banner62
BİST
7.948,60
ALTIN
1.888,44
DOLAR
28,89
STERLİN
36,55
EURO
31,55

2022 Şubat ayında burçları neler bekliyor?

Dersimli Astrolog Ezgi Emir, 2022 Şubat ayına ilişkin burç yorumlarını yazdı

Yeni Dersim
Yeni Dersim
29 Ocak 2022 Cumartesi 21:45
2022 Şubat ayında burçları neler bekliyor?

(Lütfen burcunuzu okurken, öncelikle yükselen burcunuzun yorumunu okuyun. Burcunuzu ve yükselen burcunuzu öğrenmek için; doğum tarihi (gün-ay-yıl), doğum saatiniz ve doğdunuz yerin bilgilerini https://tr.astro-seek.com/ sitesi üzerinden girerek, ücretsiz doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Yapmış olduğum burç analizleri, öncelikle Tunceli doğumlu ya da Tunceli de yaşayanlar için özel olarak yorumlanmıştır. Daha detaylı analiz için lütfen danışmanlık alınız.)

2022 ŞUBAT GÖKYÜZÜ GÜNDEMİ

01 Şubat 2022 saat 08:45 12°19′ Kova burcunda Yeniay.
05 Şubat 2022 saat 07:13 Merkür, 24°26′ Oğlak burcunda ileri harekete geçiyor.
15 Şubat 2022 saat 00:54 Merkür, tekrar Kova burcuna geçiyor.
16 Şubat 2022 saat 19:56 27°59′ Aslan burcunda Dolunay.
18 Şubat 2022 saat 19:43 Güneş, Balık burcuna geçiyor.

ŞUBAT 2022 KOÇ BURCU VE YÜKSELEN KOÇ

Ocak ayında sizi zorlayan konuların başında; uzaklar- uzak seyahatlar-uzak akrabalar yada uzaklardaki kişilerle iletişim - yüksek öğrenim – hak, hukuk, adalet kavramlarını içeren konularda özellikle Ocak 19’dan sonra yaşanan, ani gelişen olaylar ile karşılaşmış olabilirsiniz. Bu konular sizi yormuş olsa da,  Şubat başı itibariyle, daha disiplinli ve sağlamcı kararlar alıp uygulayabileceğiniz bir platforma taşınacak. Kendinize daha sağlam ve gerçekçi bir yol haritası çizebileceksiniz. Gelir-gider dengenizi ayarlayabileceğiniz yeni kaynaklar edinmenizle, önümüzdeki aylarda hayallerinize kavuşabilecek zemini, şimdiden hazırlayabileceksiniz.

1 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeni Ayı, sizin 11. Ev- Şans ve dernekler, topluluklar- üzerinde gerçekleşiyor. 

5 Şubat ve sonrasında Merkür’ün de ileri harekete geçmesiyle; hayallerinize ulaşmak için sağlam fırsatlar yakalayacak ve bunu uygulamaya koyarken daha fazla ön planda olabileceksiniz. Kariyer, iş, gelecek planları üzerine yoğunlaşacaksınız. İş yükünüz de artıyor. Bugünün işini yarına bırakmadan ilerleyin.

16 Şubat’ta gerçekleşen Aslan Dolunayı, sizin 5. Evinizde gerçekleşecek olup; varsa özellikle çocuklarınıza dikkat çekiyor. Onların hayat yolunda ve kariyer hayatlarında olacak yeni gelişmelere işaret ederken; sizin de onlara göre şekil almanız çok büyük olasılık. Aileden ayrılmak durumunda kalacak çocuklarınız, yeni bir kader-kariyer kapısına adım atıyor. Bu her ne kadar sizi psikolojik olarak üzse de, onların hayatlarındaki bu mutlu gelişmeler sizi de sevindirecek. Çocuğu olmayanlar için ise; bu dolunay aşk hayatlarında yeni yol ayrımlarına işaret ediyor. Bitişler ve devamında ani yeni başlangıçlar olası. Ve ya ilişkinin ani bir şekilde form değiştirmesi de olası. Ciddiyete taşımak, evlilik kararı almak gibi. Bir diğer konu; keyif, eğlence ve konfor alanlarınızda değişime işaret ediyor. Hiç ummadığınız bir şekilde, sizin konforunuza hizmet edecek bir eve-ofise taşınabilir, ev ve ofiste yeni eşyalarla düzenlemeye gidebilirsiniz veya iki aydır maddi sebeplerle ertelediğiniz, ama zorunluluk haline gelen; yeni eşya, araç ve gereçlere harcama yapabilirsiniz. 

18 Şubat ve sonrasında, Güneş Balık burcuna geçmesi ile kendinizi yalnız kalmış hissedebilirsiniz… Kurban psikolojisine düşmeden, olanı kabul etmek ve ilahi ile olan bağınıza güvenmek; size hiç ummadığınız güzellikleri getirebilir. Yıllar sizi fazlasıyla hırpaladıysa ve sürekli size biçilen rol mağduriyet ise; Özellikle Mart ayı sizin için çok önemli olacaktır. Çünkü hasat döneminiz, hak-hukuk-adaletin eşitliği ve üstünlüğüne şahit olacağınız gelişmeler kapıda…

Bu dönemde muhtaç olanlara yardım elinizi uzatmak size çok iyi gelecektir.

