banner62
BİST
5.119,82
ALTIN
1.327,84
DOLAR
20,88
STERLİN
26,33
EURO
22,61

Tunceli ASH İl Müdürü Ali Ekber Yurt: Atamalar mevzuata uygun yapıldı

SES Dersim Şubesi tarafından Tunceli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde yaşanan sürece ilişkin yapılan açıklamalara cevap veren Tunceli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Ekber Yurt, "Sürgün diye bir şey söz konusu değil, atamalar mevzuata uygun yapıldı" dedi.

Yeni Dersim
Yeni Dersim
20 Ocak 2023 Cuma 21:38
Tunceli ASH İl Müdürü Ali Ekber Yurt: Atamalar mevzuata uygun yapıldı

Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) tarafından 21 Aralık 2022 tarihinde ve bugün (20 Ocak) olmak üzere Tunceli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nde yaşananlara ilişkin açıklama yapıldı. Tüm bu yaşanan sürece ilişkin ve SES Dersim Şubesi'nin iddialarına yanıt veren Tunceli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Ekber Yurt, "Sürgün diye bir şey söz konusu değil, atamalar mevzuata uygun yapıldı" dedi. Yurt'un açıklamalarından satırbaşları şöyle;

"PERTEK SÜRGÜN YERİ DEĞİLDİR"

"Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, daha çok dezavantajlı gruplara hizmet veren önemli bir bakanlığımızdır ve biz de bu bakanlığımızın Tunceli il müdürlüğü olarak görev yapıyoruz. Devletin görevi vatandaşa eksiksiz ve zamanında hizmet götürmektir. Bizler de bu bilinçle görevimizi yapmaya çalışıyoruz. İlgili sendikanın yapmış olduğu açıklamada bazı personellerimizin hukuksuz yere Pertek ilçemize sürgün edildiği ifade ediliyor. Öncelikle şunu ifade edelim ki; Pertek ilçemiz bir sürgün yeri değil güzel bir hizmet yeridir."

"MEVZUATA UYGUN YAPILMIŞTIR"

Sürgün edildiği iddia edilen 4 çalışma arkadaşımızdan bahsediliyor. Pertek'teki sosyal hizmet merkezimiz kurulduğu günden bu yana bizden personel talep etmekteydi. 2019'dan beri sürekli bir personel talebi bulunuyordu. Ben il müdürü olduktan sonra yine çeşitli talepler bize ulaştı. Biz bu talepleri gündemimize aldık ve görevlendirmeleri gerçekleştirdik. İlgili personelin listesini çıkardık ve haksızlık olmasın diye de kura ile belirleme kararı aldık. Atamalar tamamen adalet ve vicdani olarak mevzuata uygun yapılmıştır" dedi.

Tunceli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ali Ekber Yurt'un açıklamalarının tamamı şöyle;

Son Güncelleme: 30.01.2023 21:38
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İdeolojik komedi.. 2023-01-21 12:24:20

Objektif bir insanım..Tunceli'de yanlış bir durum var.Bu durum eski siyasi alışkanlıklardan geliyor.5 kişi ile yürüyüş, 4 kişi ile açıklama daha neler neler..Bir komedidir gidiyor..İdeolojik bir hastalıktır..Hiçbir ilde her gün yürüyüş yoktur ve olmazda..Eğer bir yanlışlık varsa bir kurumda yasal ve hukuksal yoldan hakkınızı ararsınız..Bu her gün yürüyüş protesto nedir?40 yıldır ideolojik gurupların tiyatro şenliği var Tunceli'de..

Avatar
Cengiz Aydın 2023-01-20 22:51:37

Peki ali ekber bey ihtiyaç var ise niye oradan 2 personel getiriliyor merkezden 4 personel gönderiliyor çocuk eğiticisinin orda mesleki bir pozisyonu yok birde basın açıklamasının yapıldığı gün katılan 5 personel 4'ü bayan bunlarında çocukları özellikle küçük olanları seçtin ve 1 engelli personel aynı gün gönderildi hiç inandırıcı gelmiyorsun malesef.

