banner62
BİST
8.242,26
ALTIN
1.667,18
DOLAR
27,29
STERLİN
33,21
EURO
28,86

4 Aralık 2021 Saat 10:42’te, 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması (Yılın son tutulması)

(Lütfen burcunuzu okurken, öncelikle yükselen burcunuzun yorumunu okuyun. 

Burcunuzu ve yükselen burcunuzu öğrenmek için; doğum tarihi (gün-ay-yıl), doğum saatiniz ve doğdunuz yerin bilgilerini https://tr.astro-seek.com/ sitesi üzerinden girerek, ücretsiz doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. 

Yapmış olduğum burç analizleri, öncelikle Tunceli doğumlu ya da Tunceli de yaşayanlar için özel olarak yorumlanmıştır.

Ayrıca; doğum haritanızı, ya da 12°22′ Yay burcunun hangi evinize düştüğünü biliyorsanız; o ev üzerinde gerçekleşen yorumu okumanız, daha detaylı bir yorum elde etmenizi sağlar. 

Ayrıca burada yazdığım öngörü-kehanetler genel bazda olduğu için daha detaylı bilgi istiyorsanız; danışmanlık almalısınız)

4 ARALIK 2021 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ KOÇ BURCU VE YÜKSELEN KOÇLARA ETKİLERİ NELERDİR?

 -MÜCADELEYE DEVAM-

Koç burcu 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması etkisini; 9. Ev üzerinden alıyor. Bu tutulma ile yaklaşık 2 sene boyunca, hak-hukuk-adalet ve eğitim özellikle yüksek eğitim alanlarında yeni başlangıçlar ve oluşumlar içerisine girerek kendi kişilik gelişiminize katkı sağlayabileceğinizi gösteriyor.

• Yeni bir alanda üniversite okumak; daha önce bıraktığınız üniversiteye geri dönmek

• Yeni bir uzmanlık alanına başlamak; daha önce başladığınız ama bırakmak zorunda olduğunuz bir alanda, yarım kalan uzmanlığınızı tamamlamak 

Her iki sebep içinde; bulunduğunuz alandan ayrılmanız, başka bir şehre taşınmanız söz konusu olabilir.  

Tüm bunları yaparken özellikle maddi alanda zorlanma yaşasanız dahi; çevrenizden gelen desteklerin, sizin yolunuzda ilerlemenize çok büyük katkısı olacağını unutmayın…

İleride eğitim alacağınız bu alanı meslek edinme ihtimaliniz de oldukça yüksek…

Yine davalar ve hukuk alanında da; açılmış bir karara bağlanmamış, ya da anlaşmazlık yaşadığınız bir konuda açmayı düşündüğünüz bir dava var ise; hukuk yoluyla mücadele de bir karar bağlanması ve hakkınızı alma ihtimaliniz yüksek…

Sizler için özellikle miras-nafaka-tazminat davaları ile ilgili hak-hukuk-adalet kavramlarının ortaya çıktığını; bu alanda dengelerin yerine oturacağını ve bu dengenin de kaderinizi yeniden şekillendireceğini; en önemlisi de bu yolda ilerlerken çok büyük destekler de alacağınızı söyleyebilirim.

Ancak Antares sabit yıldız etkisine dikkat… Şavaş meydanında zafer kazanmak isteyenler; agresif ve pasif agresif tutumlar yoluyla ilerlemek yerine; mücadele ettiğiniz alanlarda akılcı ve barışcıl anlaşmalar yoluyla zafer elde edebilirsiniz. Unutmayın Savaşı var eden Barış’tır. Ve bunu da duygularınıza yenik düşmek yerine, aklınızı kullanarak ilerlemekle başarabilirsiniz.

Bir koç olarak bu tutulmada sizler için ağırlıklı önem kazanan 2 gezegen var; Mars ve Jüpiter… Bu iki gezegenin konumu ve yerleşimi, hem tutulma haritasında hem de bireysel haritanızda çok detaylı incelenmelidir. 

4 ARALIK 2021 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ BOĞA BURCU VE YÜKSELEN BOĞALARA ETKİLERİ NELERDİR?

-KIŞIN ORTASINDA BAHAR TEMİZLİĞİ-

Boğa burcu 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması etkisini; 8. Ev üzerinden alıyor. Bu tutulma ile yaklaşık 2 sene boyunca, miras, evlilik ya da ortak çalışmalara ait payların ve kazançların, cinsellik, ölüm ve yeniden doğuş, aydınlanma ve spiritüel konularda yeni başlangıçlar yaparak kendi gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

• Kaynak ve gelirlerinizde artış ya da yeni kaynaklar yaratma,

• Banka, finans, borçlanma alanında kaynaklarınızı tekrar gözden geçirme gerekirse hizmet aldığınız kişi ve kurumları değiştirme, yeniden yapılandırma,

• 3. kişilere ait gelirlerin idaresi konusunda yeni başlangıçlar, yeni yöntemler ya da refinansman, 

• Süregelen kronik rahatsızlıklarınızda yeni tedavi yöntemleri ve ya ameliyat, 

• Bir türlü bitiremediğiniz ama zaten ayrı olduğunuz kişilerle resmiyette de ayrılık ve miras, nafaka, tazminat konularının gündeme gelmesi  (eş ya da ortak) ,

• Açık düşmanlarınız ile davalarınızda yeni aşamaların oluşması -bir üst mahkemeye gitme durumları-.  gibi konular gündeminizde olacaktır.

Sizler için en önemli konu kişisel farkındalık ile maddi-manevi kaynaklarınızın farkına vardıktan sonra, 3.kişilerin de maddi-manevi kaynaklarına saygı duymak üzerinedir. Aslında size düşen; tüm kaynaklarınızı tekrar revize edip, tam anlamıyla bırakmanız gerekenin gitmesine müsaade etmek, işe yaramayan ve modası geçmiş – size zarar veren tüm kişi ve eşyalardan kurtularak; hafiflemiş bir şekilde daha hızlı yol almaktır. 

Tüm bunları yaparken özellikle ikili ilişkiler alanda zorlanma yaşasanız dahi; çaba göstermeniz durumunda; ilahi plan tarafından ve hukuki-resmi prosüdürlerden desteklerin, sizin yolunuzda ilerlemenize çok büyük katkısı olacağını unutmayın…

Ancak Antares sabit yıldız etkisine dikkat… Bazen yeniden doğmak için ölmek gerekir. Yaşamın içinde ölüp dirilmek; nefsini yenmek ile alakalıdır. Kaş yaparken göz çıkarmamaya; bir taraf için sevaba girerken, diğer tarafın günah keçisi olmayın… Melek kanatlarınızı doğru çırpıp, alan ihlali yapmadan yükselmeye bakın…

Kısacası kimsenin hakkına girmeden kendi alanınızı savunun…

Bir Boğa olarak bu tutulmada sizler için ağırlıklı önem kazanan 2 gezegen var; Venüs ve Mars… Bu iki gezegenin konumu ve yerleşimi, hem tutulma haritasında hem de bireysel haritanızda çok detaylı incelenmelidir. 

