banner62
BİST
8.304,83
ALTIN
1.674,44
DOLAR
27,22
STERLİN
33,21
EURO
28,84

2023 Temmuz ayında burçları neler bekliyor?

Astrolog Ezgi Emir 2023 Temmuz ayında burçları neler beklediğini yazdı...

Yeni Dersim
Yeni Dersim
02 Temmuz 2023 Pazar 13:36
2023 Temmuz ayında burçları neler bekliyor?

(Lütfen burcunuzu okurken, öncelikle yükselen burcunuzun yorumunu okuyun. Burcunuzu ve yükselen burcunuzu öğrenmek için; doğum tarihi (gün-ay-yıl), doğum saatiniz ve doğdunuz yerin bilgilerini https://tr.astro-seek.com/ sitesi üzerinden girerek, ücretsiz doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Yapmış olduğum burç analizleri, öncelikle Dersim doğumlu ya da Dersim de yaşayanlar için özel olarak yorumlanmıştır. Daha detaylı analiz için lütfen danışmanlık alınız.)

*2023 YILI GENEL BURÇ YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN https://www.yenidersim.com/dersim-sifa-platformu/2023-yili-burclara-genel-bakis-h1912.html

2023 TEMMUZ GÖKYÜZÜ GÜNDEMİ:

1. 03 Temmuz 2023 saat 14:38, 11°18′ Oğlak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. 

2. 06 Temmuz 2023 saat 12:26, 14°05′ Yengeç burcundaki Sirius sabit yıldızı ile Güneş kavuşumu gerçekleşiyor.

3. 10 Temmuz 2023 saat 14:40 Mars, Başak burcuna geçiyor.

4. 11 Temmuz 2023 saat 07:11 Merkür, Aslan burcuna geçiyor.

5. 12 Temmuz 2023 saat 19:52, Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına geçiyor.

6. 17 Temmuz 2023 saat 21:32, 24°56′ Yengeç burcunda Yeniay gerçekleşiyor. 

7. 23 Temmuz 2023 saat 04:33 Venüs, 28°36′ Aslan burcunda retro harekete geçecek. (04 Eylül 2023 saat 04:20 Venüs, 12°12′ Aslan burcunda ileri harekete geçecek.)

8. 23 Temmuz 2023 saat 04:51 Güneş, Aslan burcuna geçiyor.

9. 23 Temmuz 2023 saat 15:42 Şiron, , 19°57′ Koç burcunda durağan harekete geçiyor. (27 Aralık 2023 saat 06:10 Şiron, 15°27′ Koç burcunda ileri harekete geçiyor. )

10. 29 Temmuz 2023 saat 00:31 Merkür, Başak burcuna geçiyor.

Temmuz 2023, daha iyiye doğru bir değişimin bizi beklediğini söylüyor. Hayatımızın birçok alanında büyüme ve gelişme fırsatı yakalayacağımız için çeşitliliği ile bizleri büyüleyecek.Bazıları için bu ay derin bir iç keşif zamanı olurken, bazıları da spot ışığında parlayacak. Evren, hayatta değişiklik yapmaya kendi başlarına karar verenlere desteğini vaat ediyor: "çıkmaz noktadan" hareket etmeye başlar başlamaz, hem müttefikler hem de finansal bir "destek" ortaya çıkacak. Ancak acele etmemelisiniz - her şeyi iyi planlayın ve ilk adımları atın. Aşk, kariyer, aile ilişkileri, finansal büyüme - hayatımızın her alanı astrolojik değişimlerden etkilenecek. Aileniz ve sevdiklerinizle daha fazla zaman geçirin, eski anlaşmazlıkları çözün ve şikayetlerden kurtulun, bu yüke ihtiyacınız yok. Ayrıca yaz ortasında sağlığınızla ilgilenmek için uygun bir zaman geliyor.Kendinizi bir dağın zirvesinde veya sınavların ortasında bulsanız da, potansiyelinizi gerçekleştirmek önemlidir. Yıldızlar yön verecek, ancak çağrılarına nasıl cevap vereceğinize karar vermek size kalmış.

1.03 Temmuz 2023 saat 14:38, 11°18′ Oğlak burcunda Dolunay gerçekleşiyor. 

Dolunay, bitirme, ayrılık ve bırakıp gitme enerjisini tetikleyecek. Yolunda gitmeyen ya da vadesini tamamlamış tüm olgularda sonuçlanma enerjisini taşıyor. Yabancılar, hukuksal konular, mahkemeler, devam eden sözleşmelerde sonlanma, seyahatler, yurtdışı seyahatlar, taşınma olayları gündemde olacak. Başvurduğunuz takdirde vize veya oturum alabilirsiniz. Hayatın anlamına, ruhsal gelişime odaklanıp; kişisel gelişim için okumak, bir kursa başlamak ya da yabancı bir dil öğrenme konularına ilgi duymanız olası. Bu Oğlak Dolunay’ında, Merkür’ün önemli bir sabit yıldız olan Sirius üzerinde bulunması; kadersel yazgınızda yer alan ancak çok istemenize rağmen gerçekleşmeyen dilek ve niyetlerinizin de gerçekleşeceğini,tamamlanacağını ve önceki çabalarınızın meyvesinide alacağınızı gösterir. Ayrıca bu Dolunay’da (özellikle din, felsefe ve inanç alanlarında) yazı alanındaki tüm işler ve mesleklerin, antik yazıtlar da dahil ön planda olacağı haberler, belki yeni keşifler ile karşılaşmamız kuvvetli bir ihtimal olacaktır. 

2. 06Temmuz 2023saat 12:26, 14°05′ Yengeç burcundaki Sirius sabit yıldızı ile Güneş kavuşumu gerçekleşiyor. (SoItis Günü miladi takvim ile gök günlüğü arasındaki farklardan dolayı her yıl 04 Temmuz ile 07 Temmuz arasına denk düşer.)

Sirius, aynı zamanda, yer aldığı takımyıldızdaki ön plana çıkmasından dolayı, geleneklerde köpek-yıldız olarak da adlandırılır. Bu yıldız pek çok mitolojik ve folklorik öykülere Güneş’ten bağımsız bir biçimde konu olabilmiştir. Sirius’un helyak doğuşu antik Mısır’da Nil Nehri’nin taşmalarını, antik Yunan’da “köpek günleri”nin (kavurucu sıcak günler) başlangıcını işaret ediyordu. Polinezyalılar için ise yıldız kışın habercisi ve Pasifik Okyanusu'nda navigasyonları için bir referans kaynağıydı.Sirius, “Köpek Yıldızı” ve ”Demir Kazık” gibi adlarla ifade edilir. Bazı kaynaklar Demir Kazık yıldızını Kutup yıldızı olarak ifade etse de mitolojik imgeler açısından bakılırsa işaretlenen yıldız Sirius yıldızıdır.

