banner62
BİST
4.959,28
ALTIN
1.052,30
DOLAR
18,64
STERLİN
22,32
EURO
19,31

(Lütfen burcunuzu okurken, öncelikle yükselen burcunuzun yorumunu okuyun)

Burcunuzu ve yükselen burcunuzu öğrenmek için; doğum tarihi (gün-ay-yıl), doğum saatiniz ve doğdunuz yerin bilgilerini https://tr.astro-seek.com/ sitesi üzerinden girerek, ücretsiz doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. 

Yapmış olduğum burç analizleri, öncelikle Tunceli doğumlu ya da Tunceli de yaşayanlar için özel olarak yorumlanmıştır.

Ayrıca; doğum haritanızı ya da hangi evinizin Balık burcu ile başladığını biliyorsanız; o ev üzerinde gerçekleşen bu transit için yapılan yorumu okumanız, daha detaylı bir yorum elde etmenizi sağlar.)

‘’Dualist Dünya öğretisinde, "Bir'ken iki olmak, İkilikteki Bir olabilmek,birlikte dirlik olabilmek" kavramını algılayan, bu Dünya'da ki yaşam anahtarını bulur...

Ve Güneş çıkar,  sis dağılır...

Tüm kapılar açılır...’’

‘Hiç öyle cehennemin yolları merhamet taşlarıyla sıralı felan değil… Bu tamamen; bizzat kardeşi aç yatarken kendi tıka basa yiyenlerin; egosundan başka bir şey biriktiremeyenlerin; sırf daha fazlasına göz diktiği için, kıtlık bilinciyle elindekini paylaşmaktan ödü kopanların, arkasına sığındıkları safsatadır… 

Anadolu insanı her daim kapısını herkese açar…

Veren elin boş kaldığını ben hiç ama hiç  görmedim… 

Jüpiter Balık transiti de bu söylediklerimi bir kez daha kanıtlayacak...
 
Yüreklerinizi  ferah tutun…

Ezgi Emir 

Şaman öğretisinden bir alıntı da paylaşmak istiyorum:

Doğada hiçbir şey kendisi için yaşamaz...
Nehirler kendi suyunu içemez… 
Ağaçlar kendi meyvelerini yiyemez… 
Güneş kendisi için ısıtmaz…
Ay kendisi için parlamaz… 
Çiçekler kendileri için kokmaz...
Toprak kendisi için doğurmaz… 
Rüzgar kendisi için esmez…
Bulutlar kendi yağmurlarından ıslanmaz… 
Doğanın anayasasında ilk madde şudur;
Her şey birbiri için yaşar…
Birbiri için yaşamak, doğanın kanunudur… 
Eski çağlardan süre gelen bir anlayışmış bu…
Bütünlüğü anlatırmış…

Özü de iki cümleymiş: " Ben, biz olduğumuz zaman; ben olurum..

Ben,ben olduğum için; sen, sensin..

Karanlıktan aydınlığa doğru çıkarken; İnsan-ı Kamil olabilmenin sırrı Balık burcundan geçer. Bu sebeple gezegenlerin Balık burcundaki transit etkileri çok önemlidir ve gezegenler bu burçtan geçerken; size belki de yaşamın gerçek anahtarını verir. Neptün ve Jüpiter’in, kendi yönettiği Balık burcunda seyri ve kavuşum zamanları (tam kavuşum zamanı 12 Nisan 2022 çok önemli bir gün) bu sebeple çok önemlidir, çünkü bir daha Balık burcunda Neptün ve Jüpiter’in tam  kavuşumu 21 Ocak 2176 da yaşanacaktır. Kendimizi mümkün mertebe ehlileştirmeliyiz…Yeni bir nesil yeni bir çağ gerçekten başlıyor….  

(Bu geçiş bireysel hartalarınızda Balık burcu ile ilgili her alanı derinden etkiler; Balık burcu yükselenleri, Balık burcu ile başlayan eviniz ve bu evdeki Balık burcundaki gezegen yerleşimleri olanlar-özellikle Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Mars’ı Balık burcuna düşenler ya da 12. Evinde bu gezegenleri bulunanlar)