4 ARALIK 2021 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ İKİZLER BURCU VE YÜKSELEN İKİZLERE ETKİLERİ NELERDİR?

-AKILLANAN DELİ DERVİŞ-

İkizler burcu 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması etkisini; 7. Ev üzerinden alıyor. Bu tutulma ile yaklaşık 2 sene boyunca, evlilik,  eş, ortaklıklarımız, iş ortaklığı ya da sosyal ilişkilerimizin kalitesi ve açık düşmanlarımız ile kuracağınız iletişim ile kendi gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

• Var olan ortaklı işlerinizde revizeler, yeni ortaklar edinme, ortaklı işlere girişme, var olan birlikteliğinizi bir üst basamağa taşıma (sözlü iseniz nişan, nişanlı iseniz evlilik gibi yeni bir boyuta kazanma-özellikle evlenerek yurt dışına ya da buradan uzak bir yere taşınma)

• Bir türlü bitiremediğiniz ama zaten ayrı olduğunuz kişilerle resmiyette de ayrılık.(eş ya da ortak) ama akabinde yeni kişiyle ani yeni başlangıçlar

• Yeni sözleşmelere imza atmak (iş-kariyer konularında sözleşmelerin yenilenmesi) gibi konularla ilgilenebilirsiniz.

Sizler için en önemli konu kişisel farkındalık ile iletişimin ve iletişim dilinizin farkına vardıktan sonra, karşınızdaki kişiyi de anlamak, algılamak, birbirinizin alanlarına saygı duyarak birlik ve dirlik içinde ilerleyebilmek üzerinedir. Aslında size düşen; dilinizi ve zihninizi ehlileştirerek uyum içinde ilerleyebilmeyi öğrenmektir. Her şeyin bir çözümü vardır; yeter ki konuşabilmeyi ve ben’den ziyade biz’e odaklanmayı başarın.

Tüm bunları yaparken özellikle zihinsel, fiziksel ve gündelik yaşamınızın yoğunluğu sebebiyle zorlanma yaşasanız dahi; çaba göstermeniz durumunda; özellikle aile büyüklerinizden ve alanında uzman kişilerden alacağınız desteklerin, sizin yolunuzda ilerlemenize çok büyük katkısı olacağını unutmayın…

• Ancak Antares sabit yıldız etkisine dikkat… Varlığı bilmek için, yokluğu da bilmek gerekir. Ve var olabilmek için de, önce yok olmak gerekir. Buradaki yokluk kavramı fiziksel yokluk değil; birebir Ego’nun terbiyesi ile alakalıdır.  Kendinizi ortaya koyarken, haddinizi bilmek; herkesin varlığına yer açar. Ayrıca özellikle önümüzdeki iki yıl, neyi istiyorsanız yaşamınıza onu çekme potansiyeliniz yüksek olacağı için; ağzınızı açarken zihninizden geçenlere çok dikkat edin. Dervişin zikri, fikridir ve fikri de gerçeğidir . 

• Kısacası var olmak için bir olmayı öğrenmeniz ve olumlu düşünmeyi alışkanlık haline getirmeniz gerek…

Bir İkizler olarak bu tutulmada sizler için ağırlıklı önem kazanan 2 gezegen var; Merkür ve Venüs… Bu iki gezegenin konumu ve yerleşimi, hem tutulma haritasında hem de bireysel haritanızda çok detaylı incelenmelidir. 

4 ARALIK 2021 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ YENGEÇ BURCU VE YÜKSELEN YENGEÇLERE ETKİLERİ NELERDİR?

-AN’A DÖNÜP KENDİNE GELENLER-

Yengeç burcu 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması etkisini; 6. Ev üzerinden alıyor. Bu tutulma ile yaklaşık 2 sene boyunca, sağlık, çalışma şartları, günlük düzen ve rutin konularında, dayılarınız ve onlarla ilgili konular hakkında kendi gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

• Günlük rutin yaşamınızda, günlük rutin ev ve iş ortamınızda ve çalışma ortamınız ve koşullarında yeni güncellemeler söz konusu. Bu alanlarda konfor isteğiniz artacak ve şartlarınızı daha fazla konfor ve rahatlık için zorlamak isteyebilirsiniz.

• Çalışma yaşamınızda yer değişiklikleri tayin, terfi vs gibi konular gündeminize gelebilir. Hatta iş değişikliği belki de sektör değişikliği de isteyebilirsiniz.

• Özellikle sağlık konularında güncellemelerle, öncelikle fiziksel sağlığınız için yeme alışkanlıklarınız ve beslenme düzeninizle alakalı köklü değişikliklere gidebilirsiniz. Yoga - meditasyon belki de düzenli bir spora başlayıp; bu alanlarda eğitimler de alabilirsiniz.

• Süregelen kronik rahatsızlar özellikle kadın hastalıkları – alerjik durumlar, kan hastalıkları, bağışıklık sisteminde alanında çok iyi doktorlar ve şifacılar ile karşılaşıp, destek alabilirsiniz.

• Anne, anne tarafı ve dayılarınızla alakalı miras-nafaka-tazminat-ameliyat konuları da gündeminizde olacaktır.

Sizler için en önemli konu kişisel farkındalık ile duygularınız ve zihniniz arasında bir köprü bir denge kurabilmek ve bu denge halinde çevrenizle iletişime geçmeyi becerebilmek üzerinedir. Aslında size düşen; ruh-beden-zihin uyumunu yakalamak, görünenden ziyade görünmeyenin de, bütünsel sağlığına dikkat etmek. Bu güne kadar her şeyi içinize attıysanız, bugünden sonra lütfen sorunlarınızı iletişim kurarak çözmeyi deneyin. Çünkü bu yüksek duygu birikimi zaten ziyadesiyle sizi fiziksel olarak hırpaladı. Duyguların fiziksel sağlığınızı da nasıl etkilediğini kavradıysanız eğer; önce kendinize annelik yapın ve bir anne şefkatiyle kendinize özen göstermeyi deneyin.