Yengeç burcunda Alpha Canis Major takımyıldızında bulunan Sirius, Jüpiter ve Mars doğasında bir sabit yıldız olup, diğer adıyla da Köpek yıldızı olarak bilinir. Yaklaşık 2000 yıl önce Roma İmparatorluğu enlemlerinde ilk kez doğu ufkunda gözlemlendi. O dönemde aşırı sıcaklığın habercisi olarak kabul gördü. Sirius’a çeşitli kültürlerde rastlamaktayız. Sirius;  Sothis, Şira, Sirona, Serios, Kak-si-di, Tarık gibi isimlerle ifade edilmiştir. Antik Mısır uygarlığı bu yıldıza çok önem vermiştir. Mısır piramitlerinde bu yıldıza sık rastlanır. Horus’daki büyük Mısır tanrıçası İsis’i temsil eder. Mısırlı rahipler takvimlerini güneşe göre değil,  bu yıldıza göre düzenleyerek tanrıça İsis’in Yıldızı demişlerdir. Nil nehrinin sularının coştuğu, taştığı, kurak alanlara can verdiği, toprağın bereketlendiği bir döngüdür. Sihri, şifayı, parçaları birleştirmeyi, iyileştirmeyi temsil ederken aynı zamanda hem bereket hem de ana kadın sembolüdür. Eski Mısır yazmalarında, Koptiler, Soltis anında insanların bir yıllık kaderinin yenilendiğine inanırlar. Soltis gününde, doğum haritalarındaki Sirius, haritanın bütünüyle nasıl etkileşim sağlıyorsa o yıl öyle geçer şeklinde bakarlar. Diğer gezegenler ile nasıl etkileşirse kişinin bereketlendiği, etkilendiği alan o noktalardan olur. Kadim bilgilerde, HU insanın yaratılma görevini Sirius’a vermiştir. Sirius enerjisi bu nedenden dolayı insanlık için çok kıymetlidir. Koptice yazmalarda, kaderlerinizin çizildiği gün, Güneş ile Sirius'un gökyüzünde kavuştuğu gündür bilgisi vardır. Bir yıl boyunca neler yaptık neler yaşadık? Bunlara bağlı olarak ödüllerimizin, sınavlarımızın karşılığını nasıl alacağımız bugünde revize edilir. (Sadece kişisel haritalarımızla sınırlı değildir, tüm insanları ve tüm dünyayı etkilediği bilinmektedir.) Hü'dan Sirius'a verilen insanın yaratımı görevi, insanın yaşam alanı olan Dünyayı da içine almaktadır. Ruhun, tekamülü için dünya ya indiği gündür, bilgisi de mevcuttur. Sirius öte aleme geçiş, öte alemden gelen ışığın ve bilginin kapısıdır.

EskiAnadolu inançlarında ise, Tanrının ışıklı ülkesi olan gökyüzü ile yeryüzünü birleştiren bir kapı olarak kabul edildiğini görüyoruz. Bilinen en eski tek Tanrılı inançların oluştuğu bölgelerden olan eski Mısır'da neşe içinde ve bayram havasında kutlandığı bilinmektedir ve Soltis günün sırrı ve önemi İbrahim Peygamber'e kadar uzanmaktadır. Kur’an’da Güneş haricinde adı geçen tek yıldızdır. Hristiyanlık ve Musevilik de şira yıldızını çok önemsemişlerdir. Ayrıca Amerika Birleşik Devletlerinin kuruluşu da yine Sirius gününe denk gelmektedir. ( 4 temmuz 1776).

Geleneklerde Sirius Sistemi ile alacağınız en biçimsel semboller üç uçlu yaba, yay ve ok olmak üzere 3 tanedir.Hayvansal semboller ise kurt, çakal ya da köpektir.Sayısal semboller ise 3, 22, 23, 44, 49'dur.

Sirius'un çeşitli adları:“Sothis” (Eski Mısırca adın Grekçe'ye uyarlanmış hali), “Sigi” (Dogonlar'da), “Sigo ” (Bambara'larda), “Şi'ra” (Araplar'da), “Seirios” (Yunanlar'da), “Sirius” (Romalılar'da), “Kak-si-sa” veya “Kak-si-di” (Asur-Babil'de), “Kak-si-si” (Hititler'de), “ Tistirya“ , “Tishtrya ” veya “Tiştria” (Zerdüştçülüğü benimsemiş kavimlerde), “Sima Kayne” (Bozolar'da), “Sirona” (Galyalılar'da), “Hu-Şi” (Çinliler'de). 

Yine bu topraklarda, göksel sarayın bekçisi Göksel Kurt olarak inanılmıştır.  Genel olarak astrolojik olarak tutku, gurur, zenginlik, ün şan şöhret ve büyük başarıların göstergesidir. Dünyadan çıplak gözle gözlemlenebilen, Dünya’ya en yakın, Güneş’ten sonraki en parlak yıldızdır. En ufak adımları dahi verimli hale getirerek kişinin yaşamına olumlu bir şekilde yansır. Eğer olumlu etkiler altındaysa bu sabit yıldız kişiye yüksek makam, itibar ve azim kazandırır fakat olumsuz etkiler altındaysa kişi gereksiz hırsa bürünebilir. Güneş ile birlikte bağlantılı olduğu alana göre tanınma, büyük başarılar, erkek ve otorite figürlerinden gelen destek, tanınmış kimselerden gelen fırsat, manevi liderlik, doruk noktasına varışı anlatır.

Astroloji derin ilimdir. Kendini tanımak, hayatsal davranışlarımıza yön vermek ve zaman kalitesini doğru kullanmak builim içindeki kıymetli noktalardır.Kadersel olarak etkiler alacağımız bu günlerde, zaman kalitesini avantajlı olarak kullanabiliriz. Nasıl yaşıyoruz, niçinyaratıldık ve neden buradayız kendimizi ve yaratılışımızı düşünerek dua, mantra, meditasyon gibi ruhsal çalışmalaryapabiliriz. Bireysel olarak, doğum haritalarımızda Güneş Sirius kavuşumunun konfigürasyon konularına farkındalık ile yönelebiliriz.

3. 10 Temmuz 2023 saat 14:40 Mars, Başak burcuna geçiyor.

