banner62
BİST
7.948,60
ALTIN
1.890,30
DOLAR
28,87
STERLİN
36,56
EURO
31,52

21 Aralık 2021 Güneş Oğlak Burcuna Geçmesi Ve Tunceli Doğum Haritası Üzerine Etkileri

21 Aralık 2021 Güneş Oğlak Burcuna Geçmesi Ve Tunceli Doğum Haritası Üzerine Etkileri

Yeni Dersim
Yeni Dersim
14 Aralık 2021 Salı 00:58
21 Aralık 2021 Güneş Oğlak Burcuna Geçmesi Ve Tunceli Doğum Haritası Üzerine Etkileri

Öncelikle birkaç konuya değinmek istiyorum:

(Astroloji bir fal ya da uydurma bir kehanet yöntemi değildir. Göksel dizilimin matematik ve istatistiki veriler üzerinden hesaplanıp yorumlanmasıdır. Yüzyıllardır süregelen bu bilim, ilk olarak Perslerin Magi adı verdikleri zamanın yüksek şifacı bilim adamları tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

Doğum haritası: Doğduğumuz anda yıldızların gökyüzünde nasıl konumladığını ve bunun üzerinden kişiliğimizden tutun da, anne karnı, daha önceki enkarnasyonlarımıza işaret edebildiği gibi; geleceğimiz, yaşayacağımız hastalıklar, sevinçler ve hatta ruhsal, fiziksel ve psikolojik düzeyimiz hakkında bile bilgi verebilir.

Astrolog ise: Haritadaki potansiyelleri ve tüm bu verileri okuma kabiliyetine erişmiş, EĞİTİMLİ kişidir. Çünkü gerçekten kulaktan dolma bilgilerle ya da internetteki bilgilerle astrolog olamazsınız bir üniversite düzeyinde eğitim almanız gerekir. Eğitim almanız da bazen yetmeyebilir çünkü harita okuma sanatı diye bir kabiliyet vardır ki, bu kadar eğitimi hazmetmiş ve üstüne çokça çalışmış bol bol harita yorumlamış olmanız gerekir.

Astroloji öğrenmek ve Astrologluk çok ciddi mesai gerektirir. Yıllarca bu konular üzerinde eğitim alınır. Bir doğum haritasının detaylı analizi için minimum ortalama 3 gün vakit ayırıyorum. Sizler için hazırladığım astroloji yazıları ve analizler-kehanetler için ciddi zaman ayırıyorum.)

Diğer konu ise; yazılarımda neden Dersim doğum haritası değil de, Tunceli il doğum haritası diye bahsediyorum;

Astroloji de, her şeyin bir doğum haritası olabilir. Nasıl ki doğduğumuz anda; gün, ay, yıl ve saat üzerinden gezegenlerin göksel dizilimleri hesaplanıp astrolojik doğum haritamıza ulaşabiliyorsak aynı şekilde; Dünya’da var olan her şeyin ve her anın doğum haritasını çıkarabiliriz. Mesela yeni aldığınız bir ev, bir araba, evliliğiniz, şirketiniz ve hatta evcil hayvanımızın bile… Yine aynı şekilde Dünya üzerinde var oluşa geçmiş; her ülkenin, her şehrin bir doğum haritası vardır…

İlin eski adı Dersim'dir. Dersim ili 26 Haziran 1926'da TBMM'de alınan kararla ilçeye dönüştürülerek Elâzığ'a bağlandı. Dersim adı 25 Aralık 1935 tarihinde çıkarılan 2884 sayılı Tunceli Vilayeti'nin İdaresi Hakkında Kanun ile değiştirildi ve Mamiki köyünde yeni il merkezi oluşturuldu. Bu durumda resmiyette Tunceli adına sahip olan bu ilin, astrolojik açıdan doğum haritası ve aynı zamanda doğum günü 25 Aralık 1935 oluyor.