Tüm bunları yaparken özellikle çocuklar, eğlenceye ve ya sevgilinize yaşamınızda aşırı öncelik vermeniz ve kendi sağlığınızı kulak ardı etmeniz sebebiyle zorlanma yaşasanız dahi; çaba göstermeniz durumunda; özellikle 3.kişilerden (eş yada ortak) ve ruhsal rehberlerinizden alacağınız destekler ile, sizin yolunuzda ilerlemenize, gerçekten bütüncül şifalanmanıza çok büyük katkısı olacağını unutmayın… (‘Hastalıkların Duygusal Sebepleri’ ve ‘Annenin duygusal yokluğu’  kitaplarını alıp, okumanızı da tavsiye ederim.)

• Ancak Antares sabit yıldız etkisine dikkat… Zihnimizin karışıklığı sebebiyle, bedenimize emir eli gibi davranıp bir oraya bir buraya sürüklemek; onu hırpalamaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bedenize firavunluk etmeyin… Ruhunuza zalimlik etmeyin… Zihninizi 7/24 çalıştırmayın… Bedeninizi de; ruhunuzu da; zihninizi de tek bir noktaya bu ana, yani şimdiki zamana getirin ve orda sabitleyin. Geçmiş geçmişte kaldı ve bitti. Geleceği yaşamak istiyorsanız önce anda olduğunuzun farkına varıp; her an ve her dakika, andan yola çıkarak geleceğinizi inşa ettiğinizi unutmayın.

• Kısacası var olmak için anda olmayı öğrenmeniz ve bilinçaltındaki tüm korku ve takıntılardan arınmanız ve bırakmanız için önce zararlı ve size zarar veren tüm alışkanlıklardan kurtulup; kendinize sizi besleyip büyütecek yeni rutinler oluşturmalısınız…

Bir Yengeç olarak bu tutulmada sizler için ağırlıklı önem kazanan 2 gezegen var; Ay ve Merkür… Bu iki gezegenin konumu ve yerleşimi, hem tutulma haritasında hem de bireysel haritanızda çok detaylı incelenmelidir. 

4 ARALIK 2021 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ ASLAN BURCU VE YÜKSELEN ASLANLARA ETKİLERİ NELERDİR?

-EN BÜYÜK YATIRIM, KENDİ KİŞİLİĞİNİZE YAPTIĞINIZ YATIRIMDIR-

Aslan burcu 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması etkisini; 5. Ev üzerinden alıyor. Bu tutulma ile yaklaşık 2 sene boyunca; çocuk, konfor alanı, riskli oyunlar, flörtler, hobiler, ilk çocuğunuz ve onun eğitim hayatı, hayattan aldığımız keyif ve neşe, yaratıcılık, üretim ve ebeveyn olma ile ilgili konular hakkında kendi gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz. 

• Sizler için bu tutulmanın etkilerinin en yoğunlaştığı alan 5. Ev ve Güneş.

• Çocuk sahibi ve hatta ilk kez anne-baba olabilirsiniz ve hayatınıza girecek olan bu çocuk kelimenin tam anlamıyla size bereket getirecektir. Günlük rutin yaşamınız buna bağlı olarak değişecek ve koşturmalarınız artacak ama siz bundan keyif alacaksınız…(ikiz  ya da peş peşe hamilelik, Cinsiyet olarak da ağırlı kız olma ihtimali yüksektir.)

• İlk çocuğunuz ile alakalı özellikle eğitim hayatlarındaki değişimler gündeminizde olacaktır. Onların eğitim hayatındaki bu değişimler, sizin günlük rutininizin ve iş yoğunluğunuzun artmasına sebep olabilir.

• Bekar olanlar için aynı çalışma ortamı ya da aynı sektörden biri ile aranızda yakınlaşmaların olacağını da söyleyebilirim.

• Yatırımlarınızdan gelir elde edebilirsiniz. Şans oyunlarıyla aranız çok iyi. Fazla abartmadan ara ara şansınızı deneyin derim. Mesela Yılbaşı için Milli Piyango bileti alabilirsiniz.

• Herhangi bir eğlence sektöründe ya da sanat alanında uğraşınız var ise; ön plana çıkabilirsiniz. Özellikle sahne sanatları alanı ile gündeme gelebilirsiniz. Yazmak sizlere çok iyi gelebilir; oyun, piyes, kitap, şarkı sözü… Her türlü yaratıcılık için uygun zamanlar.

• Hobileriniz mesleğiniz haline gelebilir ve kazanca dönüşebilir. Bu alanda sarf ettiğiniz çabalarınızın karşılığını maddi olarak da alabilirsiniz. Bu hobilerinizde uzmanlaşmak için eğitim de almaya karar verebilirsiniz.

• Daha konforlu bir eve taşınabilir daha konforlu bir arabaya sahip olabilirsiniz.

• Babanız, patronunuz yani otorite konumundaki kişiler hakkında çeşitli konularda  gelişmeler de, hayatınızda gündem haline gelecek.

• Önümüzde ki 2 yıl boyunca keyif, konfor, tatil ve sosyallik gündeminizde olacaktır.

Sizler için en önemli konu kişisel farkındalık ile eğlence ve sorumluluk alma arasında bir denge oluşturmak kurabilmek ve bu denge halinde çevrenizle iletişime geçmeyi becerebilmek üzerinedir. Aslında size düşen; Eğlence ve hobi zamanlarınız ile bunların nerede öncelikli sorumluluğa döndüğünü ya da öncelikli sorumluluklarınızı kesin bir şekilde tayin edip; neyin kişiliğinize katkı sunacağı neyin ise beyhude bir zaman kaybı olduğunun farkına varıp; kendinizden sorumlu bir şekilde ilerlemenizdir. Kendi kişiliğinizi ortaya koymanız için gereken tüm girişimlerde bulunmalı ve buna engel teşkil eden kişi ve aktiviteleri hayatınızdan elemeniz, temizlemeniz gerekir. Gerekirse eğitim ve uzmanlık alanınızda bir üst basamak için eğitim alabilirsiniz.

Tüm bunları yaparken özellikle aile yaşamınızda; anne-baba ile olan ilişkilerinizde yaşanan mücadele ve uğraşların yoğun olması ya da ailenize fazla odaklanmak mecburiyetinde kalmanız sebebiyle ve kendi hobilerinize, uğraşlarınıza, keyfinize ve çocuklarınıza gereken önceliği vermekte zorlansanız dahi; çaba göstermeniz durumunda; özellikle eş yada ortağınızdan alacağınız destek ile yükünüzü paylaşıp; yıldızını parlatabilecek, yolunuzda ilerlemenizde gerçekten çok büyük destekler alacağınızı unutmayın… 

• Ancak Antares sabit yıldız etkisine dikkat… Zihninizin karışıklığı sebebiyle, hangi konuların size fayda ve getiri sağlayacağı hususunda kararsız kalıp harekete geçmekte zorlanabilirsiniz. Her an her dakika eğlencenin peşinden keyfinize göre giderken sorumluluklarınızı da unutmamanız gerekir. Aynı zamanda ön plana çıkarken de egonuzu minimalize etmeniz şarttır. Egonuzu kontrol altına almanız, öfe ve sinir patlamalarından sizi koruyacaktır. Ne yerinin, ne övünün orta yoldan devam.