Doğum haritasında Mars enerjimizi nereye harcadığımızı gösterir. Başak burcunda Mars kişinin devamlı olarak kendini meşgul tutması, düzenli fiziksel aktivitelere yatkınlık göstermesi olarak yorumlanır. Rutin ve tekrar gerektiren işler için ideal bir konumdur.Mars Başak burcundayken enerji, üretken ve pratik olmaya yöneliktir. Hedefler belirler bu hedeflere de metotlar izleyerek ve organize olunarak ulaşılır. Genel anlamda çeşitli “sistemleri” korumak ve savunmak üzerine enerji harcanır. Politik ve sosyal yönde sistemle ilgili çarpıcı eleştiriler de dile getirilir. Mars Başaktayken, mükemmeliyetçi ve stratejik olunur ve detaylara gereğinden fazla zaman ayrıldığı için projeler gecikebilir. Ancak aşırı detaycılık en ufak bir hatanın bile kritik ve tehlikeli olabileceği mesleklerde büyük bir avantaja da dönüşebilir. Bu dönemde akla yatkın makul işler için efor sarf edilir.  Boş kuyudan su çekmeyi denemek tercih edilmez. Başak Burcu’nun yönetici gezegeni Merkür olduğu için Mars buradayken, analiz etme kabiliyeti ve el becerileri verir.

Mars Başak burcundayken şifa çalışmaları da artar. Ayar yapmak, tamir etmek ve akort etmek konusunda uzman haline gelebilir. Detaycılık ve hijyen gerektiren sağlıkla ve diyetle ilgili meslekler ön plana çıkar. Teknik bilgi gerektiren problemleri çözmekte pratik yaparak kolaylıkla ustalık kazanabilir.Dünya astrolojisinde Mars Başak transiti savaş planları savaş manevrası kuvvetler birliği olarak yorumlanabilir. Kişisel yorumuyla ise başkalarının yanlışlarına odaklanmak yerine bu enerjiyi pozitif anlamda üretken kalmak için değerlendirmek gerekir. Mars Başak transiti bütçeyi ve harcamaları belli planlar çerçevesinde dengelemek, yeni iş alanları keşfetmek yeni bir işe ya da kişisel projelere başlamak için idealdir. Eksikleri tamamlamak tamirat yapmak arızaları kusurları ve hataları gidermek ve koşu, yürüyüş genel anlamda spor ve diyet gibi yeni rutinlere adapte olmak için uygundur. Transit etkisiyle el sanatlarıyla uğraşabilir, kabiliyetlerinizi geliştirebilir, ilgi alanınızda ustalaşabilirsiniz. Yaşam alanlarının temizlenmesi bedeni arındıran beslenme düzenleri edinilmesi hayatın aksayan hasta alanlarında çözüm üretilmesi ve tedavi sürecine başlanması için uygundur. Bir işin kusursuz olması için çok fazla uğraşıldığı zaman işin mahvolma riski de artar. Nerede durmanız gerektiğini hatırlayın ve pratik olmaya çalışın. Kendiniz ve yakın çevrenizin maksimumda iyiliği için kararlar verip bu kararları uygulamaya koyabilirsiniz. Daha iyisini başarabileceğinize inanıyorsanız yeni sorumluluklar üstlenin fakat bir şeyleri değiştirmeye pek gönüllü değilseniz hiç boşuna zahmet etmeyin. Başkaları için çaba göstermenizde ya da hizmet vermenizde bir sorun yok fakat hizmetinizin kölelik olmadığından ve kıymetinin bilindiğinden emin olun.

4. 11 Temmuz 2023 saat 07:11 Merkür, Aslan burcuna geçiyor.

Merkür Aslan burcundayken iletişim; ben merkezli, sempatik, eğlence odaklı, yönetmeye meyilli, baskıcı, organize işlerin planlandığı,sabit fikirli yaklaşım şeklinde gelişir.  Ego ön plana çıkar ve tanınmak, bilinmek, kabul görmek, onaylanmak ihtiyacı nükseder.Hitabet yeteneği güçlenir ve riskli kararlar almak arzu edilir. Söylem ve fikirlerden ilham alınarak, spor ve sanatsal faaliyetlerde yeni üretken fikirler açığa çıkabilir. Ama yinede Merkür Aslan transiti boyunca güçlü başlangıçlar bekleyemeyiz. Hem Jüpiter’den, hem de Uranüs’ten kare açı alması sebebiyle; bu transitten çok avantaj elde edemeyiz. Parlak fikirler havada uçuşur, ama havada da kalır. ( 29 Temmuz Merkür Başak transiti ile fikirlerimiz yere sağlam basacaktır.) Bu transit esnasında özellikle emrivaki ve buyurgan tavırlar sorun yaratabilir. Açık sözlü, dürüst ve cömert konuşmalar da ön plana çıkacaktır ancak dozajında egosal tavırlar da ağır basabilir. Yine de siyasi, ünlü ve medyatik isimler ile alakalı çok ilginç haberler duyabiliriz. Ve tabiî ki dünya çapında savaş tamtamları yeniden yankılanabilir.Kuzey Ay Düğümü 00°00′ Boğa burcundan, 29°59′ Koç burcuna geçiş yaparken; Güney Ay Düğümü de  00°00′ Akrep burcundan, 29°59′ Terazi burcuna geçiş yapacak.

5.12 Temmuz 2023 saat 19:52, Ay Düğümleri Koç-Terazi aksına geçiyor.

Kuzey Ay Düğümü 00°00′ Boğa burcundan, 29°59′ Koç burcuna geçiş yaparken; Güney Ay Düğümü de  00°00′ Akrep burcundan, 29°59′ Terazi burcuna geçiş yapacak.Kuzey Ay Düğümü gitmemiz gereken yolu gösterirken, Güney Ay düğümü de bırakmamız ve terk etmemiz gereken alanlara ışık tutar. Kişi böylelikle tekamül yolculuğunu tamamlar. Yaklaşık bir buçuk senedir Boğa- Akrep alanında seyreden ay düğümleri bize; krizleri yönetebilme becerisi kazandırıp, yeniden doğuş için mücadele vermeyi öğretti. Tüm bunları öğretirken de; maximum güvenlik duygusu ve minimum riskle yol alınabileceğini de gösterdi. Tabiki ay düğümleri konusu çok detaylı bir durum. Ama düğümlerin burç değiştirmesini kısaca yorumlarsam;  artık insanların her konuda bireyselleşme, özgürleşme ve hatta kendi var oluşunu ciddi anlamda kanıtlama dönemine girdiğini söyleyebilirim. Dünya çapında özellikle bireysel temel ihtiyaçlar; barınma, beslenme, kaynaklar vb. konular ön planda olacak; ve bunlar için gerekirse savaş çıkma ihtimali de yüksek. Yeni ülkeler kurulacak ve var olan birliklerde dağılmalar olacak. Tüm bunların dışında da insanlığın varoluş süreci ile ilgili bilinmeyenlerin de açığa çıkması kuvvetli ihtimal. Ayrıca her türlü alanda yenilikler, buluşlar ve icatlarda da artış ve bunların pratiğe dökülmesinde de hızlı bir süreç başlayacaktır.