Karma Astrolojide Satürn karmayı, Jüpiter karmadan çıkış kapısını gösterir. 2012-2024 yılları arası Neptün Balık burcu transitinde yaşadığınız tüm sınavların konusu, kendi doğum haritanızda, Balık burcu hangi eve düşüyorsa o evin yönettiği gezegenin konuları üzerinden sınavlar yaşatır. Astrolojide Jüpiter Yay burcu ve Balık burcunu yönetir. Yay’daki Jüpiter eğitim, felsefe, din, hukuk, vb. konularla ilgiliyken; Balık’taki Jüpiter aslında direk karma ile ilgilidir. Balık burcunun yönetici gezegenleri Neptün ve Jüpiter’dir. Her gezegenin yöneticisi olduğu burçta transiti çok önemlidir.2012-2014 yılları arasında Balık burcundaki Neptün transitine, diğer yönetici gezegeni Jüpiter 29 Aralık 2021’de katılıyor. Bu transit Neptün’ün yarattığı sisi şifalandırmaya ve dağıtmaya yöneliktir. Bu şifalandırmadan nasıl yararlanacağınızı çözmek için; bireysel haritalarınızda Balık burcuyla başlayan eve, o evin konularına ve o evin yönetici gezegenini, kendi bireysel haritanızdaki burcu, konumu ve derecesinin önemi yanında aslında bu gezegeni nasıl çalıştırdığınıza bağlıdır. Basit bir örnek vermek gerekirse:

Diyelim ki kendi bireysel (natal) haritanızda 5. Eviniz Balık burcu ile başlıyor. Astrolojide 5. Ev Aslan burcunun evidir ve yöneticisi Güneş’ dir. 5. Ev konuları ise:  flört, eğlence, sanat, çocuklar, riskli konular, kumar vb. konularla alakalıdır. Güneş ise kimliğimiz ve hayattaki hedeflerimiz demektir. Aynı zamanda kimliğimizi oluşturan egomuzdur.  Neptün Balık transitinde genel olarak sınavlarınız 5.Ev konuları üzerinden gelmiştir. Bu alanda dönem dönem kayıplar, dönem dönem kazançlar yaşamış olabilirsiniz. Buradaki kilit nokta Güneşinizi nasıl çalıştırdığınız; kimliğinizi ve hedeflerinizi odak noktanızı hangi alanlar üzerine kurduğunuzla ilgilidir. Bu kazançlar ve kayıplar egonuzu törpülemeniz içindi; kazandığın için böbürlenme, kaybettiğin için üzülme der…

Unutmayın ki; her harita kişiye özeldir ve çok detaylı incelenmesi gerekir. Kadersel süreçler hep vardır; Asıl kaderin içinde, yeni bir kader oluşturmak ise; tamamen kişinin tercihlerine bağlıdır. 

2021 ARALIK AYINDA NEPTÜN’ÜN İLERİ HAREKETE GEÇMESİ İLE KOÇ BURCU VE YÜKSELEN KOÇLARI NELER BEKLİYOR?

 -SABREDEN DERVİŞ-

Koç burçları Neptün Balık Transit etkisini 12. Ev üzerinden alıyorlar. 2012-2024 yılları arası sizler için zor geçmiş olabilir; özellikle Neptün retro dönemleri sizi daha fazla zorlamış olabilir. Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, ruhunuz iyice sıkılmış olabilir; Boşanma konuları, ortaklarınızla yollarınızı ayırma, açık düşmanlarınızın atağa geçip çirkin söylem ve davranışları, hizmet aldığınız alanlarda, ANİ DEĞİŞİMLER gündeme gelmiş olabilir. Sağlık konularında zorlanma, özellikle obsesyon, takıntı ve panik, bağımlılıklar, depresyon konularında rahatsızlık yaşamış olabilirsiniz. Ne yapacağınızı bilemediğiniz, harekete geçmek için önünüzü göremediğiniz, umutsuzca oturup beklemekten başka bir çare bulamadığınız bir zaman dilimi yaşamış olabilirsiniz. Her ne yaşamış olursanız olun yine de şifanın da sizinle birlikte olduğunu hiç unutmayın. Zor günler geçirdiniz ama ilahi yardımınızda hep oldu. Aralığın ikinci haftasından sonra ve aslında Jüpiter Balık burcuna geçtiğinde akışın daha rahat olduğunu, tüm tıkanıklar ve engellerin kalktığını göreceksiniz. Rahat nefes alma vaktiniz çok yakın, az daha sabredin sevgili sabreden dervişler…

2012-2024 yılları arasındaki sınavlarınızın sebepleri ve sonuçları: Genel olarak Merhamet ve olanı ve bütünü kabul etmek ile alakalı olduğunu gösteriyor.
Ne kadar merhamet etmiş ve ne kadar bütünün birliğini kabul etmişseniz; o kadar size merhamet edilip, birlik duygusunu yaşatacaktır.
Daha detaylı bilgi için bireysel haritanızdaki öncelikle Jüpiter ve sonrasında Neptün’ün konumu da dikkatli incelenmelidir.