Tunceli’nin bir önceki adı Dersim. Dolayısıyla bir önceki dönem haritasını incelemeye başladığımda; o haritanın adı resmiyette de Dersim olduğu için; yorumunu yaparken Dersim doğum haritası diye bahsedeceğim. Analizler; bölge, şehir, ülkelerde resmiyetteki ad üzerinden gidilerek yapılır. Ama zaten Tunceli ilinin adının iki sene içerisinde, resmiyette tekrar Dersim olarak değişeceği kehanetinde bulunduğuma göre; demek ki yakında bu şehrin yeni bir doğum haritası olacak ve adı da DERSİM İL DOĞUM HARİTASI olacak. Bu konunun aslını astarını umarım aktarabilmişimdir.

(Yazı içeriğinde uzun olması sebebiyle ‘Tunceli il Doğum haritası’ kısaltması için ‘TDH’ yı kullanacağım.)

*Güneş’in burçlarda ve evlerde genel etkilerini merak ediyorsanız; ‘GÜNEŞ’İ TANIMAK’ adlı yazımı okuyabilirsiniz.

* Yapmış olduğum burç analizleri, öncelikle DERSİM doğumlu ya da DERSİM’ DE yaşayanlar için özel olarak yorumlanmıştır.  Göksel olayların detaylı olarak bireysel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız; lütfen danışmanlık alınız.)

Bir doğum haritasında Güneş’in yerleştiği burç ve ev çok önemlidir. Güneş haritanın merkezidir ve tüm yaşanacaklar bu merkezin etrafında döner. Güneş’in bulunduğu burç, bize o kişinin karakter yapısı hakkında bilgi verirken; Güneş’in yerleştiği ev ise; kişinin karakterini ortaya koyarken hangi alanları kullanacağını gösterir. Bizim şehrimizin haritasında da Güneş Oğlak burcunda ve Beşinci evde konumlanmış. Yani bu şehir karakter olarak Oğlak Burcu ve bu karakterini ortaya koyarken de, beşinci ev konuları üzerinden kendini ön plana çıkaracak demektir.

21 Aralık 2021 Saat 19:00 Güneş artık Oğlak Burcunda;

Bu geçisin TDH’nın beşinci evinde ve aynı zamanda Güneş’i, Ay’ı, Merkür’ü ve Kuzey Ay Düğümünün (KAD) bulunduğu evde ilerleyeceğini görüyoruz.  Bir doğum haritasında tabi ki en önemli yerleşim Güneş’tir. Transit Güneş, bir evden geçerken o evi ve konularını aydınlatır. Güneş bir evden geçerken, eğer o evde herhangi bir gezegen yerleşimi var ise; Güneş bu gezegenlerle kavuşum yaptığında, gezegenlerin temsil ettikleri alan ve konuda gelişmeler meydana gelir. 

23 Aralık 2021 16:30 ve sonrası bir gün boyunca: Transit Güneş, TDH’nın beşinci evine giriş yapıyor. Göz rahatsızlıklarınız, psikolojik ve ayrılık travmalarınızın şifalandığı gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. 

24 Aralık 2021 18:50 ve sonrası bir gün boyunca: Transit Güneş, TDH’nın Güneş ve Ay’ı ile kavuşumda olacak. Özellikle gençler ve gruplar arasında yaşanacak tartışma ve kavgalara dikkat!

02 Ocak 2022 10:00 ve sonrası bir gün boyunca: Transit Güneş, TDH’nın Merkür’ü ile kavuşumda olacak. Özellikle orta yaş döneminde olan insanlar için; Aşk, sevgi, para, maddi-manevi değerler üzerinde ilişkilerini gözden geçirip, yeniden değerlendirme yapabilecekleri ve güzel fırsatlar yakalayabilecekleri bir gün.