6.17 Temmuz 2023 saat 21:32, 24°56′ Yengeç burcunda Yeniay gerçekleşiyor. 

5. Evde gerçekleşen bu Yeniay, özellikle yaratıcılık ve çocuklar konusunu ön plana çıkarıyor. Tatlı ve bereketli yeni başlangıçlar için ideal zaman. Sezgilerinizin yükseleceği bir yeniay olduğu için rüyalar yol gösterici nitelikte olacaktır.Yengeç yeni ayı iç dünya, kökler ve en yakın ailevi ilişkiler hususunda netlik kazanma fırsatı sunacaktır. Kabuğumuza çekilip, iç benliğimiz ile ilgilenerek, duygusal dünyamızla uyum ve denge sağlamaya yönelten ve böylece ihtiyaçlarımızın farkına vararak bilinçli adımlar atmamıza vesile olacaktır. AyrıcaBu yeniay önemli bir sabit yıldız olan Procyon (25°47′) üzerinde gerçekleşmesi sebebiyle; kısa vadeli fırsatlar ve hızlı gelişen başarılara da vurgu yapacaktır. Ancak yeteri kadar atak ve gözü açık davranılırsa bu yıldızın sunduğu fırsatları değerlendirebilir. Tedavi, okültizm ve bitkisel şifacılıkla alakalı bir yıldız olduğu için bu dönemde yapacağını enerji çalışmalarından hızlı sonuçlar alabilirsiniz.Ayrıca öncü burçlardan herhangi birinde (Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak burcunda özellikle son dekanda (20°-29° arasında) yerleşiminiz var ise, 17 Temmuz yeni ayını, diğerlerinden daha fazla hissedeceksiniz. 

7. 23 Temmuz 2023 saat 04:33 Venüs, 28°36′ Aslan burcunda retro harekete geçecek. (04 Eylül 2023 saat 04:20 Venüs, 12°12′ Aslan burcunda ileri harekete geçecek.)

Sevgi ve para gezegeni Venüs her 18 ayda bir gerileme hareketi yapar ve bu retro hareketi ortalama 40 gün sürer. Venüs 23 Temmuz’da Aslan burcunun 28 derecesinde retro hareketine başlayacak ve 4 Eylül’e deksürecek olan bu gerileme hareketi, Aslan burcunun 12 derecesine kadar sürecek. Venüs retro hareketi devam ederken, 22 Ağustos 2023 tarihinde Merkür de Başak burcunda retro pozisyona geçecek. Hem Venüs hem de Merkür retrosu aynı döneme denk geldiği için; Küresel çapta; para piyasalarının dengesiz olması, finansal varlıkların beklenmedik şekilde değer kaybetmesi söz konusu. Retronun Aslan burcunda olması sebebi ile altın elementi, mücevherler, borsa, kripto para, eğlence sektörü, sanat camiası, çocuklar, sporcular, liderlerle alakalı şok edici haberleri gündeme gelecektir. Ayrıca para ve aşk konularında beklenmeyen gelişmeler, şok edici hayal kırıklıkları ve sorunlar çıkacaktır. İhanetler, aldanmalar, aldatılmalar ortaya çıkacaktır. Merkür retrosunun da başlamasıyla Ağustos sonu oldukça hararetli tartışmaları gündeme taşıyacaktır. Geçmişte kalan, hesabı henüz kapanmamış toksik ilişkiler bir daha gündeme gelecek ve bir şekilde nihai sonuca erecektir. Venüs değer duygumuz ile alakalıdır. Venüs retrolarında maddi ve manevi değer duygularımız da sınanacaktır. Retro döneminde kendinize ya da herhangi bir şeye ne kadar değer verdiğinizi bilmeye odaklanmak faydalı olacaktır. Venüs'ün gölgesinde, bir dönem Merkür'ün de eşlik edeceği bu 40 günlük süreçte büyük kararlar almamak, büyük adımlar atmamak gerekir. Nikah, nişan, evlilik, estetik operasyonlar, dekorasyon işleri, alım satım, finansal yatırımlar için uygun zaman dilimleri değildir. Bu dönemlerde başlayan işler retro bitiminde problemler çıkarır. Zararlı yatırımlar, tekrar eden estetik operasyonları, sorunlu giden evlilikler bu dönemde alınacak kararların kaçınılmaz sonu olacaktır. Evinize çok beğenerek aldığız bir mobilya retro bitiminde gözünüze çok çirkin görünebilir. Ya da retro döneminde başladığınız bir ilişkiden retro bitiminde pişmanlık duyabilirsiniz. Dolayısıyla bu dönemlerde hayatınızla ilgili keskin kararlar vermemek doğru olacaktır. Bu tarz girişimler için, retronun ve gölgeli günlerin de bittiği ekim üçüncü haftaya kadar beklemek daha akıllıca olacaktır.

8. 23 Temmuz 2023 saat 04:51 Güneş, Aslan burcuna geçiyor.

Güneş Aslan burcunda, tüm burçlar için eğlenceler, keyif aldığımız konular, tatiller, hayatın tadını çıkaracağımız şeyler, hobilerimiz ve ilgi alanlarımız, sanat, sahne, gösteriler, etkinlikler, spor, aktiviteler, gençler, çocuklar gibi temaları temsil eder. Aslan hayatın tadını keyifle çıkarmaktır. Ancak Venüs retrosunun da başlaması sebebiyle Güneş’in Aslan burcundaki etkileri gölgeli ve enerji içe dönük olacaktır. 

9. 23 Temmuz 2023 saat 15:42 Şiron, , 19°57′ Koç burcunda durağan harekete geçiyor. (27 Aralık 2023 saat 06:10 Şiron, 15°27′ Koç burcunda ileri harekete geçiyor.)

Koç burcunun orta derecelerinde gerilemeye başlayan, hem yarayı hem de bu yaranın nasıl sarılacağı hakkında anahtar olan yaralı şifacı Şiron,  27 Aralık’a kadar;  kendimiz ile yüzleşmeyi, eksik yönlerimizi bulup iyileştirmeyi, hayat yolunda bir basamak daha ilerlememiz ve daha da insan olup tekamül edebilmemiz için yolumuzu bulmaya teşvik edecek. Aslında Venüs  Aslan retrosu ile Şiron Koç retrosunun kesişmesi ve Ağustos ayı sonunda Merkür retrosununda bu gerilemelere eşlik etmesi sebebiyle; zararlı egodan sıyrılarak, öz eleştiri vererek, kapasite ve yeteneklerimizin de farkına varıp, özünde kendimize hizmet etmeyi öğreneceğiz.Süreç biraz yıpratıcı ve zorlu olacaktır. Ama insanın kendine giden yolda ilerlemesi kadar güzel bir şey de yoktur.

10. 29 Temmuz 2023 saat 00:31 Merkür, Başak burcuna geçiyor.