Sağlık açısından bu ay özellikle; iskelet, kemik iliği, kalsiyum dengesi, dişler, yapısal ve bağlayıcı dokular, dalak, kulaklara dikkat edilmeli.

ŞUBAT 2022 BOĞA BURCU VE YÜKSELEN BOĞA

Ocak ayında sizi zorlayan konuların başında; hastalıklar, rahatsızlıklar ve ameliyat konuları ve bu konularda ertelenmeler; yine aynı şekilde beklediğiniz alacakların tahsilinde zorluklar, belki mahkeme süreçleri ve işlerinizin 3. Kişiler sebebiyle ertelenmesi, aksaması sizi zorlamış olabilir. Her ne kadar bir düzen kurmaya çalışsanız da, Ocak ayında gerçekleşen Venüs ve Merkür retrosu,  tam anlamıyla hareket özgürlüğüne kavuşamadığınıza dair işaretler taşıyor. Ocak ayında ilk adımlarınızı attınız gibi düşünün. Önemli ve en zoru da zaten başlamak değil midir?

1 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeni Ayı, sizin 10. Evinizde Kader-kariyer evinizde gerçekleşiyor. Şubat ayına hızlı bir giriş yapacaksınız. 

5 Şubat ve sonrasında Merkür’ün de ileri harekete geçmesiyle; daha önce yaptığınız kader ve kariyer planlarınızı uygulamaya koyabileceksiniz.  Bunu gerçekleştirmek için uzak yerlere seyahat etmenizde olası. Artık belirlediğiniz yönde harekete geçme zamanı. Ayrıca yüksek eğitim konuları da ön planda. Eğer öğrenci iseniz, çok yoğun ders çalışmanız gereken bir dönem. Hukuk mücadeleniz var ise, işinizi asla şansa bırakmayın. Uzaklara yolculuklarda tedbirli, yabancılarla iletişimde mesafenizi korumalısınız. 

16 Şubat’ta gerçekleşen Aslan Dolunayı, sizin 4. Evinizde gerçekleşecek olup; Merkür’ün de Kovaya geçmesi ile zihniniz aydınlanacak ve konularınız netleşip bir çözüme bağlanacak. Böylece yeni anlaşmalar sözleşmeler, plan ve projeler ete kemiğe bürünmüş bir şekilde önünüze gelecek.

18 Şubat ve sonrasında, Güneş Balık burcuna geçmesi ile etrafınızın çok daha kalabalık hale gelecek. Keyifli organizasyonlar ve kalabalık gruplar arasında yıldızınızın parlaması ve dikkatleri üzerinize çekmeniz, size yeni fırsatlar getirecek. Özellikle yabancı ya da uzak yerlerle alakalı iş ve para konuları gündemde.Çabalarınızın karşılığını alacağınız dönem başlamasına rağmen, yine de tedbirli ve disiplinli davranmakta fayda var.
Sağlık açısından bu ay özellikle; Karaciğer, hücrelerin büyümesi, yağ birikimi, kolestrol değerlerine dikkat edilmeli.

ŞUBAT 2022 İKİZLER BURCU VE YÜKSELEN İKİZLER

Ocak ayında sizi zorlayan konuların başında; ödemeler ve ikili ilişkilerinizde tüm çabanıza rağmen dengeyi bulamamak gelebilir. Sağlık konularında kafanızı karıştıran ani rahatsızlıklar gündeme gelse de, günlük rutininizin koşturmalı geçmesinden, stresten ve yorgunluktan kaynaklı olduğunu bilmenizde fayda var. Biraz dinlenmeli ve zihinsel stres yaratacak her şeyden uzaklaşmalısınız.  
1 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeni Ayı, sizin 9. Evinizde gerçekleşiyor. Uzak akrabalarınız - uzaklara seyahat, aile büyükleri ile olan iletişimde yeni bir sayfa açacaksınız. Bir çoğunuz kendi gelişimine katkı sağlayacak eğitimler almaya karar verirken, eş- sevgilinizin (bir çoğunuz yeni dahil olduğu) ailesi ile bağlarınızı derinleştirerek,  kendi gelişiminize fayda sağlayabileceksiniz. 

5 Şubat ve sonrasında Merkür’ün de ileri harekete geçmesiyle; hem zihinsel stresiniz azalırken sakinleşebilecek, hem de özellikle Ocak ayında yeni girdiğiniz ortamlarda, kendinizi daha rahat ifade edip, ortaya koyabilecek pozisyona gelebileceksiniz. Eğitim konularında da adım attığınız alanda daha kolay ilerlediğinizi görmek sizi memnun edecek. Ayrıca miras, nafaka, tazminat, prim konuları gündemde. Eğer bu konuda mücadele verirseniz, hakkınızı alabileceksiniz. Sağlık konularında da biraz araştırma yaparsanız; işin ehline denk gelmeniz ve çözüm bulmanız olasıdır.

16 Şubat’ta gerçekleşen Aslan Dolunayı, sizin 3. Evinizde gerçekleşecek olup; Merkür’ün de Kovaya geçmesi ile iletişim ve algınız artacak, olaylara daha gerçekçi bakmanızı ve kabule geçmenizi sağlayacaktır. Yakın çevrenizde seçiciliğe gitmek isteyebilirsiniz. Herkesin her şeyi konuşması sinirinizi bozsa da, cesaret ve cömertliğiniz sayesinde üstesinden gelebileceksiniz. Kısa seyahatler ya da yakın mesafe yolculuklar da gündeme gelecektir. 