03 Ocak 2022 19:00 ve sonrası bir gün boyunca: Transit Güneş, TDH’nın KAD (Kuzey Ay Düğümü) ile kavuşumda olacak. Ödül zamanı… Kendi değerlerine sahip çıkan ve bu alanlarda çalışan, uğraş veren kişilerin, emeklerinin karşılığını alabilecekleri bir zaman)

Şimdi TDH’nda; Güneş’in, Güneşin bulunduğu ev yerleşiminin ve bu transitin analizini yapalım:

Astrolojide 5. Evin genel konuları: Aşk hayatı, tutkular ve sevgi ihtiyacı, kumar, piyango, borsa gibi riskli işler, eğlence ve zevkler,  sosyal aktiviteler, serüven, önderlik, yaratıcılık, sanat, ego ve benlik üzerinde söz sahibidir. Ayrıca çocuklar, hamilelik ve doğumu da yönetir. Kişinin irade gücünü, kararlılığını, zevk aldığı alanları, yaratıcılığını ortaya koyma isteğini, kendini ifade etme ve  dikkat çekme çabalarını anlatır. Vücut kısımlarından kalp, sırt, kan damarları, hayat, yaşam enerjisi, bel kemiği ve omurilik bu evin etkisindedir. Doğum haritasında beşinci evin yönetici gezegeni Güneş, bu evin sahibi Aslan burcudur.

Astrolojide 5. Ev Oğlak ise: Sabrettikleri ve çaba gösterdikleri konularda şans; aşk ve sosyal yaşamı ölçülü; Ciddiyet ve ağır başlılık; Üretime odaklı yaşam; Geleneksel evlilik yöntemleri; Duyguların dışa yansıtılamayışı; Geç veya az çocuk sahibi olma ya da çok çocuk ama çocukların fiziksel olarak yokluğu; Çocuklara karşı kuralcı tutumlar sergiledikleri görülür.

Tunceli doğum haritasında beşinci ev  0-1° Spiculum ve Al Nasl  sabit yıldız etkisiyle başlıyor. Bu sabit yıldız hakkında biraz bilgi verecek olursak: Çok iyi bilmediğimiz, şanssız yıldızlardır. İkisi de göz ile ilgili sorunlardır. Mars ve Ay ile körlük, kötü görüş, göz problemi verebilir. Doğum haritasında kimi temsil ediyorsa onunla ilgili göz sorunları verir. En iyi konumlarında; Göz doktorlarında görülür, göz ile ilgili teknoloji üretenlerde görülür. Siyasi ve doğa olaylarıyla alakalıdır. Yükselen burç 0-1° Oğlak ile başlıyorsa; kişide karamsar bir bakış açısı, kendi ile çatışma, umutsuzluk ve depresyon verebilir. Mars burada çok çalışkandır. Ay burada çok mutsuzdur, anne depresif olabilir, kurban psikolojisinde olabilir. 

Tunceli doğum haritasının 5. Evi bu sabit yıldız etkisinde başlamış olsa da, etkileri çok da kuvvetli olmayacaktır. (tam bu derece üzerinde tutulma aldığı yıllar hariç) Güneş’in bulunduğu ev her zaman o ev konularında ferahlık ve aydınlanma etkisi yaratacağı için, Spiculum ve Al Nasl sabit yıldızlarının etkilerini azaltacaktır. Yine de siyasi olayların çokça yaşanması; burada yaşayan insanlarda ki genel umutsuzluk, karamsar bakış açısı, mutsuzluk ve kendisiyle sürekli bir çatışma hali; bu sabit yıldız etkisinden kaynaklıdır da denilebilir. Her 1 derece Oğlak burcunda (ya da maximum 2orb) yakınında tutulma gerçekleştiğinde; o yıllarda, ailelerin çokça kayıplar yaşadığını bunun da özellikle siyasi etkiler ile özellikle çocuklarını kaybetmesi üzerine olduğunu; bu derede gerçekleşen tutulmanın, Tunceli doğum haritası yükselenine yaptığı üçgen açı sebebiyle; kayıp vermeden gelişmenin olamayacağı toplumun gelişiminin bu yıllarda bu kayıplara bağlı olduğunu ve bunun kadersel ilahi akış olduğunu söylemek hiç de yanlış olmaz.(Oğlak burcunda bu derecelerde gerçekleşen tutulma yılları: Güneş tutulma yılları:  25 Aralık 1935-25 Aralık 1954-24 Aralık 1973-24 Aralık 1992 vb. Ay tutulma yılları: 25 Haziran 1945 25 Haziran 1964-25 Haziran 1983- 24 Haziran 2002 vb. Ayrıca bu yıllarda; Tunceli’de yaşayan ve doğumlu olan kişilerde; kalp, kalp romatizması, çarpıntı sırt, kan damarları, tansiyon, hayat- yaşam enerjisi, bel kemiği ve omurilik, kemikler, iskelet sistemi, dişler, eklemler, diz kapağı ve çeşitli ortopedik sorunlar, romatizma, mide sindirim sistemi rahatsızlıkları  ile ilgili sorunların arttığı yıllardır.)(23 Aralık 2021 16:30 ve sonrası bir gün: Transit Güneş, TDH’nın beşinci evine giriş yapıyor. Demek ki Spiculum ve Al Nasl sabit yıldızın etkisini ön plana çıkaracak. Transit Ay Aslan burcunda ve Transit Güneş’e yaptığı travmatik açı ve Transit Venüs retrosunun da Oğlak da olması sebebiyle; ayrılık travmaları yaşanabileceği gibi; daha önce yaşadığınız psikolojik ve ayrılık travmalarını da üzerinizden atabileceğiniz, şifalanabileceğiniz fırsatlar da karşınıza çıkabilir. Bu gün yine göz ve göz ile ilgili sorunlar yaşanabileceği gibi; gözlerinden rahatsız olan kişilerin de, rahatsızlıkları hakkında güzel gelişmeler ve tedavi yöntemleri ile karşılaşması olasıdır.)