Merkür kendi yönettiği Başak burcuna geçtiğinde iletişimde tüm taşlar yerine oturacaktır.Bu olumlu transittezihnimiz açık olur, detaylara odaklı ve iletişim kurarken açık,anlaşılır ve netlik ön plandadır.Pratikliğimiz ve hızımız artar. Üretim ve hizmet sektörü hızlanır, günlük rutinimiz yoğunlaşır ve her zamankinden daha fazla çalışırız. Sözleşmeler ve anlaşmalarda hareketlilik olur. Sağlık ve hijyen konuları ön plana çıkar. Eleştiri artar ve her şeyi ince eler sık dokuruz. Ayrıca, mükemmeli yakalama arzumuz, bilgiye ulaşma isteğimiz ile harmanlanır ve bu sayede daha rahat, kolay idrak edip, öğreniriz.

2023 TEMMUZ YÜKSELEN KOÇ:

Dışarı çıkın ve yaratıcı olun. Belirli bir amacı veya sonucu olması gerekmez - sadece oyuna katılın, çünkü mesele bu. Derin bir anlam olmamalı. Ama nihai olarak amaç; yaşam sorumluluklarınız tarafından yakılan ve tüketilen parçanızı tutuşturmaktır. En son ne zaman gerçekten eğlendin?

Temmuz 2023'te Koç burcuna bol şans gelecek! Hayatın her alanında, aşkta, kariyerde, eğitimde ve finansta büyük başarılar elde edeceksiniz. Beşinci evdeki Mars gezegeni, genellikle zayıf olduğunuz alanlarda bile olumlu veya en azından tatmin edici sonuçlar getirecektir. Tutkunuz ve güveniniz ön planda olacak, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bazılarınız yurt dışına seyahate çıkacak. Bu, ufkunuzu genişletmenize, yeni kültürler tanımanıza ve değerli deneyimler kazanmanıza olanak sağlayacaktır. Yol boyunca yeni fırsatlara açık olun ve dünyayı keşfetmenize izin verin. Temmuz, aşkınızı itiraf etmek için en iyi aydır. Yıldızlar, romantik doğanızı destekleyecek ve partnerinizle daha derin bağlantılar kurmanız için size fırsatlar sunacaktır. Duygusal bağ güçlü olacak ve bekarsanız, heyecan verici karşılaşmalar ve yeni bir aşk ilişkisi başlatma potansiyeli bekleyebilirsiniz. Temmuz 2023'te kendinize olan güveniniz de artacak, bu da zihninizin berrak ve dengeli olmasına katkı sağlayacaktır. Bu zamanı kişisel büyüme ve gelişme için kullanın. Yeni projelere dahil olmayı, bilginizi genişletmeyi ve fikirlerinizi ifade etmenin yeni yollarını bulmayı düşünün. Yaratıcılığınız ön planda olacak, bu enerjiyi hedeflerinize ulaşmak için kullanın.

2023 TEMMUZ YÜKSELEN BOĞA:

Şu andaki ilişkinizin dinamiklerini anlamak için geçmişi keşfetme ihtiyacından dolayı, aile ve ev konusunda bu ay zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Özellikle bir süredir köklerinizden kopuk hissediyorsanız, kök salmaya ve insanlara ve yerlere ait olmanın anlamını düşünmeye teşvik edilirsiniz. Temmuz ayında nostalji, müthiş bir sakinleştirici olabilir. Bu, çabaladığınız şeyi adlandırmak için bir yer tutmanıza yardımcı olacaktır.

Temmuz size büyük engeller getirmiyor. Ayın ikinci yarısı özellikle olumlu olacak. Ayın başındaki küçük sorunlara ve kaygılara rağmen, kariyer ve finans alanında mükemmel sonuçlar bekleyebilirsiniz. Azminiz ve azminiz zengin ödüller getirecek. Aşkta küçük krizler yaşayacak, bu nedenle partnerinizle açık ve samimi bir iletişim sürdürmek önemli hale gelecektir. Birbirinizi dinleyin, ihtiyaçlarınızı ifade edin ve karşılıklı güven oluşturmak için çalışın. Romantik ilişkiler için yeni olasılıklar açılacağı için bekarlar sürprizler bekleyebilir. Mali durumunuz iyileşecek, ancak para yönetimi konusunda dikkatli olun. Tasarruf etmeyi ve size uzun vadeli finansal istikrar sağlayacak akıllı yatırımlar yapmayı düşünün. Mesleki becerilerinizi geliştirmek ve işgücü piyasasındaki değerinizi artırmak için bilginize ve eğitiminize yatırım yapın. Diyetinize dikkat edin, düzenli egzersiz yapın ve sizi rahatlatan ve mutlu eden aktiviteler bulun. Yükümlülüklerinizi aşırıya kaçmayın ve fiziksel ve duygusal sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilecek stresli durumlardan kaçının.

2023 TEMMUZ YÜKSELEN İKİZLER:

Bu ay, çevrenizdeki insanlarla daha derin bağlar kurmanızı teşvik eden kaygısız sohbetler için harika bir zaman olacak. Bazen daha iyi üretim için, sadece bir yenilik kıvılcımına ihtiyaç duyulur. Etrafınızdaki manevi dünyayla bağlantı kurun ve hayatınızda sizi nasıl desteklediğini görün. Daha önce gitmediğiniz bir yere tura çıkın. Gidilecek yerler ve görülecek insanlar var. Bu değişim size çok iyi gelecek.

Temmuz 2023, İkizler için bir büyüme ve keşif zamanı olacak. Yeni zorlukları kabul etmek ve hayatın her alanında kişisel gelişim için çaba sarf etmek gerekli olacaktır. Yaratıcılığınız ve iletişim becerileriniz ön planda olacak bu da fikirlerinizi ifade etmenize ve başkalarını fikirlerinize ikna etmenize yardımcı olacaktır. Kariyer alanında önemli ilerlemeler kaydedeceksiniz. Becerilerinizi geliştirmek, kendinizi eğitmek ve yeni iş bağlantıları kurmak için fırsatlardan yararlanın. Sizi heyecanlandıran ve hedeflerinize ulaşma konusundaki kararlılığınızı gösteren projeleri savunun. Çabalarınız sonuç verecek ve bu size daha fazla tanınırlık getirecektir. Aşk alanı dinamik olacak. Daha fazla iletişim ve uyum gerektirecektir. Partnerinizin ihtiyaçlarını dinleyin ve isteklerinizi dürüst ve saygılı bir şekilde ifade edin. Bekarlar çok dikkat çekecek, ancak değerleriniz ve hedeflerinizle gerçekten uyumlu olanları seçtiğinizden emin olun. Mali durum istikrarlı olacak, ancak büyük yatırımlar veya riskli iş girişimleri konusunda dikkatli olun. Önemli finansal kararlar vermeden önce tüm seçenekleri dikkatlice değerlendirin ve uzmanlara danışın. Ayrıca harcamalarınıza dikkat edin ve tasarruf ve uzun vadeli finansal güvenlik için net hedefler belirleyin. Rahatlamak ve meditasyon yapmak için zaman ayırırken, düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme ile vücudunuza iyi bakın. İhtiyaçlarınızı dinleyin ve içinizin derinliklerini keşfetmek ve iç huzuru geliştirmek için zaman ayırın.