2021 ARALIK AYINDA NEPTÜN’ÜN İLERİ HAREKETE GEÇMESİ İLE BOĞA BURCU VE YÜKSELEN BOĞALARI NELER BEKLİYOR?

-YANLIZIM BEN ÇOK YANLIZIM-

Boğa burçları Neptün Balık Transit etkisini 11. Ev üzerinden alıyorlar. 2012-2024 yılları arası sizler için, sosyal çevre ve dernek ve vakıflar alanından zorlayıcı olabilir. Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, faaliyet gösterdiğiniz ya da üyesi olduğunuz çoğu grupla yollarınızı ayırmak durumunda kalmış ya da bu gruplarda ilerlemekte zorlanmış, çok çaba verdiğiniz halde plan ve projelerinizi hayata geçirememiş olabilirsiniz. Ayrıca kalabalığın içinde kendinizi çok yalnız hissetmiş; ikili küçük gruplara ve hatta birebir aşka yönelmiş olabilirsiniz. Ama süreç orada da pek yüzünüzü güldürmüş sayılmaz. Sonunda kendinize kalmış sık sık kendiniz ve dış görünüşünüze odaklanıp, sürekli estetik ve güzellik konularına eğilmiş olabilirsiniz. Çok para verip yaptırdığınız dudak dolgusu da maalesef istediğiniz sonucu vermemiş olabilir. Hayat neden tepemden tepemden vuruyor derseniz işte size bir öneri:
Eğer ki sabit fikirliliğinizi ve inadınızı kırmayı başarmış, sizden başka birilerinin de nefes almasına müsaade edip, varlığını kabul edebildiyseniz; Aralık ortasından sonra etrafınızın hiç de boş kalmayacağını, çevrenizin sizi sevenlerle dolup taştığını görebilirsiniz. Başkalarını yadırgayan aslında en çok kendini yadırgayandır. İşe önce kendinizi severek başlayın, gerisi zaten gelecektir... 

2012-2024 yılları arasındaki sınavlarınızın sebepleri ve sonuçları: Genel olarak Faaliyet gösterdiğiniz gruplarla ile alakalı olduğunu gösteriyor.
Ne kadar uyumlu ve bireysellikten ziyade grup ve toplum çıkarlarına planlı ve programlı bir şekilde uyum sağlayıp dengeyi kurabilmişseniz; o kadar siz de yalnız olmadığınız duygusunu yaşayacaksınızdır. Ayrıca 11. Ev iyi şansın evidir. Hak edişinize göre beklenmedik kazançların yanı sıra hedeflerinizi ve beklentilerinizi gerçekleştirme fırsatları da verecektir.

Daha detaylı bilgi için bireysel haritanızdaki öncelikle Satürn ve sonrasında Uranüs’ün konumu da dikkatli incelenmelidir.

2021 ARALIK AYINDA NEPTÜN’ÜN İLERİ HAREKETE GEÇMESİ İLE İKİZLER BURCU VE YÜKSELEN İKİZLERİ NELER BEKLİYOR?

-BALTA SAPI-

İkizler burçları Neptün Balık Transit etkisini 10. Ev üzerinden alıyorlar. 2012-2024 yılları arası sizler için, kader- kariyer alanında zorlayıcı olabilir. Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, kader ve kariyer yolunda ilerlemekte zorlanmış, çok çaba verdiğiniz halde terfinizi alamamış, bilgi ve birikiminize rağmen bir türlü iş bulamamış ve iş ve projeleri hayata geçirememiş olabilirsiniz. Serbest meslek çalışanı iseniz sık sık sektör değiştirmiş,sık sık ortak değiştirmiş ve hatta iş yerinizi kapatma kararı bile almış olabilirsiniz. 2012’den beri kariyeriniz için adımlar atıyor ve bir baltaya sap olabilmek için daldan dala eğitimlere koşmuş ve hatta bazen bazı kariyer ve kurs eğitimlerini niye aldığınızı bile anlamamış olabilirsiniz. 

Hayat yıllardır sizi boşuna yormadı… Belki çoğunuzun, arkadaşları bir tanıdık vasıtasıyla işe girerken yıllarca her alanda iş aramış ve biz sizi ararız veyahut benden haber bekle diyenler tarafından boş yere oyalanmış ve umut etmiş olabilirsiniz. Belki bu zaman zarfında sadece kısa süreli çalışma fırsatı yakalamış da olabilirsiniz. 
Ya da yolunda gitmeyecek bir evlilğin ve ortaklığın sonrasında oluşan enkazını yıllarca tek başınıza sırtınızda taşımış olabilirsiniz…

Şimdi sıkı tutunun… 

En güzel Balta sapı, kendisine yıllarca eğitim konusunda yatırım yapmış, kariyerini belirli bir noktaya taşımak için çok çabalamış, zorla da olsa sorumluluk almayı öğrenmiş İkizlerden çıktığına şahit olacağız. Ay düğümlerinin İkizler-Yay transiti ve bu hatta gerçekleşen tutulmalar sizi artık hayatınızın dümenini elinize almaya zaten çoktan itmiş olmalı. Çok ciddi kariyer fırsatları ayağınıza gelecek… Aralık ortasından sonra ve özellikle 29 Aralık 2021 ve sonrasında alacağınız iş, kariyer ve hatta evlilik teklifi ile hayatınıza yeni bir yön verebilirsiniz. Asla evlenmem diyen İkizler burçlarının da bu sözlerini nasıl yalandıklarını hep birlikte düğünlerinde halay çekerken göreceğiz. 