18 Şubat ve sonrasında, Güneş Balık burcuna geçmesi ile uzun vadeli kader ve kariyer planlarınızı tekrar gözden geçirip; bu konular hakkında akılcı yeni kararlar almak isteyebilir; ona göre harekete geçebilirsiniz. Birçoğunuz evden çalışmayı ya da kendine ait bir iş yeri kurmayı bile tercihleri arasına alabilir. Merak etmeyin; Ocak ve Şubat ayında talihsizlik olarak adlandırdığınız; olmuş ve olacak olan her şey; sizi bu dünyada ki, gerçek amacınıza hizmet etmeniz için yönlendiriyor. Evren, taşları bir domino gibi yerleştirdi… Mart ayında aslında olmanız gereken noktaya geldiğinizi görmek sizi fazlasıyla mutlu edecek. 

Sağlık açısından bu ay özellikle; Üreme organları ve kan değerlerine dikkat edilmeli.

ŞUBAT 2022 YENGEÇ BURCU VE YÜKSELEN YENGEÇ

Ocak ayında sizi zorlayan konuların başında; Günlük rutin sebebiyle ortak ve ikili ilişkilerinizde bir türlü dengeyi yakalayamamak, zamana ayak uyduramamak, iki arada bir derede kalmak ve günlük zorlanmalar sebebiyle, olmanız gerektiği yerde olamamanız sizi strese itmiş olabilir. Fiziksel ve özellikle zihinsel açıdan ne yapacağınızı bilememek, bir yön tayin edememek, beklediğiniz haberlerin  gecikmesi ile de, iyice kendinizi bir sisin içinde hapsolmuş hissetmeniz olası.

1 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeni Ayı, sizin 8. Evinizde gerçekleşiyor. Miras, nafaka, tazminat, 3.kişilerden (eşinizde olabilir) gelir konularında artış ve yeni kaynak fırsatlarının gündeminize gireceğine işaret ediyor. (Ayrıca süregelen davalarınız var ise Mart ayında sonuca ulaşacağını bilin. Yeni davalara da taraf olmamaya dikkat edin.)
5 Şubat ve sonrasında Merkür’ün de ileri harekete geçmesiyle; ikili ilişkileriniz ve ortaklarınızla aranızdaki iletişiminizde, daha istikrarlı, disiplinize, akılcı, realist ve çözümcül yaklaşımlar içerisinde tekrar şekilleneceğini gösteriyor. Bu sayede kendinize olan güveniniz artacak ve kendinizi daha mutlu ve huzurlu hissedeceksiniz. Ayrıca açık düşmanlıklara karşı sakın boş vermeyin. Kendinizi ciddi ciddi savunmak ve haklarınızı korumak durumundasınız. Ortak ve ikili ilişkilerde gerçekçi olmanız ve istikrarlı bir zemin sağlamak durumundasınız. 

16 Şubat’ta gerçekleşen Aslan Dolunayı, sizin 2. Evinizde gerçekleşecek olup; Merkür’ün de Kovaya geçmesi ile kaynak yönetimi ve gelir – gider dengesi konularında 3. Şahıslardan alacağınız destek ile planlarınızı ve projelerinizi uygulamaya koyabileceğinizi gösteriyor.  Maddi çıkarlar sebebiyle de yol ayrımına gideceğiniz insanlar da olacak.

18 Şubat ve sonrasında, Güneş Balık burcuna geçmesi ile hak-hukuk-adalet kavramları gündeminizde olacak. Aynı zamanda uzak yerlere veya uzun süreli seyahatlere çıkmanız da olası. Bu yolculuklar size çok iyi gelecek. Döndüğünüzde, sizin artık eski siz olmadığını herkes görecek. Aynı şekilde, size çok faydası olacak yeni yüksek eğitimlere de başlayabilir, bu zaman diliminde başladığınız bu eğitimlerin, sizleri, geçtiğimiz yıllarda en çok sizin hakkınızın yenmesine şükredeceğiniz zamanlar geliyor… 
Sağlık açısından bu ay özellikle; bel, böbrekler, üreme organları ve ter bezlerine dikkat edilmeli. 

ŞUBAT 2022 ASLAN BURCU VE YÜKSELEN ASLAN

Ocak ayında sizi zorlayan konuların başında; varsa çocuklarınız, aşk konuları, odaklanamama sonucu konsantrasyon bozukluğu sebebiyle yaşanılan aksaklıklar, arabanız-özellikle trafikte oluşan problemler belki kazalar açısından da zorlanmış olabilirsiniz. Birçok işe başlamış, hepsini yapmaya çalışırken zorlanmış, nefes alamamış; dağınıklık ve aksamalar sebebiyle de tüm işlerinizi ucu ucuna yetiştirmiş olabilirsiniz.  

1 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeni Ayı, sizin 7. Evinizde gerçekleşiyor. Evliyseniz eşinizin işindeki gelişmeler size ek bir gelir yaratabilir. Çalışıyorsanız iş yerinizde yeni düzenlemelerin oluşu size fırsatlar sunabilir. Yeni yapılanmalar ve belki terfi gündemde. Çocuklarınız var ise, özellikle eğitim ve kariyer hayatı ile ilgili güzel gelişmeler de olası. 

