banner62
BİST
7.999,44
ALTIN
1.882,40
DOLAR
28,95
STERLİN
36,49
EURO
31,26

2021 Aralık ayında yaşanacak önemli gökyüzü olayları

2021 Aralık ayında yaşanacak önemli gökyüzü olayları

Yeni Dersim
Yeni Dersim
30 Kasım 2021 Salı 09:25
2021 Aralık ayında yaşanacak önemli gökyüzü olayları

2022 Aralık gökyüzü gündemimiz bir hayli yoğun, tüm burçların değişim ve dönüşümü etkili bir şekilde hissedeceği bir ay… Bu değişimler sadece Aralık ayına özel değil, etkileri uzun soluklu olacağı için; tüm gündem maddelerini sizler için ayrıntılı anlatacağım.

Unutmayalım ki, olan-olacak her şey, daima en yüksek  hayrımızadır. ..

1- 2 Aralık Neptün’ün ileri harekete geçmesi: 24 Haziran 2021’de Balık burcunda geri hareketine başlayan Neptün, 2 Aralık Saat 16:23’te ileri harekete geçecek.

2- 4 Aralık Güneş tutulması: 4 Aralık 2021 Saat 10:42’te, 12°22′ Yay burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması (Yılın son tutulması)

3- 13 Aralık Merkür’ün burç değiştirmesi: 13 Aralık 2021’e kadar Yay burcunda ilerleyen Merkür, 13 Aralık Saat 20:52’de Oğlak burcuna geçecek.

4- 13 Aralık Mars’ın burç değiştirmesi: 13 Aralık 2021’e kadar Akrep burcunda ilerleyen  Mars, 21 Aralık Saat 12:53’te Yay burcuna geçecek.

5- 18 Aralık Venüs retrosu: 18 Aralık 2021 Saat 13:36’te, 26°28′ Oğlak burcunda önce durağan sonra retro harekete başlayacak Venüs’ün, Oğlak burcundaki bu geri hareketi 31 Ocak 2022 ye kadar devam edecek. 

6- 19 Aralık Dolunay: 19 Aralık 2021 Saat:07:35’te, 27°28′ İkizler burcunda gerçekleşecek Dolunay.

7- 20 Aralık Şiron’un ileri harekete geçmesi: 14 Temmuz 2021’de geri hareketine başlayan Şiron, 20 Aralık Saat 19:33’te, 8°26′ Koç burcunda ileri hareketine geçecek. 

8- 21 Aralık Güneş’in burç değiştirmesi: 21 Aralık 2021’e kadar Yay burcunda ilerleyen Güneş, 21 Aralık Saat 19:00’te Oğlak burcuna geçecek.

9- 23 Aralık Ay düğümlerinin Burç değiştirmesi:  23 Aralık 2021’e kadar İkizler-Yay hattında ilerleyen Kuzey Ay Düğümü (KAD) ve Güney Ay Düğümü (GAD), 23 Aralık Saat 06:15’te, Boğa- Akrep hattına geçip 13 Temmuz 2023’e kadar bu hatta kalacaktır.

10-29 Aralık Jüpiter’in burç değiştirmesi: 29 Aralık 2021’e kadar Kova burcunda ilerleyen Jüpiter, 29 Aralık Saat 07:10’da kendinin de yöneticisi olduğu Balık burcuna geçecek.

2 Aralık Neptün’ün ileri harekete geçmesi ve 29 Aralık Jüpiter’in burç değiştirmesinin TUNCELİ DOĞUM HARİTASI ÜZERİNE GENEL ETKİLERİ: 

24 Haziran 2021’de Balık burcunda geri hareketine başlayan Neptün’ün ileri harekete geçmesi, Tunceli doğum haritasının 7. Evinde gerçekleşiyor.

Tunceli doğum haritasının 7. Evi 2 derece Balık burcuyla başlıyor ve Neptün de, 2 Nisan 2012 tarihinden beri bu evde ilerliyor. 2 Şubat 2024 e kadar da yedinci evinde kalmaya devam edecek. 

Yedinci ev konularından genel olarak bahsedersek; genel ilişkiler, evlilik ve eş ile ilgili konular, iş ortaklıkları ve anlaşmalar, sözleşmeler, hizmet alınan uzmanlar konularını kapsar. Diğer taraftan, açık düşmanlıklar, çatışmalar ve savaş da bu evin konuları arasındadır.