Ayrıca 2012 yılından bu yana eğer ev alamamışsanız, Ev alma fırsatları ile karşılaşabilirsiniz. Ya da ev almışsanız, ama bir türlü bu evde ve bu evden mutlu olamamışsanız; aldığınız evi satıp yeni bir eve taşınabilirsiniz.

Sizler için artık verimli zamanlar geliyor…

2012-2024 yılları arasındaki sınavlarınızın sebepleri ve sonuçları: Genel olarak Kariyer- kader yolu ile alakalıdır. Ayrıca anne-baba ile olan ilişkileriniz, saygı duyma, beğenilme toplumdaki statünüz, mesleğiniz ve yazılı kurallar ile alakalı olduğunu da  gösterir. 
Yukarıda ki konularda ne kadar disiplinli sabırlı ve adım adım ilerlemişseniz; kendinize yaptığınız yatırımın meyvelerini o ölçüde toplayacaksınız. Ayrıca 10. Ev her ne kader kadersel olsa da, aslında bize çaba ile kader oluşturmadan da bahseder. Kendiniz ve var olabilmeniz için ne kadar çabaladınız. Bunları oluştururken nasıl dengede kaldınız ise; şimdi o kadar ön plana çıkmanıza fırsat tanıyacak güzel oluşumlar verecektir.
Daha detaylı bilgi için bireysel haritanızdaki Satürn’ün konumu da dikkatli incelenmelidir.

2021 ARALIK AYINDA NEPTÜN’ÜN İLERİ HAREKETE GEÇMESİ İLE YENGEÇ BURCU VE YÜKSELEN YENGEÇLERİ NELER BEKLİYOR? 

-LEYLEĞİ HAVADA GÖRENLER-

Yengeç burçları Neptün Balık Transit etkisini 9. Ev üzerinden alıyorlar. 2012-2024 yılları arası sizler için; felsefe, yüksek öğrenim, özellikle sanatın bir alanında eğitim, din ve inanış, yurt dışı konular, mahkeme ve davalar alanında zorlayıcı olabilir. Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde bu konularda hangi yöne gideceğinizi kestirememiş olabilirsiniz. Hangi alanlarda eğitimin almanın sizin için daha iyi olacağını bilememiş, eğitim hayatınızdaki belirsizliğin sizi yormuş olduğunu da söyleyebilirim. Tamamlayamadığınız ya da eğitimini aldığınız alan hakkında uzman bir konuma gelememiş olabilirsiniz. Ya da çok iyi olduğunu savunan ama aslında hiçbir özelliği olmayan kurumlara da, eğitim almak için yüklü ödemeler yapmış ancak bunun karşılığını alamamış da olabilirsiniz. Bununla alakalı mahkeme süreçleriniz de olmuş olabilir.

Özellikle 8 Kasım 2018’den sonra Jüpiter Yay transiti etkisiyle adınıza açılan ya da sizin bizzat açtığınız haklı olduğunuz ya da haklı olup-mağdur durumda bulunduğunuz, veyahut haksız yere yargılandığınız davalar varsa özellikle 29 Aralık 2021’den sonra aklanacağınızı ve hatta hakkınızı tekrar geri almak için dava açıp kazanabiliceğinizi söyleyebilirim.

2012’den beri özellikle 2018-2020 yılları arasında - Baba tarafı ve ya evli Yengeçler için eşinin tarafındaki büyük aile bireylerinin hem kayıplarını yaşamış, hem de o dönemlerde miras konularında anlaşmazlıklar sebebiyle açılan davalar var ise; Aralık 2021 sonu itibariyle çözüme ulaştığını görebilirler.  

Ayrıca Yıllardır gitmek istediğiniz de bir türlü gidemediğiniz uzak ve yurt dışı seyahatleri Aralık sonu itibariyle planlayabilirsiniz. Ve hatta birçok Yengeç hayatlarında ilk kez yurt dışına gidecek de olabilir. Sık sık uzak ve yurt dışı gezilerine katılabileceğiniz bir dönem sizin için başlıyor. 

Kısacası Yengeçlerin leyleği havada gören burç olacağını, story ve gönderilerinden de takip edip göreceğiz.
2012-2024 yılları arasındaki sınavlarınızın sebepleri ve sonuçları: Genel olarak felsefe, eğitim, din, inanç, nesiller boyu aktarılan öğretiler, hukuk-adalet ile alakalıdır. Ayrıca yazılı olmayan kurallar ile alakalı olduğunu da  gösterir. 
Yukarıda ki konularda ne kadar sosyal ve duygusal ilişkileri tarafsız değerlendirmeyi başarmış, sizin tarafınızda olmayanları yadsımamış ve her şeye rağmen adaletli bir yaklaşım sergilemiş iseniz; ilahi adalette o kadar sizin lehinize çalışacaktır. Unutmayın bir konuya körü körüne taraf olan, her daim bertaraf olur.  
Daha detaylı bilgi için bireysel haritanızdaki Jüpiter’in konumu da dikkatli incelenmelidir.