5 Şubat ve sonrasında Merkür’ün de ileri harekete geçmesiyle; günlük koşturmalarınızı disipline etmek isteyeceksiniz ve dağıldığınız tüm alanları toplamak ve sisteme oturtmak için mücadele edeceksiniz. Yardım almayı deneyin. Her şeyi tek başınıza üstlenmeniz zaman zaman enerjinizi tüketebilir. Çünkü günlük koşturmalarınız giderek artacak ve belki 24 saat size yetmeyecek. Bu durum Mart ilk haftaya dek devam edecek. Fazlasıyla fiziksel efor sarf edeceğiniz için, bağışıklık sisteminizi güçlendiren takviyeler almalısınız. Varsa evcil hayvanlarınız; onların bakım-ihtiyaç ve özellikle de sağlık durumları ile uğraşmak durumunda kalmamak için, onları ihmal etmeyiniz.

16 Şubat’ta gerçekleşen Aslan Dolunayı, sizin 1. Evinizde gerçekleşecek olup; Maddi ve manevi alanda var olmak ve kendinizi ortaya koymak için tam zamanı olduğuna işaret ediyor. Açık düşmanlıklara hedef olabilirsiniz ancak kendinizi savunmaktan ve sınırlarınızı belirlemekten vazgeçmeyin. Bu dolunay ani gelişecek duygusal durumlar sebebiyle sizi yıpratsa da, yine de kimlere değer verip vermemenizi anlamanız açısından belirleyici olacaktır. 

18 Şubat ve sonrasında, Güneş Balık burcuna geçmesi ile; spekülatif piyasalardan kazançlar elde edebilirsiniz. Para kaynaklarınızda artışlar; özellikle eş-ortaklarınızdan gelecek, miras, nafaka, prim vb. olası. Mart ayı itibariyle hayatınızın dönüm noktası başlıyor; ilahi hak edişleriniz maddi anlamda bir bir size gelecek. 

Sağlık açısından bu ay özellikle; bağışıklık sistemine ve bağırsaklara özellikle katı-sıvı gıda zehirlenmelerine dikkat edilmeli.  

ŞUBAT 2022 BAŞAK BURCU VE YÜKSELEN BAŞAK

Ocak ayında sizi zorlayan konuların başında; eğlence ve sorumluluklar arasındaki dengeyi sağlamaya çalışmak geliyor. Bir taraftan nefes alıp, eğlenmek isterken; diğer yandan sorumluluklarınızın artması uykularınızı kaçırmış; neyi nasıl yetiştireceğinizi bilememiş olabilirsiniz. Planlamadığınız yeni işler, karşılaşmalar ve yolculuklar, işlerinize ve sorumluluklarınıza tam anlamıyla odaklanamadığınıza işaret ediyor.  Ocak ayı sizin için hem keyifli, hem de bir o kadar zorlu geçmiş olabilir.

1 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeni Ayı, sizin 6. Evinizde gerçekleşiyor. Dolayısıyla daha planlı, disiplinli ve organize olabileceğiniz zamanlar başlıyor. Her şeyi bir düzene oturtup, sorumluluklarınızı sıkı çalışarak yerine getirmenin sevincini yaşayacak ve sonrasında ödülünüzü alacaksınız.

5 Şubat ve sonrasında Merkür’ün de ileri harekete geçmesiyle; aşk ilişkilerinize de daha gerçekçi olup,  ayaklarınız yere daha sağlam basacak. Aşk hayatınızda kalıcılık ve resmiyet isteyecek; ya ilişkinizi bu platforma taşıyacak ya da bu ihtimali vaat eden ilişkilere çekileceksiniz. Sebepten çok sonuç odaklı yaklaşacaksınız. Ne istediğinizi bilecek, bulunmak istediğiniz sosyal ortamlara; daha seçici ve verim odaklı yaklaşacaksınız. Çocukları olanlar ise; tüm olanak ve vakitlerini çocukları peşinde harcayacaklar. Gözünüz kulağınız çocuklarınızda olsun. Eğlencenin ve tembelliklerin minimum, sorumlulukların ve çalışkanlığın maksimum olduğu bir dönem. Vakit sizin için nakittir.

16 Şubat’ta gerçekleşen Aslan Dolunayı, sizin 12. Evinizde gerçekleşecek olup;  sinir, stres, panik ve gerilime dikkat etmelisiniz. Öfke patlamaları oluşabilir. Özellikle sevdiklerinize ve çocuklarınıza karşı daha ılımlı olmalısınız. Aynı zamanda uzun zamandır kafanızı karıştıran konularda - özellikle iş hayatınız, devam eden sağlık problemleriniz – çözüme ulaşarak, bitişler ve yeni başlangıçlar söz konusu olacaktır. Gelmesi gerekene yer açılması için; gitmesi gereken gidecek. Bu dönem yaşadıklarınızı, zihinsel-fiziksel ve ruhsal bir arınma ve temizlik olarak düşünün. Çünkü artık yaşamınız yeni bir yola doğru evriliyor. 

18 Şubat ve sonrasında, Güneş Balık burcuna geçmesi ile; çok güzel ortaklıklar, başlangıçlar ve belki de evlilik konularını gündeme getirecek. Uzun zamandır (12 yıl) bekar olan Başak burçları evlenmeyi düşünebilir ve aynı zamanda eğer uzun zamandır (12 yıl) boşanmak isteyen Başak burçları var ise de; özgürlüklerini ilan edebilirler. Yeni ortaklıklı işler için de uygun zaman.