• Kısacası var olmak için gerçekten var olmak ne demek öğrenmeniz ve başınızı döndürüp ayaklarınızı yerden kesecek gelişmeler yaşadığınızda bile, kendinizi özünüze çapalamanız gerekir. Unutmayın ki; her şeyden ve herkesten önce kendinizden sorumlusunuz… Bu yüzden her olayda ve her şartta kendinize her daim sahip çıkmalısınız.

Bir Aslan olarak bu tutulmada sizler için ağırlıklı önem kazanan; Güneş… Güneş’in konumu ve yerleşimi, hem tutulma haritasında hem de bireysel haritanızda çok detaylı incelenmelidir.

4 ARALIK 2021 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ BAŞAK BURCU VE YÜKSELEN BAŞAKLARA ETKİLERİ NELERDİR?

-KADER ÇARKI DÖNENLER-

Başak burcu 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması etkisini; 4. Ev üzerinden alıyor. Bu tutulma ile yaklaşık 2 sene boyunca; ev, yuva, aile, ebeveynleriniz, anne-baba, özellikle anne ile olan ilişkiler, kökler ile olan bağ, taşınmaz mallar, memleketiniz, taşınma ile ilgili konular hakkında kendi gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz. 

• Ev vb taşınmaz mallarda alım-satım, taşınma, şehir-ülke değişiklikleri gündeme gelebilir. 

• İş ve kariyer hayatınızda değişimler çok net. Özellikle daha iyi çalışma şartları olan bir iş teklifi alabilirsiniz ve ya mevcut işinizde terfi ve tayin söz konusu olabilir. Ya da daha iyi getirisinin yanında daha konforlu bir şekilde çalışabileceğiniz bir sektörde faaliyet göstermeyi seçebilirsiniz. Tüm ihtimalere baktığımda mutlak bir değişim olacağı çok açık; hiçbir şey değişmeme ihtimalinde bile; oturduğunuz koltuk, çalıştığınız oda-birim ve hatta çalıştığınız kurumun yeri değişecektir.

• Evlilik konuları gündemde olup, kendi yuvanızı kurmak adına adımlar atabilirsiniz.

• Çevre değişiklikleri ve gireceğiniz ortamlarda yıldızının ve popülaritenizin artacağı bir dönem.

• Anne-baba özellikle anne ve anne tarafınızla alakalı gelişmeler gündemizde.

• Haneniz kalabalıklaşabilir ve yatılı misafirlerinizin biri gidip biri gelebilir.

• Kader yolunuzun tekrar şekilleneceği ve aslında hayatınızda yeni bir dönemine adım attığınızı söylebilirim.

Sizler için en önemli konu kişisel farkındalık ile aileniz ve kariyeriniz alanındaki gelişmelere dengelemek ve uyum sağlayabilmek, ebeveynleriniz ile olan iletişiminizi dengelemektir. Aslında size düşen; Duygu ve düşüncelerinizi kişiliğinize yansıtırken, etrafınızla özellikle aile içinde kendinizi doğru ifade edebilmek, doğru algılamak ve anlaşılmak üzerinedir. Aynı şekilde bu iş ortamınız için de geçerlidir. Aile içindeki statünüzde değişimler yaşanacağı aşikar. Eğer yıllarca kendinizi ailenize adamışsanız; sizler için kendinize vakit ayırma ve eğlenme vakti gelmiş bulunmakta… Ama tam tersi, yıllarca ailenin ve aile olmanın sorumluluğundan kaçmışsanız; gelişecek tüm olaylar ailenizle ilgilenmeniz onların sorumluluklarını almanız üzerine gelişecektir.  

Tüm bunları yaparken özellikle aile yaşamınızda; yakın çevre, arkadaşlar, akrabalar, kardeşler, kuzenler ile olan ilişkilerinizde yaşanan mücadeler, -özellikle dedikodu ve ya onların hayatlarındaki zorlayıcı problemlerle uğraşmanız, hanenizde kalabalığın artması- süreki yatılı misafir ağırlamanız veyahut sürekli kısa mesafe git gel işlerinizin olması ve bunun sonucunda yarım kalan işlerinizin yoğunluğunun artması sebebiyle zorlansanız dahi; çaba göstermeniz durumunda; özellikle dayılarınızdan, çalışma arkadaşlarınızdan ve yardımcı-hizmet kurumlarından- bakıcı, dadı, günlük bakım ve temizlik  uzmanlarından- alacağınız destek ile yükünüzü paylaşıp;  ilerlemenizde gerçekten destekler alacağınızı unutmayın… 

• Ancak Antares sabit yıldız etkisine dikkat… Zihninizin ve hanenizin kalabalıklığı -karışıklığı sebebiyle, aile ve kariyeriniz arasında kaldığınız zamanlarda tahammül ve sabrınızın zaman zaman tükenmesi sebebiyle ani fevri hareket etmek ve kararlar vermek yerine; kuracağınız dengeli ve uyumlu iletişim sayesinde, sinirleneceğiniz olaylar yaşamanızın önüne geçebilirsiniz.

• Kısacası var olmak için, her duygu ve durumunuzu paylaşmanın ve paylaşarak problemlerin üstesinden gelebileceğinizi aklınızdan çıkarmayın. Sevdiklerinize ve özellikle ailenize kucak açmanın, şefkat göstermenin yanında aslında ilk başta kendinize kucak açmayı ve şefkat göstermeyi; siz ve aileniz arasında- işiniz ve aileniz arasında sağlıklı iletişim kurarak dengeye gelmeniz; en nihayetinde aslında kendinizi anlamanız adına büyük adım olacaktır. Unutmayın ki; Kendini bilmeyen, tanımayan ve sevmeyen; hayat karşısında her daim yeniktir. Bu yüzden her olayda ve her şartta kendinize de anlayış ve özen gösterin. Ve duygu ve düşüncelerinizi baskılamak yerine; kendinizle olan iletişiminizi kuvvetlendirin.

Bir Başak olarak bu tutulmada sizler için ağırlıklı önem kazanan 2 gezegen var; Merkür ve Ay… Bu iki gezegenin konumu ve yerleşimi, hem tutulma haritasında hem de bireysel haritanızda çok detaylı incelenmelidir.