2021 ARALIK AYINDA NEPTÜN’ÜN İLERİ HAREKETE GEÇMESİ İLE ASLAN BURCU VE YÜKSELEN ASLANLARI NELER BEKLİYOR?

-DOKUNMAYIN ŞABAN’IMA YAZIKTIR-

Aslan burçları Neptün Balık Transit etkisini 8. Ev üzerinden alıyorlar. 2012-2024 yılları arası sizler için;  miras, evlilik ya da ortak çalışmalara ait payların ve kazançların, cinsellik, ölüm ve yeniden doğuş, aydınlanma ve spiritüel konularda zorlayıcı olabilir. Var oluşu ve öte alem konularında farkındalığınızı arttıracak olaylar yaşamış madde-manevi dünyası arasında kalıp her şeyi içsel olarak sorgulamış olabilirsiniz.  Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, kişisel değişim ve farkındalık adına almış olduğunuz eğitimleri yarıda bırakma kararı ya da eğer şifacılık üzerine bir mesleğiniz var ise, sıklıkla kullandığınız yöntemleri sorgulamış bile olabilirsiniz. Şifa konusunda hizmet aldığınız birimleri ya da kişilerin aslında ne olup ne olmadığı kavramanızla birlikte, bu insanlarla ya da kurumlarla yolunuzu ayırmış bile olabilirsiniz. Ya da 2012 den beri bu alanda ciddi anlamda paralar dökmüşseniz, ederi kadar değerinin olmadığını kavramış olabilirsiniz. Neyse ki zararın neresinden dönerseniz kardır felsefesiyle olaylara bakabilip, bırakmanız gereken şeylerden arınmışsanız; Jüpiter Balık transitiyle birlikte tüm kaybettiklerinizi ilahi yol vasıtasıyla aldığınızı göreceksiniz.

Veyahut diyelim ki 2012 yılından beri ya da 24 Haziran 2021’den beri; sebebi bulunamayan ya da çaresi olmadığını düşündüğünüz bir rahatsızlığınız var ise; Bu konuda da dermanı bulacağınız günler artık çok yakın…

Bir diğer olasılık 2012 yılından ya da 24 Haziran 2021’den beri; miras, evlilik ya da ortak çalışmalara ait payların ve kazançlarda yaşadığınız kayıp, dolandırılma, aldatılma ya da kayıplar var ise, ( evli olan aslanlar için özellikle eşlerinin parasal durumlarında yaşanılan bu tarz olaylar var ise) Aralık 2021  ortasından ve hatta 29 Aralık 2021’den sonra bu durumların düzeldiğini yaşanılan kayıpların telafisinin olacağını söyleyebilirim. 

Yaşadıklarınız gerçekten kolay değildi… Nerdeyse her alandan sınandınız ve en çok da var olmak ile yok olmak arasında gidip geldiniz. Bu sebeple siz yorgun savaşçılara, dokunmayın yazıktır diyorum… Her taraftan tokatlanmış olmanın da bir sonu var…  

İşte size bir öneri:

Aslan burçlarının adı üstünde aslan gibi kalpleri, cömertlikleri ve aynı zamanda da ego ve gurur savaşları çok meşhurdur.  Tüm bu yaşanılanları ego ve gurur törpülemesi olarak kabul edip; vermekten çok almayı da kabul edebildiğinizde; içinizdeki asıl gücün nasıl ortaya çıkacağına şahitlik eder ve ilahi yardımın desteğini yanınıza alırsınız. 

Ayrıca bir yılbaşı bileti alın derim ve hatta varsa ortağınız/eşiniz bir bilette ona aldırın… Ama çıkarsa lütfen bana da haber verin…

2022 yılı size para konularında çok iyi gelecek… Ve bu paralar size miras, nafaka, piyango, eş ve ortaklarınız aracılığıyla gelebilir.
2012-2024 yılları arasındaki sınavlarınızın sebepleri ve sonuçları: Genel olarak kendi kişisel değerleriniz ve diğer insanların değerleri arasında para-finansal ve sadıklık-dürüstük dengesi ile alakalıdır. Ayrıca 3. Şahıslara ait kaynakları nasıl yönettiğiniz ve yönlendirdiğiniz de önemlidir.
Yukarıda ki konularla alakalı ne kadar kin, korku, öfke, nefret, sinir, kıskançlık, intikam gibi duygularınızı törpüleyebildiyseniz, o kadar sevgi ve değer kazanacaksınız. Bu size ağırlıklı para konuları üzerinden dönecektir. Evlilik, miras, eşinizin/ortaklarınızın gelirleri gibi konularda finansal olarak destekler ve fırsatlarla karşılaşma imkanınız olacaktır. 
Daha detaylı bilgi için bireysel haritanızdaki öncelikle Mars’ın, sonrasında Plüto’nun konumu da dikkatli incelenmelidir.