2023 TEMMUZ  YÜKSELEN YENGEÇ:

İlişkinizin son altı aydakideğişiminin ve aldığı yolun artık farkındasınız. Temmuz ayı ile de somutlaşmış bir yapıda olduğunu göreceksiniz. Gündeminizdeki birçok konuda, isteklerinizi kesin ve net belirtmek, size daha fazla ilerleme sağlayacaktır. Şu anda, hayatınızda bir istikrar duygusu oluşturmak için çabalıyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken şey; ihtiyaçlarınızı belirlemek, sıralamak ve o doğrultuda ilerlemektir.

Temmuz size kariyer alanında zorluklar getirecek, bu yüzden gerilime ve baskıya hazır olun. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, aksilikler ve engellerle karşılaşma ihtimaliniz var. Kalıcı ve esnek olun ve sakin ve dengeli bir zihin durumunu korumaya çalışın. Eğitim alanında, olumsuz gezegensel etkiler nedeniyle düşüşler ve daha kötü dereceler olabilir. Ancak, hedeflerinize odaklanın, öğrenmeye devam edin ve ihtiyacınız olursa ek destek arayın. Rahatlamak ve duygusal esenliğinizle ilgilenmek için zaman ayırmanız da önemlidir. Aşk ilişkileri baskı altında olacak, bu nedenle ortaklıkta iyi iletişim ve anlayışı sürdürmek önemlidir. Sabırlı olun ve çatışmaları barışçıl bir şekilde çözmeye çalışın. Sevginizi ve desteğinizi gösterin ve birlikte bağınızı güçlendirecek anlar için zaman ayırın. Yüksek giderler ve daha az gelirle karşı karşıya kalacaksınız. Mali durumunuza dikkat edin, bir bütçe planlayın ve tasarruf etmeyi düşünün. Gelirinizi artırmak için yeni fırsatlar arayın ve yaşam tarzınızı mevcut koşullara göre ayarlamaya hazır olun. Tutarlı ve düşünceli davranarak finansal zorluklarınızı yönetebilirsiniz.

2023 TEMMUZ YÜKSELEN ASLAN:

Bu ay sağlığınıza odaklanmak durumunda kalabilirsiniz. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak kendinize bakmalı ve ihtiyaç duyduğunuz şeylere dikkatle yönelmelisiniz. Tükettiğiniz gıdaların; vücut direncinizi yükseltecek, sağlıklı ve dengeli beslenmeyi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterin. Hayatınızdaki stresi minimuma çekmeye çalışın ya da stresli ortamlardan olabildiğince uzak durmaya çalışın. Egzersiz ve spora daha fazla vakit ayırın.  

Temmuz 2023, iş dünyasında başarıların bol olduğu, sizin için şanslı bir ay olacak. Yaratıcılığınız ve özgüveniniz ön planda olacak, bu da size ilerleme ve görünürlük için fırsatlar sunacaktır. Bu anlardan yararlanın ve kariyer hedeflerinize ulaşmaya odaklanın.Aşkta uyum ve kalıcı bir ilişki veya evlilik kurma olasılığı olacaktır. Duygularınız güçlü olacak ve kalp bağınız derinleşecek. İlişkinizde samimiyeti, saygıyı ve desteği sürdürmeniz ve ilişkinizi güçlendiren sevgi dolu jestleri beslemeniz önemlidir.Finans alanı iyi fırsatlar getirecek, ancak artan maliyetlerin farkında olun. Parayı akıllıca kullanın, harcamalarınıza dikkat edin ve gerçekçi finansal hedefler belirleyin. Tasarruf seçeneklerini göz önünde bulundurun ve uzun vadeli finansal istikrar sağlamak için kaynaklarınızı akıllıca kullanın.Düzenli spor yapmaya, dengeli beslenmeye ve yeterli dinlenmeye özen gösterin. Ruh sağlığınız için zaman ayırmayı, sizi mutlu eden aktivitelerle rahatlamayı, iş ve boş zaman arasında bir denge kurmayı unutmayın.Hedeflerinize odaklanın ve yeni fırsatlardan yararlanın. Kendinize inanın, sezginizi takip edin ve tutkunuzu şımartın. Net bir vizyon ve çok çalışma ile olağanüstü başarılara imza atacak ve başarıya giden yolu açacaksınız.

2023 TEMMUZ YÜKSELEN BAŞAK:

Temmuz, gerçek doğanızın parladığı bir ay olacak. Yani, doğru insanlarla, doğru zamanda, doğru yerde ve doğru titreşimlerle, bir araya geleceksiniz. Sosyal açıdan oldukça doyurucu ve yoğun bir ay olacak. Heyecan verici yeni başlangıçlar ve olaylar yaşamınızda yerini almak için şekillenecek. 

Başaklara kariyerlerinde yükselme sözü verilecek, ancak hedeflerine ulaşmalarında bazı engeller ve gecikmeler yaşanabilir. Sıkı çalışmanız ve bağlılığınız takdir edilecek, ancak başarıya giden yolda bazı zorluklarla ve engellerle yüzleşmeniz gerekecek. Sabırlı, esnek olun ve engellerin üstesinden gelmek için yenilikçi çözümler bulun. Mali kazançlar mevcut olacak, ancak bunları elde etmek çok çaba gerektirecek. Mali durumunuzu disiplinli tutun, harcamalarınızı takip edin ve gereksiz harcamalardan kaçının. Gelirinizi artırmanın ve finansal büyüme için ek fırsatlar bulmanın farklı yollarını düşünün. Sevdiklerinizle uyumlu ilişkiler sürdürün ve yeni iş ortaklıklarından kaçının. İyi iletişim kanallarını sürdürmek ve duygularınızı açık ve saygılı bir şekilde ifade etmek önemlidir. Arkadaşlarınızı ve meslektaşlarınızı dikkatli bir şekilde seçin ve kaliteli ve karşılıklı destekleyici ilişkilere odaklanın. Sağlığınıza dikkat edin ve dengeli bir diyet ve düzenli egzersiz yapın. Kendinizi enerji dolu ve odaklanmış halde tutmak için dinlenmeye ve rahatlamaya yeterince zaman ayırın. Ayrıca ruh sağlığınızı da unutmayın, stresi azaltmanın yollarını bulun ve sağlığınıza dikkat edin. Önünüze çıkan zorlukları kabul edin ve rahatlamak için zaman ayırın. Pes etmeyin, sebat edin ve çabalarınızda tutarlı olun. Azminiz, organizasyon becerileriniz ve analitik düşünceniz engelleri aşmanıza ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu yaklaşımla, kişisel gelişim ve başarı için tüm fırsatlardan yararlanabileceksiniz.