3 derece Oğlak burcunda beşinci eve yerleşmiş Güneş ve Ay; 

İlin resmiyet kazandığı gün ve tarihte, Güneş tutulması vardı. Güneş tutulması bir yeni ay etkisindedir ve aynı zamanda güneş ve ayın gökyüzünde aynı derecede konumlanmasıdır. Astrolojide özellikle Güneş tutulmaları kimlik değişimine işaret eder. Kimliğiniz üzerinde yeni başlangıçlara… 

Bir doğum haritası yeniay kavuşumlu ise; bu harita sahibinin toplum için önemli biri olacağını söyleriz. Hele ki bu yeni ay şayet bir Güneş tutulması ise; bu harita sahibinin kişiliğinin ve duygularının toplum üzerinde çok daha etkili biri haline geleceğini biliriz. Önemli biri olacaktır.

Söz konusu harita, bir ile ait olduğu için; o zaman şunu rahatlıkla dile getirebiliriz. Dersim Türkiye için çok önemli bir il ve gelecekte daha da önemli bir yer haline gelecektir.
Bunun dışında astroloji de doğum haritalarının yorumlanmasına ışık tutan bir kavram vardır ki; bu da sabit yıldızlardır. Hem çok derin anlamlar verir, hem de çok etkili öngörü yapmaya yarar.Herhangi bir sabit yıldızın, Güneş ve Ay ile birleşmesi, hem kişilik olarak hem de duygusal olarak; harita sahibinin nasıl özelliklere sahip olduğunu da gösterir.  Tunceli’nin Güneş ve Ay’ının 3 derece Oğlak burcunda Polis sabit yıldızı ile kavuşumu vardır. Bu yıldızın etkileri; çok güçlüdür. “Kolluk kuvveti” de denir. Bu yıldız iyidir, azim, çalışma, mücadele, hâkim olma gücü, keskin algı verir. Bu yıldız, çatışma, mücadele ve kavgayı da sever biraz; azimlidir, güçlüdür, hâkim olur ve algıları çok yüksektir. (24 Aralık 2021 18:50 ve sonrası bir gün: Transit Güneş bu dereceden ilerleyecek. Demek Polis Sabit yıldızın etkisini ön plana çıkaracak. Transit Ay Başak burcunda ve Transit Güneş’e yaptığı üçgen açı doğal bir akış getirecekken; Transit Venüs retrosunun da Oğlak da olması sebebiyle tahammülsüzlük ve sevgide problemler verebilir. Bu tarihte özellikle gençler ve gruplar arasında yaşanacak tartışma ve kavgalara dikkat!)