2021 ARALIK AYINDA NEPTÜN’ÜN İLERİ HAREKETE GEÇMESİ İLE BAŞAK BURCU VE YÜKSELEN BAŞAKLARI NELER BEKLİYOR?

-DOLU BAŞAK BAŞINI ÖNE EĞER-

Başak burçları Neptün Balık Transit etkisini 7. Ev üzerinden alıyorlar. 2012-2024 yılları arası sizler için; evlilik,  eş, ortaklıklarımız, iş ortaklığı ya da sosyal ilişkilerimizin kalitesi ve açık düşmanlarımız ile yaşadığımız polemiklerle zorlayıcı olabilir. Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, yine bu konuların üstelik hepsinden aynı şekilde sağlam bir şekilde sınanmış olabilirsiniz.

Çoğunuz muhtemelen ortaklık ilişkilerine son verdiniz, birlikte iş yaptığınız kişilerle yollarınızı artık tamamen ayırdınız. Ve hatta boşandınız ya da sürünmecede olan ilişkilerinize son noktayı koydunuz… Çok da iyi yaptınız… Artık kim gerçekten dost, kim gerçekten düşman iyice kavradınız. 2012’den beri evlilikte, ortaklıklarda, sosyal ilişkilerinizde bir türlü yüzünüz gülmedi ve  istikrarlı bir şekilde yol alamayıp her seferinde ihanete uğradınız değil mi? Umarım her seferinde  bir başağa yakışacak olgunlukla, henüz çiğ insanlarla mücadeleye girişmeyip, oradan ayrılmışsınızdır… Her seferinde yalnız ve baştan başlayarak devam etmek durumunda kalmış olabilirsiniz… Umarım yılmadan, bıkmadan adaletle ama en çok da kendinize değer vererek yola koyulmuşsunuzdur… O zaman hiç korkmayın…. 

Aralık 2021 ikinci haftadan sonra her şey yavaş yavaş yoluna girmeye başlayacaktır. Jüpiter’in Balık burcu transitinden en çok ilahi yardım ve destek görecek burçlardan biri de Başak… 29 Aralık 2021’den sonra yaşamınız artık hiç de eskisi gibi olmayacak…

Ve hatta öyle bir duruma ve konuma geleceksiniz ki; 2012’den beri gördüğünüz kurban muamelesine iyi ki yaşamışım diyeceksiniz. Yaptığınız her yardımın, uzattığınız her elin, bu günler de size dolu dolu misli misli döndüğüne şahitlik edeceksiniz. Etrafınız çok fazla kalabalıklaşacak ve çalıştığınız alanda bulunduğunuz toplum içinde çok önemli bir konuma geleceksiniz. Sizden bir şeyler çaldığını ve bunun yanlarına kar olduğunu düşünenleri; pişmanlıkla ve  sıklıkla özür dileyip, tekrar  size yanaşmalarına fırsat vermeyin ve mesafenizi daima koruyun… Ak koyun kara koyun kim artık öğrendiniz… Bu bilinçle hareket edin…

Tüm bunların dışında sevgili müzmin bekar Başaklar, bu yıl sizin evlilik yılınız… Ya şimdi ya da 12 yıl sonra…. Bu fırsatı değerlendirin derim çünkü hayatınızın gerçek aşkı, sizi siz yapacak ve sizi onurlandıracak bir aşk kapınızda…

Ayrıca zamanında çok sevdiğiniz ama kavuşamadığınız yarım kalan bir aşk hikayeniz tamamlanmak üzere de kapınızı çalabilir.

Aslında 2022 yılı bir çok konuda kısmetlerin çifter çifter geleceği bir yıl…  

Güzel günleriniz çok yakın… Tüm yaşadıklarınıza şükredeceksiniz ve ilahi ile olan bağınızın da artacağı bir yıl…
2012-2024 yılları arasındaki sınavlarınızın sebepleri ve sonuçları: Genel olarak ben-biz dengesini hukuki açıdan resmi bir bağlılığa dönüşmesi ile alakalıdır. Ayrıca kendinizi oluşturan tüm parçaları keşfetmiş, düzene sokmuş ve bunu biz olabilmekte ne şekilde kullandığınız ile alakalıdır. Alma – verme dengesini hakkıyla oluşturup, oluşturmamanız da esas konulardan biridir. Bu süreçte aşk ve para ilişkilerinizde çokça aldatılma ve kayıp yaşamanın yanında, aşk ve para ilişkilerinde dönem dönem çokça kazanmış da olabilirsiniz. Bunların hepsi kendi var oluşunuzun farkına varıp; kendi değerinizi kendiniz belirlemeniz gerektiğini ve hayattaki en önemli unsurun; ikili ilişkilerde denge unsurunun olması gerektiğini öğrenmeniz içindi.