2023 TEMMUZ YÜKSELEN TERAZİ:

Kelimenin tam anlamıyla saklandığınız yerden çıkmanın ve sizi daha iyi tanımak isteyen bir dünyayla yüzleşmenin zamanı geldi. Yeni bir şey hazırlanıyor ve bu oluşumu desteklemek sizin çıkarınıza olacaktır. Büyümenizi desteklemekle ilgilenen kişilerle işbirliği yapın ve bağlantı kurun. Kendinizi sadece yüzünüze "evet" diyen insanlarla çevrelemeyin. Çevrenizde sizin iyiliğiniz için dürüst (ve nazik) olabilecek insanlar olduğundan emin olun.

Terazilere karlı iş fırsatları ve kariyer gelişimi vaat edilecek. Temmuz 2023'ün size getireceği olumlu enerjilerden yararlanın ve profesyonel hedeflerinize odaklanın. Kararlı, yaratıcı ve size başarı getirecek sorumlulukları kabul etmeye hazır olun. Aşk alanında, ilişkide uyumu sürdürmek için daha fazla çaba gösterilmesi gerekecektir. İletişim ve empati, bir aşk bağını sürdürmenin anahtarı olacaktır. Partnerinize zaman ayırın, duygularınızı ifade edin ve ilişkinizi güçlendirecek uzlaşmalar arayın. Bu ay finansal olarak dalgalanmalar getirecek, bu nedenle harcamalarınıza dikkat edin. Mali durumunuzu izleyin, bütçenizi planlayın ve gereksiz ani satın alımlardan kaçının. Aynı zamanda, yatırımlar veya ek gelir kaynakları gibi finansal büyüme için yeni fırsatlara açık olun. Sağlığınıza özellikle dikkat edin ve sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürün. Düzenli egzersiz yapın, dengeli beslenin ve zihinsel sağlığınıza odaklanın. Sizi rahatlatan ve mutlu eden aktiviteler arayın, kişisel bakım ve yenilenmeye zaman ayırın.

2023 TEMMUZ YÜKSELEN AKREP:

Sonunda hayattaki mevcut yolunuzu destekleyecek yeni bir şey öğrenmek zorunda kalacaksınız. Her ne olursa olsun, henüz bir anlam ifade etmese bile, dünyaya katkıda bulunmak istediğiniz işe, sizi yaklaştıracak türden bir keşif yaşayabilirsiniz. Sevgili Akrep, şu anda senin için her şey uyumla ilgili. Bazı şeyleri sadece güvenli oldukları için yapmayın. Sizi heyecanlandırdıkları için yapın.

Ayın başı zorluklar getirebilir, ancak işler düzelecektir. Pes etmeyin, çünkü güçlü iradeniz ve azminiz ile hedeflerinize giden yolda engelleri aşacaksınız. Meydana gelen değişikliklere karşı esnek ve duyarlı olun. Kariyer alanında dalgalanmalar olabilir, ancak aşırı endişelenmenize gerek yok. Soğukkanlılığınızı koruyun, görevlerinize odaklanın ve önünüze çıkan fırsatlardan yararlanın. Kalıcılığınız uzun vadeli sonuçlar getirecektir. Fazla çalışmak konsantrasyon eksikliğine yol açabilir, bu yüzden ara verin ve tazelenmiş olarak geri dönün. Öğrenme hedeflerinizi takip edin ve öğrenme sonuçlarını iyileştirmek için uygun stratejiler bulun. Öğrenme yaklaşımınızda organize ve disiplinli olun.Aşk ve eş hayatında sorunlar olabilir ve çaba göstererek ilişkileri geliştirebilirsiniz. İletişimi derinleştirin, duygularınızı ifade edin ve karşılıklı anlayış için çaba gösterin. Potansiyel çatışmaları çözmek için partnerinizle birlikte çalışın.Fazla harcamaya dikkat edin. Mali durumunuzu rasyonel bir şekilde yönetin, bir bütçe hazırlayın ve riskli yatırımlara dikkat edin. Harcamalarınızı takip edin ve uzun vadeli tasarruflara odaklanın.Enerjinizi korumak ve stresle başa çıkmak için dinlenmeye ve rahatlamaya yeterince zaman ayırın. Fiziksel ve duygusal bitkinlik belirtilerine dikkat edin ve ihtiyacınız varsa destek alın.

2023 TEMMUZ YÜKSELEN YAY:

Maddi dünyayla etkileşim kurmanın bir yolu da, belirli şeylere neden para harcadığınızı belirlemek ve bilmektir. Şu anda, neye değer verdiğinizi anlamanız için harcamalarınızı gözden geçirmeniz isteniyor. Finansal kararlarınızın nedenini tanımlayabildiğiniz zaman;kıtlık psikolojisinden sıyrılarak, kaynaklarınızı (ve Dünya'nın kaynaklarını) genişletebilecek inanç ve davranışları edinebileceksiniz.

Kariyer alanında olumlu değişimler sizi bekliyor, fırsatları değerlendirin. Ortaya çıkan yeni projelere dikkat edin ve yeni zorluklara açık bir zihinle yanıt verin. Yeteneklerinizi ve becerilerinizi dünyaya gösterin ve profesyonel tutkularınızın peşinden gidin. Çalışmalarınızda coşku ve motivasyon mevcut olacak ve bu da hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Öğrenme projelerinize odaklanmak için bu enerjiyi kullanın. Aşk hayatınızda uyum, mutluluk ve romantik anlar sizi bekliyor. Sevginizi ifade edin ve partnerinizle olan ilişkinize dikkat edin. Mevcut olun ve birbirinizin ihtiyaçları hakkında daha derin bir anlayış geliştirmeye odaklanın. Size gelirinizi artırma fırsatı verecek olan finansal istikrar mevcut olacak. Size uzun vadeli güvenlik sağlayacak finansal kaynaklarınızı ve yatırımlarınızı çeşitlendirmenin yollarını düşünün. Mali durumunuzu takip edin ve paranızdan sorumlu olun. İyi fiziksel esenlik size eşlik edecek, ancak aşırı yüklenmelerin farkında olun. Düzenli egzersiz ve dengeli beslenme ile sağlığınıza dikkat edin. Ancak duygusal sağlığınızı unutmayın ve sizi mutlu ve sakinleştiren faaliyetlerde bulunun. Arzularınızı gerçekleştirin ve tutkularınızın peşinden gidin. Temmuz, hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz ve size ilham veren projelere kendinizi adayabileceğiniz bir dönem olacak. Kişisel büyüme ve gelişme için fırsatlar bulun ve iç rehberlerinizi takip edin.

