ve birçok finans kuruluşunun, firmaların iflası ve çöküşü ,

• Bankacılık-Finans alanında ve sistemlerinde çöküşler, yeni sistemlerin, yeni sözleşme ve kanunların devreye girmesi,

Bu kavuşuma, Dersim merkez olarak çıkarılan transit haritasına bakıldığında ve Dersim doğum haritasına olan etkileri incelendiğinde; 

• Üniversite ve yüksek öğrenim alanlarıyla ile ilgili yenilikler ve değişik düzenlenmelere gidilmesi, 

• Evliliklerin artması, doğum ve göç yoluyla nüfusun artması,

• Toplumsal konularda yaşanılacak olaylardan dolayı yapılacak halk ayaklanmaları, gösteriler, mitingler ve halkın çeşitli sebeplerle kısıtlanması (çeşitli sağlık sebebiyle de kısıtlanmalar gündemde)

• Çoğu dernek, vakıf ya da Dersim merkezli toplulukların faaliyetlerinin kısıtlanması, kapatılması

• Belediyelerde yaşanılacak idari kadro ve yönetim değişiklikleri, kısıtlanmalar,  

• Yapılacak yeni anlaşmalar ve sözleşmeler ile çok ortaklı, kamu yararına işletmelerin faaliyete geçmesi ve bu işletmelerin sayısında artış, 

• Yol, köprü ya da kamu hizmeti adı altında yeni projelere başlanması, bu projelerin sayısında artış ve halkın bu projelerden gelir elde etmesi,

• Çocuk ölümlerinde artış,

• Devletten alınan gelirlerde artış, kamu ve özel sektör istihdam sayısında artış,

• Yöresel ve geleneksel yöntemlerin daha fazla ön plana çıktığı iş sahası alanlarındaki artış,

• Yeraltı kaynakları, madenlerden gelecek zenginlikler ve bu tarz işletmelerin sayısında artışlar,

• Devlet yönetiminde ve siyasette Dersimli kişilerin söz sahibi olması veya direk yönetime gelmesi, yönetimde Dersimli kişilerin sayısında artış ve bu kişilerin siyasi başarıları ile gündeme gelmesi,

• Çeşitli spor dallarında ülke ved çapında Dersimli sporcuların başarısının artması, yaşanılacak çeşitli olasılıklardır.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.