Neptün ağır ilerleyen bir gezegendir. Ve bulunduğu evde özellikle de Balık burcu’nda kafa karışıklığı, sisli bir ortam ve aldatmaca verir. Balık burcu İlahi ile olan bağ ve şifayı da gösterdiği için, Neptün Balık burcu seyrinde özellikle din ile aldatma, şifa ile aldatma olayları da sıklıkla görülür. Ayrıca Sevgi ve paranın temsil ettiği Venüs gezegenin de bir üst oktavı olan Neptün, aynı şekilde sevgi ve para ilişkilerinde de, özellikle Tunceli doğum haritasında olduğu gibi 7.evden bu transiti alıyorsanız, bu konularda da yaklaşık 2012-2024 yılları arasında kafa karışıklığı, aldatmaca, dolandırılma, kandırılma konularında sınandığınızı/sınanacağınızı gösterir.  Bu insanın tekamülü için gerekli bir transittir. Neptün Balık burcu transitinde; tüm aldatmaca, tüm kafa karışıklığı, tüm sisli ortamlara rağmen; ışığı takip edip, kendi gerçek özünüze ulaşmanız kendi iç sesinize inanmanız ve asıl ve tek kaynağa doğru çabalamanız beklenir. 

Balık burcunu iki gezegen yönetir. Neptün ve  Jüpiter. Dolayısıyla Neptün’ün kendi burcundaki bu hareketi çok önemlidir ve 29 Aralık 2021’de Jüpiter’inde kendi yönettiği Balık burcuna geçmesiyle, Balık burcu vurgusu kuvvetlenecektir. Balık burcunun o mızmız, ağlamaklı, melankolik, bağımlı halleri, hayat ve kafa karışıklıkları ile yaralarını ilahi güç Jüpiter yardımıyla sarıp sarmalamaya, ayağa kaldırmaya geliyor.

Astrolojide yedinci evi Terazi temsil eder ve Venüs tarafından yönetilir. Tunceli doğum haritasının yedinci evindeki bu transiti doğru yorumlayabilmek için, Venüs’üne de bakmak gerekir. 

Tunceli’nin Venüs’ü Akrep burcunda ve üçüncü evde yerleşmiş. Astroloji de Venüs Akrep burcunda yerleşmiş ise, bu pek rahat bir yerleşim kabul edilmez. Tutku, kıskançlık, dedikodu, tartışma, çatışma ve ilişkilerde huzursuz ve dengesiz davranışlar da verir. Tunceli’nin Venüs’ü Akrep ve 3. Eve yerleşmiş ise bunun anlamı: yakın çevre ve arkadaşlar, kardeşler, yakın akrabalar ve kuzenler ile olan iletişimde sürekli bir dedikodu, kıskançlık, çekememezlik, ilişkilerde huzursuz ve dengesiz tavırlar verecektir.

Peki Akrep burcundaki Venüs, her zaman zararlı bir yerleşim midir?

Doğru kullanıldığı takdirde çok büyük avantajlar verir. 

Akrep burcundaki Venüs son derece sezgiseldir. Birini kitap gibi okumak ve telepati kurmak için ideal bir dönemi temsil eder. Bir yandan güçlü bir odaklanma ve hayal gücü de sunabilir. Eğer doğru kullanılırsa büyük beceriler getirir ve başarı sunar.

Biraz daha derine inelim ve derece ve sabit yıldız etkisi olarak inceleyelim;

19°38′ Akrep Venüs’e bakalım:

Akrep’in üç formu vardır. Ve 19°38′ Akrep nerdeyse Kartal Akrep formundadır ki, çok yüksek şifacılık yeteneği verir. Ayrıca bu derece de yine önemli bir Sabit Yıldız vardır: Zuben Elscemali 19°23′ :

Çok şanşlı ve muhteşem bir yıldızdır. Jüpiter, Merkür, Mars karakterindedir. Şeref, ün, servet, zeka, sporda başarı, politikada başarı, yazı gücü, tiyatro gücü, hukuk gücü, araştırma gücü verir. Bireysel haritalarınızda da 19 derece Akrep burcunda hangi gezegen ile kavuşum yaptığı çok önemlidir. 

Mars ve Pluto ile kavuşum var ise, ilgili her alanın en maksimum ve en iyisi olabilirsiniz. Aynı zamanda gelebilecek desteği temsil eder. Ay, Venüs ve Gad (Güney Ay Düğümü) ile  güçlü bir anne verebilir. İyi bir anne verebilir.

Ayrıca bu yıldızın, Dini anlamı da vardır. Muazzam destekler veren bir yıldızdır. Bu sabit yıldız ile kavuşumunuz varsa, özellikle Güneş; Din konularında iyi olduğunuzu ve hatta Din insanı olabileceğinizi de gösterir. Şifa, meditasyon, enerji çalışmaları, ruhsal çalışmalar, Kukai, Reiki için destek verir. Neptün’le de iyidir. Kısacası Zuben El Scehamali sabit yıldızı iyidir ve hatta kanser hastasını iyileştirdiği söylenir. 

