banner62
BİST
4.943,18
ALTIN
1.209,68
DOLAR
19,14
STERLİN
23,63
EURO
20,78

Tunceli TSO'da seçim heyecanı: 'Beyaz Liste' adaylığını açıkladı

19 Kasım 2022 tarihinde yapılacak olan Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine ilişkin Hasan Hüseyin Coşkun 'beyaz liste' ile seçime gireceklerini duyurdu.

Yeni Dersim
Yeni Dersim
19 Ekim 2022 Çarşamba 16:08
Tunceli TSO'da seçim heyecanı: 'Beyaz Liste' adaylığını açıkladı

İlimizin köklü kuruluşlarından olan Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) 19 Kasım 2022 tarihinde sandık başına gidecek. Eski yönetim kurulu üyelerinden ve bir dönem başkan yardımcılığı görevinde bulunan Hasan Hüseyin Coşkun 'beyaz liste' ile seçime gireceklerini duyurdu.

KATILIMCI ANLAYIŞ ORTADAN KALKTI

Meslek komitesi adaylarıyla bir araya gelen Hasan Hüseyin Coşkun, "Geçirdiğimiz zorlu  süreçte meslek odaları ve diğer sivil toplum örgütlerinin görev ve sorumlulukları çok daha büyük önem kazanmaktadır. Özellikle bölgemiz gibi sosyal, siyasal ve ekonomik alanda daralmanın yaşandığı, yerel ve katılımcı yönetim anlayışının ortadan kalktığı bu süreçte roller ve sorumluluklar da artmaktadır" dedi. Hasan Hüseyin Coşkun'un açıklamasından önce çıkanlar şöyle;

"Dolayısıyla meslek odaları ve sivil toplum örgütleri yereldeki temsil güçleri ve karar alma mekanizmalarına  aktif katılımları ve bölgesel düzeyde etkin politikalar üretmek gibi sorumluluğu da yüklenmek zorunda olduğumuz bilinci ile başta kentimizin ve bölgemizin sosyal ekonomik kalkınması olmak üzere toplumsal barışı önceleyen,bütün kent paydaşları ile koordinasyon içerisinde çalışmayı esas alacağımızı,bizler göreve geldiğimizde eşitlik temelinde hiçbir kişisel ve kurumsal ayrımcılık yapmayacağımızı,odamızın kapısını çalan her üyemizin siyasi görüş ve düşünce ayrımı gütmeden her kurum ve şahsiyete açık tutacağımızı;

YEREL DİNAMİKLERLE İLİŞKİ KURULACAK

Tunceli ilinin doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerini koruyan, katılımcı yönetim anlayışı ile ekonomisinin büyümesini sağlayan, Tunceli ili ve ilçelerinde yaşam kalitesini yükselterek çağdaş ve özgün bir yapıya ulaşmasına yön veren ve öncü meslek kuruluşu olması için çalışacağımızı, üyelerimizin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlere uygun gelişmesini sağlamak,üyelerimizin  birbirleri ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak üzere mesleki disiplin, ahlak ve dayanışmayı korumak ve bu konuda yazılı hizmetler ve mevzuatla, odalara verilen görevleri yerine getirmeyi esas alacağımızı; ilimizde  turizm ,tarım , hayvancılık ve ticaretin  gelişmesi için merkezi yönetimi temsil eden  kurumlar dahil tüm yerel dinamiklerle iletişim içerisinde olacağımızı,odamızın çıkarlarını korumak amacı ile mülki amir ve kamu kurum kuruluşları ile iyi ilişkiler içinde olacağımızı; doğamıza,ekolojimize zarar verecek tüm girişimlerin karşısında olacağımızı, kadının ve özel bireylerin ticari yaşama katılımına öncülük edeceğimizi, kadına karşı geliştirilecek her türlü şiddetin karşısında duracağımızı;

19.11.2022 tarihinde yapılacak Tunceli Ticaret ve Sanayi odası seçimlerinde üyelerimizin teveccühü ile görev alırsak, yukarıda belirttiğimiz ilkelerle hareket edeceğimizi 'beyaz grup' olarak siz basın mensupları aracılığıyla üyelerimize ve Dersim kamuoyuna deklare ediyoruz.  