4 ARALIK 2021 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ TERAZİ BURCU VE YÜKSELEN TERAZİLERE ETKİLERİ NELERDİR?

-BANA KENDİNİ ANLAT-

Terazi burcu 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması etkisini; 3. Ev üzerinden alıyor. Bu tutulma ile yaklaşık 2 sene boyunca; kendini ifade etme, konuşma, akıl, zihin, pratik zihin, düşünce yapısı, yetenek, yurt içi seyahatler, halkla ilişkiler, tanıtım, organizasyon, trafik, resmi yazışmalar, evraklar, lise sona kadar olan eğitimi (ilk kez alacağınız temel ve orta düzey eğitimleri), yazılı, sözlü, görsel; her türlü iletişim, yazma, çizme, hatta dedikodu, yakın çevre, komşular, kardeşler ve birinci dereceden akrabalar, amcalar ile alakalı konular üzerinden kendi gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

• İş konularında ve Maddi alanda sıkıntılarınız var ise; özellikle kardeş-kuzen-yakın akraba ve yakın arkadaş sayesinde; kendi ayaklarınız üzerinde durabilmeniz için alacağınız destekle rahatlayabilirsiniz. Yine bu kişilerle iletişiminiz ve kısa mesafe ziyaretlerinizde artabilir.

• Sevdiğiniz işleri daha pratik bir hale dönüştürebilir, yaşadığınız problemlere pratik yaklaşımlar geliştirebilirsiniz. Önümüzde ki iki sene yaşamınızı hızlandırmak adına çok pratik ve akıllı çözümler üretebilir, bunun için teknolojiden destek alabilirsiniz.

• Kendi gelişiminize fayda sağlayacak temel ve orta düzey eğitimlere ve hatta meslek edindirme kurslarına yazılabilirsiniz. Burada alacağınız eğitimler sonucunda, siz de eğitimini aldığınız alanlarda öğretmenlik yaparak bilinirliğinizi arttırabilirsiniz.

• Özellikle eğitim aldığınız alan başta olmak üzere; sevdiğiniz birçok konuda yazmaya da başlayabilirsiniz.

• İlk kez ehliyet alıp, bir arabaya sahip olabilirsiniz ya da arabanızı yenileyebilirsiniz. Ancak zihninizin karışık olduğu zamanlar dalgınlık yaratabilir. Trafikte de çok dikkatli olmalısınız. Hız ve kırmızı ışık ihlallerinden ceza alabilirsiniz.

• Yeni planlar, projeler ve bunları hayata geçirmek için tekrardan hevesleneceğiniz zamanlarınız geliyor.

• Hanenizde yaşanacak güzel köklü değişimler, hayatınızda ilerlemeniz gereken rotanın belirginleşmesini sağlayacak. 

Sizler için en önemli konu kişisel farkındalık ile sevginizi ifade etmenin, sınırlarınızı ve diğer insanların sınırlarını bilerek iletişimin kurabilmeniz üzerinedir. Aslında size düşen; kendi kapasitenizi algıladıktan sonra; hissettiklerinizi ve zihninizdeki dilinize dökerken, karşı tarafı da dikkate almanızdır.

Tüm bunları yaparken özellikle maddi alanda; zorlayıcı problemlerle uğraşmak, işlerinizin ve şansınızın bir türlü açılmamasından dertlenerek, sırtınızı nereye yaslayacağınızı bilememiş olabilirsiniz. Özellikle ailenizdeki güzel değişimler, şansınızın dönmesi ve yakın çevrenizden alacağınız destek ile kafa karışıklığınızı netleştirip;  daha sağlam ilerlemenize olanak tanıyacaktır.

• Ancak Antares sabit yıldız etkisine dikkat… Zihninizin ve hanenizin ve her kafadan çıkan seslerin karışıklığı sebebiyle, hangi yöne gideceğinizi kestirememiş olabilirsiniz. Ani fevri hareket etmek ve başınızın dikine kararlar vermek yerine; kuracağınız dengeli ve uyumlu iletişim sayesinde, sabır ve dikkatli kararlar alarak yaşayacağınız olayları yumuşatarak yaşamanıza konfor ve rahatlık getirebilirsiniz. 

• Kısacası var olmak için, iletişimi ve en çok da kendinizi doğru ifade edebilmeyi öğrenmeniz gerekir. Kendi sınırlarınızı ve ilgi alanlarınızı keşfedip, bu alanlarda pratik deneyiminizi arttırmanız; aynı oranda iletişim kalitenizi yüksek tutmanıza bağlıdır. Unutmayın ki; Kendinizi en iyi siz bilirsiniz, en iyi siz tanırsınız… Kendinizi insanlara nasıl anlattığınız ve nasıl tanıttığınız da; karşı tarafın sizi anlamasına ve algılamasına olanak tanır. Derdini söylemeyen,nereden derman bulacak….

Bir Terazi olarak bu tutulmada sizler için ağırlıklı önem kazanan 2 gezegen var; Venüs ve Merkür… Bu iki gezegenin konumu ve yerleşimi, hem tutulma haritasında hem de bireysel haritanızda çok detaylı incelenmelidir. 

4 ARALIK 2021 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ AKREP BURCU VE YÜKSELEN AKREPLERE ETKİLERİ NELERDİR?

-PARAYLA İMANIN KİMDE OLDUĞU BELLİ OLMAZ-

Akrep burcu 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması etkisini; 2. Ev üzerinden alıyor. Bu tutulma ile yaklaşık 2 sene boyunca;  üretim, para, taşınan nakit para, taşınabilen fiziksel eşyalar, insanı oluşturan tüm materyaller, nelerden beslendiğiniz ve nelerle doyuma ulaştığınız, nelere sahip olduğunuz, sahip olduklarınızı değerlendirme ve biriktirme şekli ve alışkanlıklarınız,  maddi konulara yaklaşımınız, kaynaklarınızı yönetme beceriniz, üretim şekli ve kapasiteniz ile alakalı konular üzerinden kendi gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

• Gelir - Gider kaynaklarınızı tekrar revize edip, bu alandaki dengesizlikleri tekrar planlayıp; bütçenizi düzenleyip, yeni kaynaklar oluşturmanız rahat nefes almanızı sağlayacak.

• Gelen ya da oluşturduğunuz bu yeni yatırımları özellikle ev, aile, yuva alanlarında iyileştirme için kullanmayı seçeceksiniz.

• Boşanma, işten ayrılma sebebiyle; borç-nafaka-kıdem-tazminat konuları ile dava boyutunda ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. 3.kişilere bütçe ayırmak durumunda kalabileceğiniz gibi; size de buradan ek bir kaynak gelebilir.  Çok daha önce açmış ve adınıza açılan, bir türlü sonuca varılamamış bu tarz davaların da, sonuçlanacağına  şahitlik edebilirsiniz.