(Akrep burcu vücuttaki kanser ve tümörlerle de ilgilidir.  Akrepteki ay düğümleri kuvvetli tutulmalarla tetiklendiğinde özellikle bireysel doğum haritanızda 8. Ev ya da 6. Ev Akrep burcu ile başlıyorsa ve tutulmalardan negatif etki alıyorsa  kanser ve tümör riskiniz fazladır. Tabi ki bu çok genel bir etkidir, böyle bir durumun haritada çok detaylı incelenmesi gerekir. Çünkü her doğum haritası kişiye özel ve bir çok olasılık ve kombinasyon taşır. Astroloji hayatınıza ışık tutan kuvvetli bir rehberdir. Hayat yolunuzu ve bu yolda nelere dikkat etmeniz hususunda size ışık tutar. Doğru astroloji diye bir şey yoktur. Astroloji zaten doğru bir bilimdir. Ama doğru astrolog diye bir kavram vardır.Deneyimine, bilgisine ve yorumlarına güvendiğiniz astrologlar ile hayatınıza doğru yön verebileceğinizi unutmayın.)

Hepimiz zaman zaman bu olaylara şahit olmadık mı? Kansere yakalanıp, Tunceli’ye gelip burada bu hastalığı yenen insanları…

Ya da bu bölgede ziyaretlerin fazlalığı ve bu ziyaretlerin kudretinin ululuğu…

Hep söyledim ve yine söylüyorum… Bu şehir öyle şifacı bir şehir ki…Burası ilerleyen zamanlarda Dünya’da nam yapacak bir yer… Kıymetini bilelim…

Şimdi Tekrar Gökyüzü gündemimize, Sevgili Neptün gezegeninin retro (geri) hareketten ileri harekete geçmesi konusuna gelirsek; 

Neptün geri hareket yani retroya başladığında, Dünya üzerinde çok fazla aldatmaca, kurgu, yalan ve hile ortaya çıkar. Yakın dönem olarak 24 Haziran 2021’den - 2 Aralık 2021 arasında neler yaşadığınızı şöyle bir düşünün. 

Yukarıda bahsettiğim 7. Ev konularında; genel ilişkiler, evlilik ve eş ile ilgili konular, iş ortaklıkları ve anlaşmalar, sözleşmeler, hizmet alınan uzmanlar konularında, açık düşmanlıklar konularında sıkıntı yaşamış olabilirsiniz. Dost bildiğiniz ele dönmüş, it izi at izine karışmış, tartışma -dedikodu ve arkanızdan dönen dolapları görmüş, dolandırılmış ve hatta aldatılmış olabilirsiniz. Ama unutmayın ki bu süreç tamamen yüklerinizden kurtulma ve kafanızın yüreğinizin netleşebilmesi sap ile samanı ayırabilmeniz içindi. Her ne kadar yaşanan bu transit ağır olsa da, Tunceli doğum haritasında konumlanan Venüs’ün, çok şükür iyicil desteği var. Koruyucu – kollayıcılarımız ve desteğimiz her daim hazır ve nazır. Yani her ne yaşamış olursak olalım, bir şekilde içinden çıkabildik.

Neptün ağır ilerlediği için bu negatif etkiler Aralık ortasına kadar devam edebilir. Aralık ortasından sonra, hele ki Jüpiter’in 29 Aralık 2021’de Balık burcunda seyrine başladığı anların gelmesiyle derin bir nefes alacağız.

Başka bir yazımda Jüpiter Balık burcu transitinin genel etkilerinden bahsedeceğim ancak, burada yine de ufak bir tüyo vermeden geçemeyeceğim:

Jüpiter Balık burcu transitiyle birlikte; Tunceli için hava da aşk kokusu var diyebiliriz. 12 yıldır devam eden uzatmalı aşkların, sevipte kavuşamayanların, müzmin bekarların, daha önce evlenmiş boşanmış ve 12 yıldır yalnız yaşayanların hayatları evlilik ile değişecek.

Özellikle Başak, Yay, İkizler ve Balık burcunda olan insanların 2022 yılı içerisinde evlendiklerine şahit olabiliriz.

Bunun dışında; Tunceli’de yeni ortaklıkların ve yatırımların artacağı, yeni iş alanlarının oluşturulacağı ve hizmet alanlarının genişleyeceğini ve çoğalacağını da söyleyebiliriz.

Geri dönüşlerin artacağı ve ilde yaşayan kişi sayısının artacağı da aşikar.

Son Güncelleme: 21.12.2021 12:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.