Tüm sabit yıldızlar önemlidir ama Oğlak burcunun sabit yıldızlarının genel özelliklerine bakarsak DERSİM’in  kişilik ve duygu yapısı olarak nasıl bir olguya çekildiğini daha rahat anlayabiliriz: Oğlak burcunda yer alan Sabit Yıldızlar; çok önemli ve çok güçlü sabitlerdir. Ayrıca bu sabitlerin en önemli özelliği, Satürn tarafından yönetiliyor olmalarıdır. Oğlak burcundaki sabit yıldızların çoğu kariyer, otorite ve siyaset ile ilgilidir ve bu sebeple de etkileri biraz karışıktır. Çalışma, mücadele, sorumluluk, siyaset ile ilgili konular hep gündemdedir… Dünya astrolojisinde Oğlak sabitleri çok belirgindir ve bu sabitler hayatın ikinci devresinde daha ön plana çıkabilir; geç çalışır, değişik etkilere sahiptir. (bireysel haritada 40’lı yaşlar ve sonrasında. Şehir haritalarında ise yaklaşık minimum 100 yıl; 2026 yılı Dersim ili için yaptığım kehaneti hatırlarsanız eğer; kaderi bir kez daha değişecek demiştim. Ve 2044 yılını görebilirsek eğer, bu zamanlar geldiğinde Dersimin çok büyük bir merkeze dönüşeceğini göreceğiz. Astrolojide kehanet dediğimiz olgu; falcılık vs. değildir. Tamamen matematik ve istatistiki verilerin yüzyılların bilgi ve deneyim birikimi ile yorumlanmasıdır. ) 
Yıllardır siyaset ile alınan bu şehrin 2026 yılında başka özellikleriyle de öne çıkacağını 2044 yılında ise artık tamamen başka bir forma kavuşacağını da rahatlıkla söyleyebilirim
Yukarıda yazdıklarımı kısa bir özetlersek; yıllardır Dersim’ in siyaset ile gündeme gelmesi hiç de tesadüf değil… Doğduğumuz yer kaderimizdir. Ve burada 1935’ten sonra doğmuşsanız TDH’nın özelliklerini az ya da çok taşıyorsunuzdur demektir. Mesela; TDH’nda Ay ve Güneş’in kavuşumda olması aynı zamanda; bu toplumun algısında Kadın ve Erkeğin eşit olduğunu gösterir. Güneş Eril Erkek gücünü, Ay Dişil Kadın gücünü gösterir ve Güneş ve Ay’ın yan yana konumlanması, bu eşitliğin sebebidir. Evet arada güç çekişmeleri yaşanabilir bu da Oğlak karakterindendir. Ve bu bölgenin Kadını da, Erkeği de azimli,  otoriter, çalışkan ve güçlüdür.

11 derece Oğlak burcunda beşinci eve yerleşmiş Merkür; 