• Miras konuları gündemde. Buradan ek gelir elde etme olasılığınız da çok yüksek.

• Tüm maddi manevi değerleriniz üzerine revizyona gidebileceğiniz; yeni planlar yapıp, uygulamaya koyabileceğiniz bir dönem başlıyor. Özellikle bir sene sonra artık tamamıyla rahatlayabileceğinizi söyleyebilirim.

Sizler için en önemli konu kişisel farkındalık ile kendinizi ortaya koyarken, egosal hareketlerde bulunmamanızdır. Aslında size düşen; kaynak yönetimi öğrenmek, alma-verme dengesini oluşturmak ve herhangi bir eylemde bulunmadan önce merhamet ve sevgi dolu yaklaşım tarzından ayrılmamaktır. 

Tüm bunları yaparken özellikle aslında kendinizle olan savaşınızı bitirmekte ve asıl merhametin önce kendinize duymanız gerektiğini kavramada zorlanmanız; içsel huzur ve dengenizi oluşturmada ve korumada sizi hırpalayabilir. Değer kavramlarını tekrar tanımlayacağınız bu dönemde, özellikle ailenizden alacağınız kadersel destekler ile yolunuzda ki engellerin bir bir çözülüp, ortadan kalktığını göreceksiniz.

• Ancak Antares sabit yıldız etkisine dikkat… Egosal durumlar sebebiyle; gelir artışınızı,   hiç olmadık yerlere harcamak size sadece kısa süreli rahatlama ve konfor verir. Tüm kaynaklarınızın yönetimini elinize almalı; hiç kimseye ve hiçbir şeye ederinden fazla değer vermemeyi artık öğrenmelisiniz. Yakın çevre, yakın arkadaş, kuzenler, yakın akrabalar ve kardeşlerinizin geçmiş tutumları, sizin onlarla gelecekte oluşturacağınız ilişkilerin kalitesini belirleyecek. Ayrıca içinizdeki dişil enerjiye ve sezgilerinize de değer verip, gerçek iç sesinize inanmalısınız. Bolluk sizinle ama bereket istiyorsanız ; dişil enerjiye karşı saygılı olmak durumundasınız.

• Kısacası var olmak için, önce kendi kendinizi var etmeniz; bunun içinde etkili kaynak yönetimini öğrenmeniz gerekir. Kendi değerinizi kendiniz belirleyeceğiniz ve bunu insanlara sunacağınız bir dönem geliyor. Düşmenin ne demek olduğunu bildiğiniz kadar, uçmanın da ne demek olduğunu sizler gayet iyi biliyorsunuz zaten. Unutmayın ki; her iki durumda da insanlık kumaşınızda bozulma olmadığı sürece merhamet, sevgi  ve doğruluktan ayrılmadığınız sürece kapılar size hep açıktır.

Bir Akrep olarak bu tutulmada sizler için ağırlıklı önem kazanan 2 gezegen var; Mars ve Venüs… Bu iki gezegenin konumu ve yerleşimi, hem tutulma haritasında hem de bireysel haritanızda çok detaylı incelenmelidir. 

4 ARALIK 2021 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ YAY BURCU VE YÜKSELEN YAYLARA ETKİLERİ NELERDİR?

-EN İYİ ÖĞRETMEN; ÖNCE KENDİNİ EĞİTENDİR-

Yay burcu 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması etkisini; 1. Ev üzerinden alıyor. Yayları eviren ve İkizler - Yay hattındaki son tutulma. O yüzden en büyük etkiyi Yay burçları alıyor. Önümüzdeki iki yıl; karakter, mizaç ve fiziksel görüntü, benlik duygusunu, dış dünyayı algılayabilmek ile alakalı olup, tamamen egonuz ve ego gelişimiyle ilgili konular üzerinden kişisel gelişiminizi tamamlayacaksınız. Olma süreciniz başlıyor; bu konuları önemseyip, değer vermeniz hem de bu konular ile alakalı çeşitli eğitimlere de katılmalısınız.

• Doğuştan gelen yeteneklerinizi keşfedip, kimliğinizi yeniden ortaya koyabilirsiniz. Aslında kim olduğunuzu anlamanız için çok güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

• Dış görünümünüzde -yüz, saç, kilo- değişimler, imaj-tarz ve kıyafetlerinizi yenileyebilirsiniz.

• Yaşamak için önce nefes almak gerekir; özellikle fiziksel sağlığınız için nefes alanında çeşitli eğitimlere ve tedavilere başlayabilirsiniz. (şovenist ve tutucu tutumlar; Yay burcunun genel özelliğidir. Ancak bu yönünü ehlileştirememiş çoğu Yayda; nefes ve göğüs hastalıkları sıklıkla görülür. Burada anlamanız gereken en önemli konu: sizden başka diğer insanların da bu dünyada var olduğudur. Üstelik  tüm insanların, sizinle aynı haklara ve aynı eşitlikte yaşam hakkı olduğunu kavramanız gerekir. Siz buna saygı göstermedikçe; yaşamın ilk adımı olan nefes ile sınanırsınız.)  

• Evlilik ve yeni ortaklı iş girişimleri gündemde.

• Zararlı alışkanlıklarınız, bağımlılıklarınız ve en çok da kendinize zarar veren davranışlardan arınmak için güzel bir dönem başlıyor.

• Psikolojik destek ve tedaviler gündeminizde.

• Tüm kişiliğiniz üzerine revizyona gidebileceğiniz; kendinizi geliştirip, bu gelişimi ortaya koyabileceğiniz bir dönem başlıyor. Özellikle bir sene sonra artık tamamıyla kendiniz olabileceğinizi söyleyebilirim.

Sizler için en önemli konu kişisel farkındalık ile kişiliğinizi ortaya koyarken, egosal hareketlerde bulunmamanızdır. Aslında size düşen; ‘ben’ olabilme ehliyetine eriştikten sonra, ‘sen’ kavramını tanımak; ikilikteki birliğin ve sonrasında oturtacağınız dirliğin sürekliliğinin önemini anlamaktır. Bu hayatta hiçbir şeyi tek başınıza başarmadınız. Mutlaka size yardımcı birileri dönem dönem hayatınıza girdi. O insanlarla ilişkileriniz ve iletişiminiz nasıldı… Dönüp bakıp, önce kendinizi revize etmeniz gerekir. Hem Yay burcunun, hem de Balık burcunun yöneticisi olan Jüpiter, Hak-hukuk-adalet kavramlarını en çok size sınayacak. Ve buradaki sınavdan geçerken sizi kişiliğiniz ile sorgulayacak. En iyi öğretmen; önce kendini eğitendir. Bu yaşamda kendinizi ne kadar eğitebildiniz ne kadar ehlileştirebildiniz. İşte bu tutulmada ki asıl mesele budur.