Sağlık açısından bu ay özellikle; kalp, omurilik, kan dolaşımı, karın boşluğu rahatsızlıklarına dikkat edilmeli.   

ŞUBAT 2022 TERAZİ BURCU VE YÜKSELEN TERAZİ

Ocak ayında sizi zorlayan konuların başında; kısa mesafeli yolculuklarda iptaller ya da aksaklıklar, kardeşler, yakın arkadaşlar ve kuzenler arasında iletişim problemleri yaşanması, teknolojik ve iletişim araçlarınızda problemler sebebiyle, yenilemeniz ve bütçenizi dengeleyememe durumlarıyla yüz yüze gelmiş olabilirsiniz. Alım-satım işlemlerinizde –özellikle gayrimenkul- iptaller ya da aniden gerçekleşen taşınma zorunluluğunuz oluşmuş olabilir.

1 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeni Ayı, sizin 5. Evinizde gerçekleşiyor. Çok şanslı tekliflerle karşılaşabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için tüm fırsatların aynı anda, önünüze gelmesi sizde kafa karışıklığı yaratsa da, ailenizle birlikte aldığınız kararlar neticesinde yolunuzu seçmeye karar vereceksiniz.  Araba almak isteyebilirsiniz ve bu alanda da çok uygun bir fırsatla da karşılaşabilirsiniz. Aşk konusunda da, beklenmedik sürpriz tekliflerle karşılaşabilirsiniz.

5 Şubat ve sonrasında Merkür’ün de ileri harekete geçmesiyle; Aile, ev, yuva, anne kavramları ön planda. Bu zaman diliminde bütün çabanız ve odağınız bu kavramlar üzerine yoğunlaşacak. Geciken taşınmanız gerçekleşebilir ya da biriken işleriniz sebebiyle eve iş getirmek ya da evden çıkamamanız sebebiyle, evden çalışmak durumunda kalabilirsiniz. Bu ay gerçek anlamda çok çalışmak zorundasınız. Ama ne olursa olsun odağınız ve bir eliniz aileniz üzerinde olsun. 

16 Şubat’ta gerçekleşen Aslan Dolunayı, sizin 11. Evinizde gerçekleşecek olup;  1 Şubat civarı size sunulan tüm fırsatlar arasından; doğru değerlendirme yapmış, kararınızı vermiş, kendinizden emin ve ne istediğinizi bilerek harekete geçeceksiniz.
 18 Şubat ve sonrasında, Güneş Balık burcuna geçmesi ile; Artık yeni bir sayfa açıp önünüze ve ilerlemenize bakacaksınız. İlahi plan doğrultusunda, aslında son yılların sizi tam da bugünler için hazırladığını anlamanız zor olmayacak. Mart ayı sizi hayallerinize kavuşturacak.

Sağlık açısından bu ay özellikle; mide/karın lenf sistemi, memeler, sıvı dolaşımı, otonom sinir sistemi rahatsızlıklarına dikkat edilmeli.   

ŞUBAT 2022 AKREP BURCU VE YÜKSELEN AKREP

Ocak ayında sizi zorlayan konuların başında; maddi problemler gelmiş olabilir. Yakın çevrenize karşı daha önce verdiğiniz sözler ve maddi sorumluluklarınızı tam anlamıyla yerine getirememek sizi biraz yormuş.

1 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeni Ayı, sizin 4. Evinizde gerçekleşiyor. Ev, yuva, aile ve anne kavramları ortaya çıkarken, bunlarla ilgili şanslı gelişmeler gündemde. Özellikle birebir sizinle alakalı, kendi ayaklarınız üzerinde durma konusunda, şanslı kariyer ve iş teklifleri alabilirsiniz. Önceki çalıştığınız iş yerinden ya da daha önceden başvuru yapmanıza rağmen tercih edilmediğiniz yerlerden de, dönüş alabilirsiniz.

5 Şubat ve sonrasında Merkür’ün de ileri harekete geçmesiyle; Kardeşler, kuzenler, amcalar ve yakın arkadaşlarınız ile ilgilenmeniz gereken bir dönem. İletişimde üslubunuz sert olabilir ama olaylara gerçekçi ve çözümcül yaklaşmanız gerekiyor. Her şeyin bir oluru vardır: iki dinleyip bir konuşun. Ayrıca işiniz gereği kısa seyahatlere de çıkmanız olası. Trafikte ya da yolculuklarınızda dikkatli ve temkinli olmanızda fayda var.

16 Şubat’ta gerçekleşen Aslan Dolunayı, sizin 10. Evinizde gerçekleşecek olup; 1 Şubat civarı size sunulan fırsatlar hususunda bir karara varacaksınız. Ayrıca yaşamınızda sürünmede olan olayların tamamen netleşmesiyle, kendi hayat sahnenizde başrol oynayacağınız zamanlar geliyor. Işık sizin için yükseliyor.

18 Şubat ve sonrasında, Güneş Balık burcuna geçmesi ile; özellikle dış görünüşünüzü iyileştirecek dengeli-sağlıklı beslenme ve spor programlarını, rutin yaşamınıza dahil etmeniz artık şart. Fiziksel, ruhsal, ve zihinsel olarak kendinizi daha dinç, keyifli ve mutlu hissedeceğiniz zamanlar geliyor. Şans oyunları, borsa, trade piyasaları ve oyunda şansınız dönüyor. Birçok konuda şansınız açılıyor. Hem aşk hem de kumar da kazanan taraf siz olacaksınız. Özellikle Mart ayında yaşamınıza dahil olacak tüm güzelliklerin, çifter çifter gelmesi hiç de şaşırtıcı olmayacak.