Avatar
SES DERSIM ŞUBESİ 2023-01-22 08:46:47

Tunceli Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü sürgünlere yönelik açıklamalarda bulunmuş. Aslında ne kadar haklı olduğumuzu anlatmış ama bu video üzerine bir kaç soru da biz soralım.
▪︎bizimle hiç görüşmedi sendika diyor sayın müdür. Sendika tüm bu olaylardan önce en az 4-5 kere sizinle görüşmedi mi? Hatta yazılı olarak verdiğimiz sorunların listesi evrak sisteminizde kayıtlı değil mi? Şayet halen Sendikamız giden evrak klasöründe durmaktadır.
▪︎Pertek ile sürekli personelin tehdit edildiği doğru değil midir? Bunun için gerek personel gerek sendikamız, gerekirse herkesi görevlendirme usulü ile eşit bir şekilde gönderin demedik mi?
▪︎Pertek ilçesinin ihtiyacına bayağı değinmiş müdür bey, ihtiyaç varsa 2022 atamalarından hiç bir personel neden oraya atanmamıştır?
▪︎8 ay önce görevlendirmesini yaptığı personelin kişisel mazeret bildirdiği çocuğu olduğu için iptal ettiğini söylerken, sürgün arkadaşlarımızı özellikle basın açıklamasına katılan evli ve çocuklu kadın arkadaşlarımızdan seçmediniz mi!
▪︎sendikanın kendisi ile açıklama sonrası görüşmediğini söylemiş müdür bey, randevu talebimizi Red eden kendileri değil midir? Valilik ile bakanlık ile görüşen, vekil ile görüşüp sizin ile görüşmesine vesile olan sendikamız neden sizinle görüşmesin!
▪︎madem sürgün değil neden basın açıklamamızın hemen akabininde yapılmıştır bu atamalar ve neden hepsi açıklamaya katılan üyelerimizden oluşmaktadır? Üstelik şube yöneticimizin de açıklamanın hemen ardından talebi olmaksızın nakil onayı ile yeri değiştirilmiştir. Pertek ilçesine sürgün edilen psikolog üyemizin il müdürlüğündeki yerine çekilmiştir yöneticimiz. Oysa ki Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunun 18. Maddesinde “Kamu işvereni, işyeri sendika temsilcisi, sendika işyeri temsilcisi, sendika il ve ilçe temsilcisi ile sendika ve sendika şube yöneticilerinin işyerini (…)(12) sebebini açık ve kesin şekilde belirtmedikçe değiştiremez.” denilmektedir.
▪︎Kaldıki yaşanan sorunlar sadece sürgün veya sürgün tehdidi değildir, açıklamalarımızda tüm taleplerimiz mevcuttur!
▪︎açıklamaya katılan üye sayımızı gayet net bilmektedir sayın müdür, ki açıklamasında da belirtmiştir. Oysa 21 Aralıkta yaptığımız basın açıklaması öncesi sendikamızın üyeleri ile yaptığı toplantıya çok daha fazla çalışan katılmış, bu açıklama karari öyle alınmıştır. Ancak kurum önünde yaratılan abluka ile emekçiler korkutulup sindirilmek istenmiş, kısmen de başarılı olunmuştur. Yaratılan abluka ve kaosu tüm basın organları çekmiştir.
▪︎Daha önce defalarca hastane ve sağlık Müdürlüğü önünde açıklamalarımız olmuştur, hiç bir yerde böyle bir müdahale ile karşılaşmamışken, burada emekçilere iş yerlerinin önünde açıklama yaptırılmamıştır. Haberi olmadığını söylediği ancak sadece Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne yönelik olan bu güvenlik güçleri ablukası kimi ve neyi korumaya yöneliktir?
▪︎Kendisini üyelerimizin tehdit ettiğini söylemişler. Eyleme katılan arkadaşlarımıza selam dahi vermediğiniz, kalan personeli Pülümür ilçesinde de SHM açıp oraya süreceğinizi söylediğiniz demi doğru değildir!
▪︎eylemlerimizi bu açıklamanızla da sabote etmeye çalışıp bir de akıl vermişsiniz madem hukuksuz mahkemeye başvurusunlar diye. Tabiki hukuksal hakkımızı da kullanacağız, gerekli yerlere gerekli başvurular yapıldı. Hukuksal mücadeleyi de fiili meşru mücadeleyi de iyi biliriz. SES'in KESK'in tarihi bu mücadeleler ile doludur. Hukuksal mücadelemiz sonuçlanıncaya kadar, susmayacağız her yerde her vesile ile yaşanan bu hukuksuzluğu anlatmaya, sizi böyle rahatsız etmeye devam edeceğiz. Haksız, hukuksuz işlem yaptığınızı sizler de biliyorsunuz, hukuk da bunu tecelli edecektir. O gün de bir açıklama yaparız sayın müdür!

Avatar
Devo 2023-01-22 21:37:14

Sözde Cemevi dedesi şimdi aile sosyal hizmetler il müdürü olmuş. Para için yapmayacagın şey yok. Binlerce dersimli genç hapiste çürürken bir çogu şehri terkederken dersim ali ekber gibi paraya tapanlara kalmış.

Avatar
Hozatlı kızılbaş 2023-01-30 15:07:33

Babası Ahmet dede dosdoğru çok değerli bir insandı ışıklar içinde uyusun devri daim olsun ama oğlu Ali ekber hiç ona çekmedi makam mevki için kendi insanlarına zulmetti çocuğu yaşındaki kadınlarla uygunsuz haller yaşadı dedelik gibi şerefli makamı taşıyamadı malesef xızır emekçilerin yoldaşı olsun.

Avatar
Alevtürkmen 2023-01-20 23:02:38

Kuruluş müdürüne talepte bulun diye baskı yap,görevlendirmelerde kıdem,ailevi durUm,hizmet süresi gibi kriterleri kullanma,senden olan yara olmayanlar diye ayır,hesaplaşmak için kuruma gel,temizlik personeli “KİRVE” mi al büroda çalıştır,Sana yakınlığı işe bilinen Gündemi meşgul eden 4/D bakım elemanıı büroda çalıştırmak için gündelik ve yol ücreti alacak şekilde görevlendir perteğe hem harcırah hem yol ücreti öde ama kuruluşa ait araçla hergün perteğe gitsin mesai biriminde Tunceli’ye bırakılsın

Avatar
Mazgirtli 2023-01-21 08:36:34

su iktidar gitsin sen ve senin gibiler icin zulum basliyacak bunu emin olabilirsin...

Avatar
Ulaş 2023-01-21 11:31:39

Sizleri tanıyoruz ali ekber yurt.kurumunuzdaki hukuksuzlukları,mobingleri, ve itiraz etmeye çalışanları sindirmeye çalışmalarınızı dersim deki her duyarlı yurttaş biliyor.kendinizi ak lamaya çalışıp elinizdeki evraklarla gövde gösterisi yapmanız boşuna.on-onbir personel protesto ediyor diyorsunuz.başlarına aynı şeyler gelmeyeceklerini bilseler,209 personel de o protestolara katılır ve şikayetlerini dile getirirler bence.önce kurumunuzdaki cinsel taciz olaylarının üzerine bir müdür olarak hakkaniyetle gidin..