Tüm bunları yaparken özellikle davranışlarınızın kaderinizi belirleyeceğini unutmayın. Psikolojik açıdan zorlansanız da; eğer ki alacağınız bir destek varsa; bu yakın çevre, kardeşler, yakın arkadaşlar, amcalarınız ve kuzenleriniz aracılığıyla gelecektir. 

• Ancak Antares sabit yıldız etkisine dikkat… Tutucu, inatçı, dar görüşlü bakış açınıza sığınmaya devam edip, sırf kendi egonuza hizmet eden davranış kalıplarını değiştirmezseniz; Antares ateşi, içinizde var olan ego ateşini daha da harlayıp sonunda sizi küle çevirebilir. Küllerinizden elbet tekrar doğarsınız ama önce ciddi anlamda yanmanız gerektiğini de unutmayın…

• Kısacası var olmak için; önce nefesinize sonra nefsinize hakim olmanız; tüm maskelerinizi çıkartmanız; özgün ve kendiniz olmanız; egonuz ve donlarınızdan sıyrılmanız gerekmektedir. Bunu başarabildiğinizde ancak siz, gerçekten siz olup var olursunuz….

Bir Yay olarak bu tutulmada sizler için ağırlıklı önem kazanan 2 gezegen var; Jüpiter ve Mars haritanızda çok detaylı incelenmelidir. 

4 ARALIK 2021 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ OĞLAK BURCU VE YÜKSELEN OĞLAKLARA ETKİLERİ NELERDİR?

-ŞÜKÜR VE SABIR İLE GÜNEŞ’İ SELAMLAYANLAR-

Oğlak burcu 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması etkisini; 12. Ev üzerinden alıyor. Bu tutulma ile yaklaşık 2 sene boyunca; 12 ev konuları hakkında gelişmelerle kişisel gelişimize katkı sunacaktır.  

12. ev; iç dünyanız ve ruhsal durumunuzu anlatır. Sezgiler, hayal gücü, bilinç ötesi ile ve Tanrısal güç ile bağlantıyı gösterir. Geçmiş, kendine acımayı ya da ruhsal sıkıntıları anlatabileceği gibi, tam tersine egoyu aşıp, evrensel sevgiye ve yüksek ruhani niteliklere ulaşabilmeyi de anlatır. Gizli kalmış konuları, olayları, gizli düşmanlıkları içinde barındırır. Fedakarlık, empati ve ince sezgi yeteneği bu evle bağlantılıdır. 12. ev kişiyi aydınlanmaya ulaştıran son evdir. Meditasyona yatkınlık verir. Bu evdeki gezegenler kişinin kendi iç dünyası ile ilişki kurma biçimini etkiler. 

• İçinize ve özünüze dönüş konularına ilgi duyabilirsiniz. Yaşadığınız tüm sağlık sorunlarını sebebiyle kendi kabuğunuza çekilerek, iyileşmek için kendinize sığınıp; kendi gücünüzün farkına varabilirsiniz.  

• İlahi olan ile bağlarınızı güçlendirdiğinizde ve kabullenişe geçtiğinizde, asıl Dünyanın gördüğünüzden ve sadece realiten ve bilimsellikten öte bir yer olduğunu, yani bir bütün olarak var oluşun ne demek olduğunu anladığınızda; çok güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

• Kariyer konularında azminiz, çabalarınız ve sabrınız sayesinde çok iyi teklifler alabilirsiniz. Hak ettiğiniz şartlarda ve işlerde çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu sebeple tekrardan yer değişikliği yapmak durumunda kalabilirsiniz.

• Maddi anlamda yatırımlarınızın gerçek değerini bulduğunu ve bunlardan gelir elde edebileceğinizi söyleyebilirim.

• Belki uzun yıllardır para ve sevgi konularında yüzünüzü güldürecek gelişmeler yaşamamış olabilirsiniz ancak bu tutulmayla kendi kaynaklarınızı artık kendiniz belirleyecek ve kendiniz yönlendireceksiniz. Artık kendi hayatınızın tek kaptanı siz olacaksınız.

• Uğrunda çaba verdiğiniz tüm maddi-manevi değerlerinizin yükselişe geçtiği dönemler başlıyor.

Sizler için en önemli konu kişisel farkındalık ile asıl bütünü kavramak, isyan yerine kabullenişe geçmektir. Aslında size düşen; var olmak için, ilahi bir plan olduğunu anlamanız ve tüm kazanımlarınızın aslında ancak size çabalarınız karşılığında verildiğini anlamanızdan geçer.

Tüm bunları yaparken özellikle isyankar davranışlardan ve öfke patlamalarından uzak durup, bilinçaltınız ve korkularınızla yüzleşmekten korkmayın.

Harekete geçerken korkularınıza yenik düşerseniz eğer; olduğunuz yerde kalırsınız. Asla yalnız olduğunuz düşüncesine kapılmayın. Fiziksel sağlığınız ve psikolojiniz sizi zorlasa da; maneviyatınız ile elde ettiğiniz kazançlar size yol gösterecektir. Bu destekler bazen yeni bir aşk, bazen de para ile gelebilir. 

• Ancak Antares sabit yıldız etkisine dikkat… Zihniniz ve bilinç altınız zaman zaman aklınızı karıştırıp, sizin bir çıkmazda olduğunu söylese de asla bu duygu ve düşüncelere prim vermeyin… Çevresel şartlar sizi zorlayabilir ama unutmayın ki, tüm bu itişler ve zorlamalar sizin tekrar her şeyi yoluna sokmanız için bir fırsat… Bu sebeple olanı kabul etmek ve yeni şartlara uyum sağlayabilmek, elinizdekilere şükretmek; size hiç de tahmin etmediğiniz güzellikte kapıları açacaktır.

• Kısacası var olmak için; şükür ve birlik zamanı… Bunu başarabildiğinizde beklemede olan tüm fırsatların ayağınıza geldiğine şahitlik edebilirsiniz… 

Bir Oğlak olarak bu tutulmada sizler için ağırlıklı önem kazanan 2 gezegen var; Satürn ve Jüpiter haritanızda çok detaylı incelenmelidir. 