Sağlık açısından bu ay özellikle; solunum sistemi, kulak-burun-boğaz, sinir sistemi rahatsızlıklarına dikkat edilmeli.   

ŞUBAT 2022 YAY BURCU VE YÜKSELEN YAY

Ocak ayında sizi zorlayan konuların başında; dağınıklık ve aynı anda birçok yere yetişme zorunluluğu, hanedeki kalabalığın ve sorumlulukların da artması sebebiyle, kendi bireysel konularınıza tam anlamıyla odaklanamamış, kendi istek ve ihtiyaçlarınızı ertelemek durumda kaldığınızı gösteriyor.

1 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeni Ayı, sizin 3. Evinizde gerçekleşiyor. Çevreniz kalabalıklaşıyor. Kısa mesafeli yolculuklar yapabilir veya uzaklardan ziyaretçileriniz gelebilir. İletişiminizin arttığı bu dönemde, hayatınıza girecek insanlardan fayda sağlayabilirsiniz. Eğitim konuları da gündemde. Özellikle kişisel gelişim üzerine eğitim alacaksanız tam zamanı. Bakış açınızı değiştirecek gelişmeler yaşanması söz konusu. Ocak ayında zorlandığınız konuların çözümleri ile ilgili fırsatlar da yakalayacaksınız. Eğer bunları değerlendirebilirseniz, önünüzde hiç ummadığınız gelir kapıları açılacak.

5 Şubat ve sonrasında Merkür’ün de ileri harekete geçmesiyle; Maddi-manevi kaynaklar konusunda ciddi kararlar alacağınız ve tüm odağınızı birikim ve yatırıma çevireceğiniz bir dönem. Özellikle uzun vadeli ve istikrarlı gelir getirecek yatırımlar, belki düzenli kira geliri olan bir gayrimenkul almak üzere ciddi bir arayışınız olacak. Birikmiş borçlar ya da banka borçlarınız var ise; öncelik ödeme üzerine olacaktır. Ocak ayında elinize geçen kaynakları borçlara yönlendirdiyseniz, bu ay yatırım için borçlanmanız da olası.

16 Şubat’ta gerçekleşen Aslan Dolunayı, sizin 9. Evinizde gerçekleşecek olup; özellikle sizin için ön plana çıkacak konu; hak-hukuk-adalet kavramları olacak. Ocak ayında yaşadığımız zorlu Venüs retrosu ve devamında gerçekleşen Merkür retrosu; sizi hem maddi-manevi, hem de kendiniz ve iletişim şekliniz ile sınadı. Şimdi bu süreçleri ne kadar hak yemeden, herkes için eşitlik prensibine göre merhametiniz doğrultusunda yaşadıysanız, size getirisi de, o ölçüde olacak. Evrenin sizin için planladıklarına ek olarak, kendi eliniz ile ne ektiyseniz, onu biçeceksiniz. 
18 Şubat ve sonrasında, Güneş Balık burcuna geçmesi ile; neden besleniyorsanız, o olma konusunda artış ve ilerleme kaydettiğinizi göreceksiniz. Yaşam kaynağınız sevgi üzerineyse, yaşamınızda sevgi; kaos üzerine ise; kaos artacak. Hayatınızı, tercihleriniz belirleyecek ve bu sizin kaderiniz olacak. Tüm bunların dışında ev, yuva, anne ve annelik kavramları da ortaya çıkıyor ki, Jüpiter Balık transiti boyunca, eviniz, yuvanız, kendi anneliğiniz, anneniz ve anne tarafı ile gelişmeler; hem kayıp-hem kazanç olarak da gündeminizde olacak. Miras konuları, kredi ile ikinci evinizi alma, yeni bir yerleşim alanında düzen konuları gündeminizde olacak. Mart ayı sizi kendi yuvanızın hakimi yapacak.

Sağlık açısından bu ay özellikle; denge sistemi, sinüs zarları, damarlarda oluşacak rahatsızlıklara dikkat edilmeli.

ŞUBAT 2022 OĞLAK BURCU VE YÜKSELEN OĞLAK

Ocak ayında sizi zorlayan konuların başında; uyku düzenizin stres temelli bozulması, neyi nasıl yapacağınıza karar verememeniz sebebiyle, zihin yorgunluğu yaşamanız olası. Kafanızı karıştıran konuların temelinde; güven, istikrar ve maddi kayıp korkusu yatıyor. Aslında hayatınız Ocak ortasından beri bir randımana oturmuş durumda, sadece siz korkularınızı aşamamışsınız. Kendinize güvenmekten vazgeçmeyin ve merak etmeyin; Şubat ayında daha da rahatlayacaksınız.

1 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeni Ayı, sizin 2. Evinizde gerçekleşiyor. Sizin için tüm değer sistemlerinizin yeniden yapılanacağı bir dönem. Maddi-manevi mutluluğu yakalamak, gerçekten sizin bakış açınıza ve çabanıza bağlı. Ve aynı zamanda geçmiş çaba ve çalışkanlığınızın karşılığını da alacağınız bir dönem. İçinizde güven ve huzur kavramlarını; yeni biri olmak için eski benden vazgeçmeniz ve kendinizi yeniden, yeni sağlam temeller üzerinde inşa edebilme potansiyelinizin olduğunu kavrarsanız; yeni bir hayat sizin için başlayacak.