Yukarıda ki konularla alakalı kendinizi bir kefeye, karşınızdaki kişiyi bir kefeye koyup ne kadar doğru tartabildiniz ve bu teraziyi nasıl dengeleyip bu dengeyi ne kadar süre koruyabildiniz. Çoğu zaman ederi kadar değer vermediniz, çoğu zaman ise ederi kadar değer alamadınız ama en sonunda hep almak ya da hep vermekten vazgeçip dengeyi bulabildiyseniz; şimdi o kadar hayatınızın ilahi yardım ile bir üst basamakta dengelendiğini göreceksiniz. Davul bile dengi dengine lafı artık yeni sloganınız olacak. Jüpiter Balık transiti ile artık denginizi bulacaksınız…. 

Daha detaylı bilgi için bireysel haritanızdaki Venüs’ün, konumu da dikkatli incelenmelidir.

2021 ARALIK AYINDA NEPTÜN’ÜN İLERİ HAREKETE GEÇMESİ İLE TERAZİ BURCU VE YÜKSELEN TERAZİLERİ NELER BEKLİYOR?

 -YARALI ŞİFACI-

Terazi burçları Neptün Balık Transit etkisini 6. Ev üzerinden alıyorlar. 2012-2024 yılları arası sizler için sağlık, çalışma şartları ve günlük düzen konularında, dayılarınız ve onlarla ilgili konular zor geçmiş olabilir; özellikle Neptün retro dönemleri sizi sağlık alanında daha fazla zorlamış olabilir. Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, fiziksel rahatsızlıklarınız tekrar gündeme gelmiş, çalışma koşul ve şartlarınızda değişiklik olmuş, kendinize ait bir düzeni tam kurdum derken tekrar bozmak durumunda kalmış olabilirsiniz.

Çoğunuzun fiziksel sağlığında 2012 yılından beri sebebini bilemediğiniz ya da farkına varamadığınız rahatsızlıklar dönem dönem tekrarlamış olabilir. Mesela hiç alerjiniz yokken, bir anda çeşitli gıdalara karşı alerjiniz başlamış olabilir. Bir dönem devam etmiş sonra kendiliğinden geçmiş de olabilir. Ama yine de 2024 e de dek bu sebebi bilinmeyen aniden nükseden hastalıkları ve rahatsızlıklara karşı uyanık olmanızda fayda var.

Ya da bir diğer konu, 2012’den beri konar-göçer bir yaşantınız olabilir. Bir yere sabitlenemeyip, kendinize tam anlamıyla bir düzen kurmakta sıkıntı yaşamış olabilirsiniz. Bu yıllarınız savrulan bir yaprak gibi oradan oraya sizi savurmuşta olabilir. Bu bazen çalışma koşullarındaki değişikliklerden bazen de sizin iş değişikliklerinizden kaynaklanmış olabilir. Ayrıca 2012 den bu yana bir çok alan ve sektörde kısa kısa çalışmış da olabilirsiniz. Hangi sektör ve alanda çalışmak istediğinizin kararını verememeniz ve kendinize bir yön tayin edememeniz, tamamıyla yerleşik bir düzen kuramamanız ve hatta bedenininiz ruhunuzdan ayrı takıldığı bu yıllar Neptün’ün bu sisli oyunlarından kaynaklı. 

Bu süreci sağlığınız için tüm bağımlılıklarınızdan arınmak için lehinize çevirebildiyseniz çok şanşlısınız. Artık Sağlıklı yaşam ve beslenmenin ne kadar önemli olduğunun farkına varmış olmanız gerekir. Bedeninize gereken önemi vermeyi öğrenmiş olmalısınız. Düzensiz yaşam şeklini bir tarafa bırakıp, hayatınıza sağlık adına ve bedeninizin yararına yeni rutinler getirmiş olmalısınız.

Çok yöntem aradım, çok yere gittim ama bir sonuç alamadım diyorsanız; yanılıyorsunuz… Aralık ikinci haftasından etkili ve yeni tedavi yöntemleri ile karşılaşabilirsiniz.

29 Aralık 2021’den sonra Jüpiter Balık burcu transitinin başlaması ile artık yerleşik bir düzene geçeceksiniz. Çalışma şartlarınızda ve özellikle sağlık konularınızda iyileşecek ve şifalanacaktır. Ve hatta içinizdeki şifacıyı ortaya çıkarıp, insanların şifalanması için yardımcı dahi olabilirsiniz.