BEYAZ LİSTE 

1 . GURUP
Ali ATEŞ
Sönmez AYDIN 

2.  GURUP 
Hüseyin DOĞAN 
İsmail  CANDEMİR 

3. GURUP 
Erkan OLCAY
Mutlu YIKMIŞ 

4.  GURUP 
Sevim ŞENGEZER 
Erdal KORKMAZ 
Güven ÇETİN 

5.GURUP
Hasan Hüseyin COŞKUN
Celal ATAŞ 
ALİ  YILDIZ

6. GURUP 
Diren GÖKYILDIZ TULGA 
Erdal SÜER 
Onur Cem KILIÇ

Son Güncelleme: 30.11.2022 15:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
metin SİTOCİ 2022-11-08 10:40:47

Beyaz Listeye başarılar dilemekle beraber Sayın Başkan Konuşma metinleri üzerine biraz daha çalışmalı daha akıcı konuşma alışkanlığı edinmeli diye düşünüyorum.

Avatar
Nilay 2022-10-22 19:03:20

Hasan Hüseyin Coşkun mu yapacakmış bunları? Vakai Dersim. Bunlar bizim kalbimize indirecek. Tanımasak olacakta, ama tanıyoruz malum. Yanında oturan kadınları tanımıyorum diye hangisi bilmiyorum. Tanıyanlar yazsın Allah aşkına, o Hasan Hüseyin Coşkun'un yanında oturup ayaklarını, hareketini ayarlayamayan kimdir. Kadın daha bir topluluk önünde oturmayı öğrenememiş bunca vaadi nasıl yerine getirecek? Kadının eli ayağı kafasına göre takılmış

Misafir Avatar
metin SİTOCİ 2022-11-09 19:05:18 @Nilay

Nilay Hanım anladığım kadarıyla bir kadın ve orada ki kadınlara ayar vermiş, Nilay hanım hemcinslerine destek vermek yerine köstek olmuş, Anladığım kadarıyla mankenlik yada Güzellik yarışması düzenleyen bir şirketi var,
Böyle bir Kurumun yönetim kurulunda iki kadın aday var be kadın ne istiyorsun, sana ne nasıl oturacaklarından, Bu kadınlara Topluluk önünde nasıl oturulması gerektiğini sen mi öğreteceksin, Dersim gibi bir yerde kadın kadına bunu yapar mı ?
AYIP AYIP.

Beğenmedim! (0)
Misafir Avatar
metin SİTOCİ 2022-11-09 16:55:44 @Nilay

Bir kadın olarak takıldığınız konu kadınlar mı ?
Kadın daha bir topluluk önünde oturmayı öğrenememiş, Nasıl ya siz Erkek misiniz,
Bunu nasıl yazarsınız Hemcinslerinizi nasıl aşağılarsınız, hani kadın dayanışması, nerede Dersim kültürü, Nerede Kadına karşı pozitif ayrımcılık, Kadın kadına bunu yapar mı ?
Kadın kadına buna yaparsa erkek ne yapar acaba !!!
Burası defile değil, Kuaför salonu değil, Düğün dernek değil, ama siz yaptığınız ayıp değil mi.
Kadınların ikisini de tanıyorum ikisine de kefilim bir erkek olarak, sizin şu yorumunuz sıkıntılı ve ayıplı, nerede kaldı kadın dayanışması.
Bu listenin karşısında kim var kimi destekleyeceksin onu da yaz da bilelim.

Beğenmedim! (0)
Avatar
Asi 2022-12-10 01:19:53

Hasan Hüseyin Coşkun ve kendisine yol arkadaşlığı yapacak tüm canlara canı gönülden başarılar diliyorum