5 Şubat ve sonrasında Merkür’ün de ileri harekete geçmesiyle; Kendiniz ile çokça uğraşacağınız bir dönem. Bireyselliğinize odaklanıp, kendinizi ortaya koymak ve var olmak adına çok çaba sarf edeceksiniz. Çalışkanlığınız daha da artacak. Dış görünüşünüzde de kalıcı değişimlere gitmek isteyip, kendinizi sil baştan yaratmak isteyebilirsiniz. Kaçırdığınızı ya da geç kaldığınızı düşündüğünüz iş fırsatlarını, şimdi daha iyi koşullar içerisinde tekrar yakalayacaksınız. 

16 Şubat’ta gerçekleşen Aslan Dolunayı, sizin 8. Evinizde gerçekleşecek olup; uyanış vaktidir. Ruhsal olarak gözlerinizi bu dünyaya açacaksınız. Özellikle 2018’den beri devam eden sağlık problemlerinin de çözüldüğünü göreceksiniz. Endişe içinde geçen yıllarınıza hayıflanabilirsiniz. Korkulardan arınıp hayata dahil olma zamanı. Ve kendi tecrübeleriniz ile, sizin yürüdüğünüz yolu yürümeye başlayan insanlara umut olabilirsiniz. Tüm bunların dışında, kendinize ve uğraştığınız iş ile ilgili yatırım- özellikle daha kolay hareket edebilmek adına-kredi ile bir araba almayı düşünebilirsiniz.
18 Şubat ve sonrasında, Güneş Balık burcuna geçmesi ile; Hisleriniz oldukça artacak ve şaşılacak derecede gizemli bir kimliğe bürüneceksiniz. Sezgileriniz vasıtasıyla oluşturduğunuz ideallerinize kavuşacak ve kendi gerçek gücünüzün aslında ne kadar kuvvetli olduğunun farkına varacaksınız. Organizasyonlar, plan ve programlar artık sizden sorulur.  Etrafınız keyifli bir kalabalık ile sarılacak. Mart ayı sizin için çok güzel sevindirici haberlere gebe.

Sağlık açısından bu ay özellikle; safra kesesi, kan değerleri, demir eksikliği, bedenin ısı ayarlama sisteminde oluşacak rahatsızlıklara dikkat edilmeli. 

ŞUBAT 2022 KOVA BURCU VE YÜKSELEN KOVA

Ocak ayında sizi zorlayan konuların başında; Kendinizi yenilemek, geliştirmek ve değiştirebilmek adına katıldığınız organizasyonların, sosyal ortamların ve orada tanıştığınız kişilerin; sizin beklediğiniz tarzda bir yaklaşıma sahip olmadığını anlamak, kafanızı karıştırmış ve hatta inandığınız felsefe-inanç sisteminizi de tekrar gözden geçirmenize neden olmuş olabilir. İçsel sorgulamalarınızın artması ve bir yandan da zorunlu sebeplerle genel olarak işlerin bir düzene oturmaması, yaşamınızdaki belirsizliklerin stres ve kaos yaratması ve fiziksel olarak da sürekli bir yer değişikliği yapmanız da; denge ve huzuru yakalayamamanıza sebebiyet vermiş olabilir. 

1 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeni Ayı, sizin 1. Evinizde gerçekleşiyor. Orijinallik ve yaratıcılığınızı ortaya koyacaksınız. İnsanlarla zaten iyi olan ilişkileriniz daha da düzelecek ve kendinizi daha da rahat ifade etmeye başlayacaksınız. Moraliniz düzeliyor. Eski şakacı tavrınız yerine gelecek. Hayatınıza daha umutla bakıp, yalnız kendinizi değil çevrenizdeki insanları da etkileyip, güncelleştirip, geliştireceksiniz. Ayrıca gruplardan, arkadaşlardan ve birçok insandan müthiş şanslı fırsatlar elde edeceksiniz. Dış görünüşünüzde de, yapacağınız imaj değişiklikleri ruhunuza iyi gelecek. 

5 Şubat ve sonrasında Merkür’ün de ileri harekete geçmesiyle; Bilinçaltınıza odaklanıp, korkularınız ile yüzleşebilirsiniz. Hayat amacınıza odaklanıp; kayıplarınızı ve kazançlarınızı dengelemek için vicdanınız ile baş başa kalacaksınız. İçinize kapanıp, kalabalıklar arasında yalnız hissetmeniz olası. Bu durum geçici ve aslında kendi içinize yapmanız gereken bir yolculuk; mutluluğu bulmak için korkularınızı ve fobilerinizi halletmek durumunda kalabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden uzaklaşma, spiritüel etkinlikler ve sizi tutan korkuları ve eğilimleri yenme konularına odaklaşın.