11 derece Oğlak burcuna yerleşmiş:  Merkür ve 13 derece Oğlak burcunda KAD (KUZEY AY DÜĞÜMÜ) yer almaktadır. Güneş-Ay-Merkür ve KAD 5.evde derecelerinden dolayı nerdeyse kavuşumdadır.11-12 Derecede ki Oğlak Sabit yıldızı NUNKİ, TDH’nda, Merkür ile tam kavuşumda yer almaktadır.  Nunki, şans yıldızı, ama şöyle bir şans yıldızı:  geç yaşlarda bir anda gelen şansı gösterir. Hayatta anlık bir yükselişle karşılaşma şansı yaratır. Bu şans için çok fazlasıyla çalışma ve çaba göstermek gerekir. NUNKİ sabit yıldızının DERSİM’e etkisi: En az 100 yıl bakir kalacak bir il ve sonrasında birdenbire gelecek şans ile tanınırlık ve bilinirliğinin artması.  Bu noktadan bakacak ve yine kehanet yapacak olursam; 2026 yılları ve sonrasında belki de bu topraklarda bulunacak yazıtlar ile Dünya yazılı tarihine yön verecek belgeler veya yazıtlar ortaya çıkabilir. Bu olasılık gerçekten çok yüksek.  Dersim’ in Dünya basınında öyle ya da böyle yer alacağı zamanlar aslında çok yakın. 2026 yılı ve sonrasında Dersim’in kaderi artık yalnızlık değil bayağı bayağı popülerlik ve bölgede yaşayan insanların arttığını yani il nüfusunun arttığını göreceğiz… Yatırım yapmak ve ev almak isteyenler için de bir öneri olarak aklınızın bir köşesinde bulunsun derim… Ayrıca beşinci evde bulunan Merkür ve bunun Oğlak burcunda yerleşimi; bu ilde ki okuma-yazma oranının yıllar boyunca hep yüksek olmasına sebebiyet verdiğini de unutmayalım. Bu topraklara ait olan halkın; eğitim ve öğretim konularını nasıl ciddiye aldığını; iller başarı sıralamasında Dersim’ in yıllarca yerleştiği sıralamadan da görürüz. Okumayı- yazmayı araştırmayı seven, yüksek öğretime ve bilgiye çok değer veren, her koşulda sıkı çalışan ve zeki aydın bir toplumuz. Hep gurur duymuşumdur. Oğlak burcu Satürn tarafından yönetilir ve mesleği de aslında da öğretmenliktir. Meslek sıralamasında ‘’öğretmenlik mesleği oranı’’ geniş bir yer kaplar. Bunun da sebebini Güneş, Ay ve Merkür kavuşumun beşinci eve yerleşimiyle alakalı olması hiç de tesadüf değildir.Ayrıca astrolojide Merkür; iletişim dilimiz ve zihnimizle de alakalıdır. Dersim’ li insanlarının iletişim dilinin sert, mesafeli, akılcı, bilgi odaklı ve realist olması da bundan ötürüdür.(özellikle 1935 yılı ve sonrası doğumlularda) 

Astroloji de beşinci ev konuları arasında; kumar, riskli işler, eğlence ve zevkler,  sosyal aktiviteler, yaratıcılık, sanat vb. konularıyla ilgili olduğunu yukarıda da yazmıştım. Bu açıdan diğer mesleklere bakınca da; sanat özellikle müzik sektöründe, kahve-cafe ağırlıklı eğlence mekanları işletmeciliğin de (özellikle Türkü kafeler, kahvehane kültürünün yaygın olması ve sevilmesi) Dersim’lilerin bu alanlarda da özellikle otorite haline gelmesi; Oğlak burcunda beşinci evde yerleşen Güneş, Ay, Merkür sebebiyledir. Neden pop ya da klasik müzik değil de, halk ve özgün müzik alanında özellikle bağlama enstürmanı ile ön plandayız? Oğlak burcu geleneksel yöntemlere bağlı ve yapısı gereği ağır ve siyasi bir yapıdadır. Bu kültürde bağlama-saz enstürmanının yeri geleneksel ve büyüktür. Dolayısıyla deyişler türküler ve özgün müzik olarak yansıması da gayet normaldir. Ayrıca Oğlak burcu aynı zamanda uzun soluklu ve kalıcı sistemler kurma konusunda mahirdir. Bu açıdan temsil ettiği meslek grupları arasına mimarlık, mühendislik ve inşaat sektörü de girer. (02 Ocak 2022 10:00 ve sonrası bir gün boyunca: Transit Güneş bu dereceden ilerleyecek. Demek ki Nunki Sabit yıldızın etkisini ön plana çıkaracak. Transit Ay Oğlak burcunda; Transit Venüs retrosunun da Oğlak da olması sebebiyle geçmişten beri süregelen sevgi, değer ve para konularında özellikle orta yaş döneminde olan kişiler için şanslı fırsatlarla karşılaşabilecekleri bir gün. Harekete geçmek için güzel bir gün, ilişkilerinizi yeniden yapılandırabilirsiniz. Değerlendirin derim…)

13 derece Oğlak burcunda beşinci eve yerleşmiş KAD (KUZEY AY DÜĞÜMÜ); 