2023 TEMMUZ YÜKSELEN OĞLAK:

Hayatınızdaki önemli insanlarla yeterince zaman geçirdiğinizi düşünüyor musunuz? Geçmişteki çatışmalar ve ayrılıklardan pişman mısınız? Öz saygınızı bir ilişkide sunmanız gerekenlerle nasıl eşitlediğinizi, nihayetinde yeterli olmadığınızı hissetmenize yol açan bir denklemi unutmak ister misiniz? Temmuz sizin için özeleştiri ayı. Eksikliklerinizi gözden geçirip, düzeltmeniz ve telafi etmeniz gerekiyor.  Bu durum aslında sizin için iyi bir şey. Ama aynı zamanda zor olacağını da unutmayın. 

Kariyer cephesinde, sonuçlar karışık olacaktır, bu nedenle dikkatli olun ve ihtiyatlı iş kararları vermek için zaman ayırın. Seçeneklerinizi ve risklerinizi değerlendirin ve uzun vadeli hedeflere odaklanın. Esnek olun ve ilerlemenize yardımcı olacak yeni beceriler öğrenin. Çalışmalarda zorluklar ortaya çıkabilir, bu nedenle sıkı çalışma ve özveri gerekecektir. Zamanınızı düzenleyin, ders planları oluşturun ve öğretmenlerden veya sınıf arkadaşlarınızdan destek alın. Kalıcı olun ve yeteneklerinize inanın. İlişkilerde çatışmalar ve tartışmalar ortaya çıkabilir, bu nedenle uyum sağlamaya hazır olun. İletişime açık olun ve ortak çözümler bulun. Sevdiklerinizle uyum sağlamaya çalışın ve gereksiz çatışmalardan kaçının. Finansal istikrar olacak, ancak yatırımlarda dikkatli olun. Harcamalarınızı takip edin, bir bütçe hazırlayın ve gereksiz harcamalardan kaçının. Finansal kararlarınızda rasyonel ve ihtiyatlı olun. Düzenli egzersiz, dengeli beslenme ve yeterli dinlenme ile fiziksel sağlığınıza özen gösterin. Akıl sağlığınızı ihmal etmeyin, rahatlamanın ve duygularınızı ifade etmenin yollarını bulun. Çok çalışmak başarının anahtarı olacaktır, bu yüzden net hedefler belirleyin ve onlara odaklanın. Başarı için olumlamalar yapın ve kişisel gelişiminize odaklanın. Olası engeller karşısında pes etmeyin, sebat edin ve çabalarınızda tutarlı olun.

2023 TEMMUZ YÜKSELEN KOVA:

İhtiyaçlarınızı dile getirme pratiği; aslında kendinizi tanıma, koruma ve kendinizle yakınlaşma pratiğidir. Başkalarının kaprislerine ayak uydurmak daha kolay olabilir, ancak gerçekten ne istediğinizi ifade etmeniz artık zorunlu hale geldi. Bunu başarmalı ve akışta hayatınıza devam etmelisiniz. Bu sayede alanınızı korumuş olacaksınız ve böylece işler birkaç zaman sonra, sizin istediğiniz durumda şekillenmiş olacak. 

Kariyer alanında sınırlamalar görünebilir, ancak azimle bunları aşabilirsiniz. Esnek olun ve büyüme ve ilerleme için yeni fırsatlar arayın. Meslektaşlarınızla işbirliği yapın ve benzersiz fikirlerinizden yararlanın. Ders çalışırken konsantrasyon ve motivasyon sorunları yaşanabilir, bu nedenle dinlenmek ve yenilenmek için zaman ayırın. Çalışma konularınıza ilgiyi sürdürmek için farklı çalışma teknikleri kullanın. Aşk alanında, ilişkide uyumu sürdürmek için daha fazla iletişime ve empatiye ihtiyacınız olacak. Partnerinize zaman ayırın, ihtiyaçlarını dinleyin ve duygularınızı ifade edin. Uzlaşmaya açık olun ve ortak büyüme için çaba gösterin. Harcamalarınızı takip edin, bütçenizi planlayın ve yatırımlarınızda ihtiyatlı olun. Uzun vadeli finansal hedefleri ve tasarruf alışkanlıkları yaratmayı düşünün. Egzersiz, sağlıklı beslenme ve düzenli dinlenme için zaman ayırın. Meditasyon, yoga veya sizi sakinleştirip mutlu eden hobiler gibi rahatlamanın yollarını bulun. Akıl sağlığınızı göz ardı etmeyin ve ihtiyacınız varsa destek arayın.

2023 TEMMUZ YÜKSELEN BALIK:

Şu anda ciddi bir fazlalık sorununuz var. Bir şeyin çok fazlası aslında size yarardan çok zarar verebilir. Bu nedenle, özellikle sağlığınız söz konusu olduğunda, bazı şeyleri nerede azaltmanız gerektiğini artık öğrenin. Önemli olan, eğlence ve sıkı çalışma arasında bir denge bulmaktır. (Ve en güzeli; hem hoş hem de eğlenceli olabilecek bir orta yoldur.)

Kariyer gelişimi mümkün olacak, ancak olası engellerin farkında olun. Yeteneklerinizi ve yaratıcılığınızı gösterin ve yeni fırsatlara açık olun. Organizasyona ve tutarlılığa odaklanırsanız, çalışmalarınızda ilerleme kaydedersiniz. Motive kalmanıza yardımcı olacak çalışma stratejileri geliştirin. Aşk alanında, romantik anlar ve eşinizle bağlantı kurmak umut vericidir. Duygularınızı ifade edin, eşinizi dinleyin ve romantik bir atmosfer yaratın. Ortak faaliyetler ve iletişim yoluyla sevgi bağlarını güçlendirirler. Finansal istikrar olacak, ancak para yönetimi konusunda dikkatli olun. Harcamalarınızı takip edin, bir bütçe hazırlayın ve harcamalarınızda ihtiyatlı olun. Uzun vadeli finansal hedeflerinizi göz önünde bulundurun ve servetinizi büyütmek istiyorsanız yatırım uzmanlarına danışın. Dinlenmek için zaman ayırın ve sağlıklı kalmak için rahatlayın. Kendinizi fiziksel egzersize, sağlıklı beslenmeye adayın ve zihinsel sağlığınıza dikkat edin. Sizi mutlu eden aktiviteler bulun ve rahatlayın ve kendinize zaman ayırın.

Anahtar Kelimeler:
Ezgi Emir
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.