16 Şubat’ta gerçekleşen Aslan Dolunayı, sizin 7. Evinizde gerçekleşecek olup; yolunda gitmeyen, ego çatışması yaşadığınız yol arkadaşlarınız ile ayrılık ihtimaline işaret ediyor. Ayrılıklar yaşanırken diğer taraftan da yeni başlangıçlar gündemde. Bu durum size daha güçlü bir ortak/eş verebilir. Ortağınız/eşiniz en iyi arkadaşınız olabilir. Çünkü uyumlu bir ilişkiye giden yolunuz, coşkulu destek ve dostluktan geçiyor. Özgürlüğü seven ve sizin özgürlüğünüze de izin veren komik bir ortak/eş hayatınıza tüm ihtişamıyla girebilir. Birlikte projelerinizi ve fikirlerinizi hayata geçirebilirsiniz. Açık düşmanlarınıza da dikkat.Kendinizi savunma durumunda kalabilirsiniz.

18 Şubat ve sonrasında, Güneş Balık burcuna geçmesi ile; Mesleki ve finansal konularda ağzınız tatlanmaya başlıyor. Ancak mutluluğu çoğu kez yalnızca maddi konularda bulurum düşüncesinden vazgeçmeli, yaşamı maddi ve manevi bir denge olarak kabul edip, işin manevi boyutunu da ihmal etmemelisiniz. Kazancınız artacak, özellikle mart ayında finansal açıdan çok büyük bir refaha erişeceksiniz. Aynı refahı; içsel huzurda da bulmak istiyorsanız, kendi emeğinizle kazandığınızın bir bölümünü, ihtiyaç sahipleri ile paylaşmalısınız. Mart ayı size maddi-manevi rahata kavuşmayı vaad ediyor.

Sağlık açısından bu ay özellikle; psikolojik sorunlar, beyin epifizi sisteminde oluşacak rahatsızlıklara dikkat edilmeli. Bağımlılıklara dikkat edilmeli ve  alkolden uzak durulmalı.

ŞUBAT 2022 BALIK BURCU VE YÜKSELEN BALIK

Ocak ayında sizi zorlayan konuların başında; dağınık çalışma stiliniz ya da işlerinizi bir türlü toparlayamamak ve planlarınız doğrultusunda bir istikrarı yakalayamamak gelmiş olabilir. Geleceğiniz ile alakalı plan, program ve hayalleriniz konusunda, her kafadan bir ses çıkması zihninizin dağılmasına sebebiyet vermiş; isteğiniz dışında gelişen aksaklıklar ve iptaller ile de, kendinizi iyice sıkışmış hissetmeniz olası. Her konuda pratik olamayıp, harekete geçememeniz; birçok kararınızı teoride bırakmış olabilir.

1 Şubat’ta gerçekleşecek Kova Yeni Ayı, sizin 12. Evinizde gerçekleşiyor. İş ilişkilerinizle alakalı problemlerinizi kendi aleyhinize çevirmek ve garip tutumlarınız ile arkadaşlarınızla yabancılaşmak yerine; gelişen koşullara esnek bakabilir ve uyum sağlayabilirseniz; kazançlı çıkabilirsiniz. Bilinçaltınızda yatan insanlığa hizmet anlayışını aktifleştirip, olayları kişileştirmeden bütünü ve bütünsel faydaya odaklanıp ilerlerseniz; ilişkilerinizde güzel fırsatlar ve kazanımlar elde edebilirsiniz.

5 Şubat ve sonrasında Merkür’ün de ileri harekete geçmesiyle; Sosyal ortamların ve organizasyonların idaresi üzerinize kalabilir. Toplumsal konulara çözüm getirmeniz gerekebilir. Göz önünde olmanız gereken bir dönem. Bireysellik, yalnızlık ve kabuğunuzdan sıyrılıp, hayalleriniz için harekete geçme zamanı. Tembellik bitti.

16 Şubat’ta gerçekleşen Aslan Dolunayı, sizin 6. Evinizde gerçekleşecek olup; Beraber çalıştığınız kişilere karşı olan dürüstlüğünüzün ödülünü alacaksınız. Ayrıca problem yaşadığınız; hizmet aldığınız ya da hizmet verdiğiniz kurumlar ya da kişiler varsa, yollarınızı ayırmayı tercih edeceksiniz ve bu da aslında omuzlarınızda uzun süredir gereksiz yere taşıdığınız yükü atmanıza vesile olacak. Fiziksel sağlığınıza ve uyku düzeninize çok dikkat edin ve gerekirse günlük beslenme ve rutin hayatınızı sağlıklı olabilecek şekilde revize edin. Daha önce kaybettiğiniz ve sizin için önemli bir eşyanıza tekrar kavuşabilirsiniz.

18 Şubat ve sonrasında, Güneş Balık burcuna geçmesi ile; Başka insanların acısını hissetmede olağanüstü bir yetiye sahip olduğunuzu göreceksiniz. Bu enerji bazen sizi bunaltabilir; sınırlarınızı akıllıca çizip kendinizi korumayı öğrenmelisiniz. Başkaları sizi çekici ve sevimli buluyor ama pek azı sizi gerçekten tanıyor. Bedeninize, görünüşünüze ve başkalarının sizi nasıl gördüğüne odaklanın ve kendinizi yenilemeye başlayın. Kilo artışları yaşayabilirsiniz. İçinize kapanmak yerine kendinizi ortaya koyun. Mart ayı sizin gerçek benliğinize ulaşmanızı ve var oluşunuzu ödüllendireceği hususunda işaretler taşıyor.

Sağlık açısından bu ay özellikle; sinir sistemi, tansiyon, gerilim ve ritmde oluşacak rahatsızlıklara dikkat edilmeli. 

Son Güncelleme: 31.01.2022 10:16
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.