Peki gelelim Kuzey Ay Düğümü yani KAD’a: (TDH’nın, KAD-GAD yerleşimlerinden bahsetmeden önce, bu konu hakkında biraz bilgilendirme yapmak istiyorum.)
Astrolojide Kad ve Gad yani ay düğümleri vardır ki bunlar çok önemlidir;Bir doğum haritasında kişinin ruhsal yapısını anlamak ve insanın kendisini tamamlama yolculuğunda neler yapması gerektiğini saptamak adına Ay Düğümleri müthiş bir rehberdir. Ay düğümleri sanal noktalardır, Ay’ın Dünya etrafındaki, Dünya’nın ise Güneş etrafındaki yörüngesinin kesişimleridir. Birbirine tam karşıt açı ile duran bu iki noktaya Kuzey ve Güney Ay Düğümü denir.En sade şekliyle anlatmak gerekirse bir doğum haritasında kişinin gelişim adına ilerlemesi gereken nokta Kuzey Ay Düğümüdür. (Hint astrolojisinde Rahu) Yani Kuzey Ay Düğümü insanın aslında bir nevi yol gösteren Kutup Yıldızıdır. Bu düğümün bulunduğu burç ve evin teması kişinin alışkanlıkları, travmaları ve üşengeçliğini kırıp çabayla yönelmesi, akabinde kendisini geliştirmesi gereken konuları gösterir. Kişi KAD’a doğru ilerledikçe hayatında olumlu değişimler görebilir, kendi yaşam planına daha uygun bir hayat kurabilir.

Diğer yandan Güney Ay Düğümü ise kişinin alıştığı, hatta bağımlı olduğu, kırmakta zorlandığı davranış kalıplarını gösterir. (Hint astrolojisinde Ketu) GAD’ın olduğu bölge kişinin kendini oradan özgürleştirmesi ve kendisini geliştirmesi gereken yerdir. GAD’ı bir otomatik pilot gibi düşünürsek eğer kişi GAD’ı neredeyse o davranışın gölge yönüne ve abartılı durumuna çok hızla girebilir, değişmekten çekinebilir ya da üşenebilir ve nihayetinde hayatında bir sürü sorun yaşar. GAD’ı iyi anlamak hayatta korku ve zaaflarımızı yenmemizi de sağlar. Karma astrolojisinde GAD bir önceki yaşamı anlamak adına büyük önem taşır. Eğer enkarnasyona inanıyorsanız ve anlamını keşfetmek niyetindeyseniz mutlaka GAD’ınızı incelemeniz gerekir. Kişinin önceki hayatındaki karmik yükler, ödemesi gereken bedel ve nasıl bir hayat yaşadığına dair bilgileri edinmeye GAD’ın durumu ve GAD ile irtibatı olan gezegen/köşe noktaların inceleyerek başlayabilirsiniz.Bir haritada KAD ile kavuşumdaki gezegen daha güçlü ve hayırlı olarak kabul edilir. Gezegenin olumlu tesirinin potansiyeli artar. KAD ile kavuşan gezegen haritadaki en büyük müttefikiniz olabilir. Haritadaki GAD kavuşumlu gezegen ise potansiyeline göre daha zor durumdadır ve ilgili gezegenin olumsuz özelliklerine doğru çekilme olasılığı yükselir. Haritada en dikkat edilmesi gereken noktalardan biridir.