4 ARALIK 2021 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ KOVA BURCU VE YÜKSELEN KOVALARA ETKİLERİ NELERDİR?

-ŞANS KAPIYI ÇALIYOR-

Kova burcu 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması etkisini; 11. Ev üzerinden alıyor. Bu tutulma ile yaklaşık 2 sene boyunca; grup çalışmalarından , kolektif alanlardan, grup içinde yer almaktan, arkadaş - çevre edinebilmeden, dostlukları sürdürebilmekten, sosyalleşme ve her türlü sosyal aktivitelerden edineceğiniz deneyimlerle kendi gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

• Topluma faydalı, insanlık yararına çalışıp hümanist yaklaşımı benimsemiş ve umut olmuşsanız; sizin de kendinize dair umut ve hayalleriniz gerçekleşebilir.

•   Karmik hak edişler gündeminizde; özellikle sevgi ve para konularında.

• Etrafınız fazlasıyla kalabalıklaşacak ve sosyal şartları daha iyi olan yerlerde bulunmanız olası. Böyle yerlere taşınabilir ve ya daha kalabalık ve sosyal şartları daha iyi olan ortamlarda çalışmaya başlayabilirsiniz.

• Şans kapınızı çalıyor… Hayattan daha fazla keyif alacağınız ve mutlu olacağınız dönemler başlıyor.

Sizler için en önemli konu kişisel farkındalık ile toplumsal değerleri kavramaktır. Aslında size düşen; umutlarınızın peşinden giderken bunları gerçekleştirme şansını elde edebilmeniz için, hümanist ve topluma faydalı işler içerisinde var olmalı ve toplumun ortak faydasını da gözetmelisiniz. Var olmak için, bütününün bir parçası; zincirin bir halkası olduğunuzu unutmayın. Anca beraber kanca beraber…

Tüm bunları yaparken özellikle kadersel dönüm noktaları yaşayacak oluşunuz ve bunların engellenmez ve karmadan gelen hak edişler olduğunu anlamanız gerek. Yapmanız gereken; bu olayların sizin ancak ve ancak, sadece en yüksek hayrınıza olduğunu kabul etmeniz ve değişen şartlarda hızlıca aksiyon alıp uyum sağlamanızdır.

• Ancak Antares sabit yıldız etkisine dikkat… Değişen şartlar ve yer değişimlerine başlangıçta uyum sağlamakta zorlansanız dahi, kendinizi ortaya koymaktan ve mücadele etmekten asla vazgeçmeyin. Otorite, üstleriniz ve şartlar sizi zorlayabilir. Uyum sağlamak için esnemek durumunda da kalabilirsiniz. Ama unutmayın ki, tüm bu zorlanmalar, sizin gerçekten doğmadan önce yaşadığınız son sancılardır. 

• Kısacası var olmak için; bulunduğunuz şartlara uyum sağlamak ve kolektif hareket edebilme yeteneğinizi geliştirmeniz gerek… Bebeklerin doğdukları anda ağlama sebepleri popoya yedikleri şaplaktan değil; var olmak için aldıkları ilk nefesin  ciğerlerini  genişletmesi ve genişlerken acıması sebebiyledir… 

Bir Kova olarak bu tutulmada sizler için ağırlıklı önem kazanan 2 gezegen var; Satürn ve Uranüs haritanızda çok detaylı incelenmelidir. 

4 ARALIK 2021 TAM GÜNEŞ TUTULMASININ BALIK BURCU VE YÜKSELEN BALIKLARA ETKİLERİ NELERDİR?

-SAĞLAM ADIMLARLA İLERİ-

Balık burcu 12°22′ Yay burcunda gerçekleşen Tam Güneş Tutulması etkisini; 10. Ev üzerinden alıyor. Bu tutulma ile yaklaşık 2 sene; kariyer- kader yolunuzdaki başlangıçlar ile alakalıdır. Ayrıca anne-baba ile olan ilişkileriniz, saygı duyma, beğenilme toplumdaki statünüz, mesleğiniz üzerinden edineceğiniz deneyimlerle kendi gelişiminize katkı sağlayabilirsiniz.

•    Kariyerini belirli bir noktaya taşımak için çok çabalamış, tüm zorluklara rağmen sorumluluk almayı öğrenmişler için; çok ciddi kariyer fırsatları ayağınıza gelecek.

•    Karmik hak edişler gündeminizde; özellikle ilahi planın desteği hep yanınızda olacak. 

•    Tüm bilgi ve birikiminiz, aldığınız eğitimler ve kurslar ve hatta yaptığınız uzak yolculuklardaki deneyimler bile, bugün ki sizi oluşturabilmek içindi.

•    Ev alım-satım;Şehir – ülke değişikliği; Evlenme; Anne-Baba olma konuları gündeme gelecek.

•    Kader ve kariyer çarkınız dönüyor. Ve şimdi sizin döneminiz başlıyor…. 

Sizler için en önemli konu kişisel farkındalık ile tüm çabalarınızın ve davranışlarınızın aslında geleceğinizi ve dolayısıyla kader içindeki kaderi oluşturduğunu kavramaktır. Aslında size düşen; bu zamana kadar yaşamış olduğunuz tüm zorluklara şükretmek… Çünkü tüm o zorlanmalar sayesinde kendinizi eğitebildiniz. Sorumluluk almak kişiliğinizin oluşumuna çok büyük katkı sağladı. Var olmak için, sabırla adım adım mücadele etmenin ne demek olduğunu öğrendiniz.   
Tüm bunları yaparken özellikle eğitim hayatınızın yarıda kalması ya da bazı hukuksal süreçlerle uğraşmak durumunda kalmanız sizi üzmüş olsa da, en büyük eğitimi ve adaleti yani kendi kendinizin öğretmeni ve hakimi olmayı başarabildiyseniz ne mutlu size… Bundan sonra yapmanız gereken; kariyerinizdeki sıçrayış ve kaderinizdeki iyileşme ile artacak kaynakları muhtaç olan ile de paylaşmaktır.

•    Ancak Antares sabit yıldız etkisine dikkat… Kader- kariyer yolunuzda yaşayacağınız güçlü değişimler, sizi egonun tuzağına düşürmesin. Hiçbir zaman çıktığınız basamakları, geldiğiniz yolu unutmayın. Ve mutlaka dost ve aile tavsiyelerine kulak verin. Her zaman kendi başınıza kendi istekleriniz doğrultusunda karar almayın. Sevdiklerinizi önemseyin… Çünkü sizin yaşamınızdaki değişim, ailenizin de yaşamını değiştirecektir. Bu noktada onların istek ve ihtiyaçlarına da kulak verin…

Bir Balık olarak bu tutulmada sizler için ağırlıklı önem kazanan 2 gezegen var; Jüpiter ve Satürn haritanızda çok detaylı incelenmelidir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.