Kuzey Ay Düğümü Oğlak – Güney Ay Düğümü Yengeç’ e bakarsak: Bu aksta kişi sürekli kabuğuna çekilme eğilimindedir. Hayata aşırı duygusal bakar, hiçbir şeyi unutmaz ve aşırı hassastır. Uç noktalarda kaprisli tavırlar ve sürekli dünyaya karşı küslük hali görülebilir. Geçmiş her insan üzerinde etkili olmakla birlikte bu yerleşimde bir saplantı haline gelebilir, kişi sürekli geçmişte yaşar ve olayların etkisinden sıyrılamaz. Maske olarak “Acımadı ki” tavrını benimseyebilir, ancak içerisinde fırtınalar kopar. Bir eyleme geçmek, karar almak ve soğukkanlı bir duruş sergilemek gerektiğinde paniğe kapılıp kaçmayı seçebilir. Oysaki hayatında ilerlemesi gereken yol kendini geliştirmek, yetenekleri üzerine odaklanarak yeterlilik duygusu kazanmaktır. İçindeki güçlü, otoriter ve mantıklı yön ile buluşması gerekir. Sorumluluk aldıkça korkmayıp devam etmesi onu daha güçlü kılacak ve içindeki yönetici gücü uyandıracaktır. İnsanları kendine bağımlı etmeye çalışıp uçmalarına izin vermeyebilir, oysaki yetiştirdikleri ile gurur duyup uğurladıkça tekâmül eder. Kendi hayatının dizginlerini eline alıp kendi isteklerinin doğrultusunda bir hayat kurma misyonuna sahiptir. 

TDH’ında KAD 13 derece Oğlak burcunda ve 5. Evde: Tunceli doğum haritasında aslında Kad şanşlı bir noktada; hem 5. Evde hem de Merkür ile kavuşumda ve aslında Güneş ve Ay da bu evde nerdeyse kavuşumda. Bundan dolayı Merkür, Güneş ve Ay; KAD a giden yolda zaten destekçidir. Tabi ki Oğlak burcunda bulunan bir KAD, yanında ne kadar destekçisi olursa olsun; Planlı programlı olmadan, sistem kurmadan, mücadele, sabır, emek, çaba göstermeden ve elinizi taşın altına koyup sorumluluk almadıkça asla hediyelerini size sunmayacaktır. Burada doğmuş ve burada yaşıyorsanız bu şehrin yüzünüze gülmesini istiyorsanız, çalışmak emek vermek zorundasınız. 

13 Derecede Oğlak burcundaki Sabit Yıldız ise Alya: Bu yıldız yüksekte olan, Arapça ismi Ascella, Halya veya Alya. Yaptığı işi en iyi yapan, yaptığı işte en başarılı olan, yaptığı işte en üst noktalara ve mertebelere ulaşan anlamına gelebilen bir yıldızdır Ascella veya Alya. Bu tarz bir yapısı olan bu yıldız mükemmelliyetçidir, çalışkandır, başarılıdır. Alya yıldızı ile kavuşumunuz varsa hayata bazı noktalarda 1-0 önde de başlayabilirsin, bazı noktalarda 2-0 geride de başlayabilirsin, kuyruktadır çünkü bu yıldız. Kuyruk yıldızıdır. Ama sonunda insanlara yön verirsiniz. Alya yıldızı varsa, insanlara ve topluma yön verendir. Tunceli doğum haritasında da KAD ile kavuşumda olan bu sabit yıldızın yorumunu yaparsam; Bu il eninde sonunda insanlığa yön verecek detaylarını ortaya koyacak ve tarih belki bu topraklar vasıtasıyla yeniden düzenlenecektir… Ancak bunun gerçekleşmesi; kendi değerlerimize sahip çıkmakla, bizim olanın bizde kalması ve korunması üzerine emek verirsek… Yuvamızı, ailemizi koruduğumuz gibi Dersim’i de koruyup, kollamalıyız… Maddi alem uğruna; maneviyatımızı veremeyiz…(03 Ocak 2022 19:00 ve sonrası bir gün boyunca: Transit Güneş, TDH’nın KAD (Kuzey Ay Düğümü) ile kavuşumda olacak. Transit Ay Oğlak burcunda retro Venüs ile de kavuşumda. Alya sabit yıldızının da etkisi aktifleşecek.  Ailemize, yuvamıza, annemize, şehrimize değerlerimize kesinlikle sahip çıkmalıyız. Ve bununla alakalı verdiğimiz mücadelelerin onurlandırılacağı bir gün. Aynı zamanda sahip çıktığımız değerlerle, yoğurup ortaya koyduğumuz emeklerimizin karşılığının ödüllendirileceği bir zaman. -özellikle sahne ve sanat alanında üretime koyduğumuz yaratıcılık konuları)

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.