Unutmayın gerçek şifacılarının gücü; kendi yaralarını kendileri sararken ki edindiği deneyim ve bilgiden gelir. Çünkü acı ve özellikle fiziksel acı ruhunuzu anlamada ve olgunlaştırmada en büyük kapıdır…

Siz yaralı şifacı Teraziler,bu kapıdan artık geçtiniz….

2012-2024 yılları arasındaki sınavlarınızın sebepleri ve sonuçları: Genel olarak sağlık, iş, hizmet almak ve vermek ve gerektiğinde adapte olmakla alakalı olduğu kadar; orijinal halimizin ne olduğu, kişinin kendisine dürüst kalması ve günlük hayatında nasıl ise benzer şekilde yaşaması, kendisini bulması ile alakalıdır. Ayrıca kişinin önceliklerini keşfetmesi, belirlemesi ve becerilerini doğru bir şekilde ölçmesi, kapasitesini bilmesi, gerçekçi olması ve kendi gerçekleri ile yüzleşip yolunu buna göre tayin etmesi ile alakalıdır.

Sağlık, iş, hizmet konularıyla alakalı sıklıkla değişim yaşamınızın sebebi; kendinizin farkına varıp çevre ile olan adaptasyon ve uyumunuzu geliştirmek içindi. Ne kadar gelişen şartlar ve koşullarda; bunlara uyum sağlayabilmek için çaba sarf edip; her koşulda hayatta kalmak ve mücadele etmenin savaşını verebilmişseniz; o derece köklenip hayata bağlanacaksınızdır. Bu size ağırlıklı sağlık ve düzen kurma konuları üzerinden dönecektir. Çalışma şartlarınızda iyileşme ve kalıcılık; günlük düzenli rutininizi oluşturabilmeniz için kalıcı bir yerleşimi size sunacak fırsat ve destekler ile karşılaşacaksınız. 2012 den beri ne kadar oradan oraya savrulduysanız, şimdi o kadar sabitlenip kökleşeceksiniz.
Daha detaylı bilgi için bireysel haritanızdaki Merkür’ün, konumu da dikkatli incelenmelidir.

2021 ARALIK AYINDA NEPTÜN’ÜN İLERİ HAREKETE GEÇMESİ İLE AKREP BURCU VE YÜKSELEN AKREPLERİ NELER BEKLİYOR?

-KÜLLERİNDEN DOĞANLAR-

Akrep burçları Neptün Balık Transit etkisini 5. Ev üzerinden alıyorlar. 2012-2024 yılları arası sizler için çocuk, konfor alanı, riskli oyunlar, flörtler, hobiler, ilk çocuğunuz ve onun eğitim hayatı, hayattan aldığımız keyif ve neşe, yaratıcılık ve üretme konularında zor geçmiş olabilir; özellikle Neptün retro dönemleri sizi bu alanlarda ve özellikle bereket konularında daha fazla zorlamış olabilir. Bolluk vardır belki ama bereketin bolluk kadar olmadığı zamanlar yaşamış olabilirsiniz. Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, özellikle çocuklarınız ile alakalı konular gündeme gelmiş, planladığınız seyahatleri ertelemek durumunda kalmış da olabilirsiniz. 

Çoğunuzun 2012 yılından beri aşk yaşamı pek yolunda gitmemiş, çok büyük umut ve heveslerle başladığınız gönül ilişkileriniz hüsran ile bitmiş olabilir. Ve hatta bazılarınız bir anlık hevesle gaza gelip evlenmiş ve aynı gazla bir çocuk yapıp sonrasında gerçekle yüzleşmiş olabilirsiniz. Hayatınızdaki o eğlenceli insanın, hayatınızdaki eğlenceleri ve konfor alanlarınızı gün ve gün nasıl daralttığını fark edip; daha fazla dayanamayıp, boşanmış olabilirsiniz.

Ya da borsa, yatırım ve şans oyunları alanlarında ani kazançları güzel güzel kazanıp, durmanız gerektiği noktayı kestiremediğiniz için kazandığınızın mislini kaybetmiş olabilirsiniz.

Ya da sanatın herhangi bir alanı ile ilgileniyorsanız; ürettikleriniz ile bir anda yıldızınız parlayıp ertesi yılları eliniz boş geçirmiş olabilirsiniz.

Aralığın ikinci haftasından sonra görüş gücünüz artacak, tahminleriniz ve belirlediğiniz konularda olasılıklarınız artacak ve kendinize rahatlıkla bir yol çizebileceksiniz. Konfor, aşk, borsa, yatırım ve şans oyunlarında sonlanmalar yaşayıp ve yeni başlangıç adımlarını da kararlıkla atabilirsiniz.

29 Aralık 2021’den sonra Jüpiter Balık burcu transitinin başlaması ile, özellikle yaşadığınız ortamdaki konforunuzu arttıracak düzenlemelere - tadilatlara gidebilirsiniz. Çocuğunuz ve özellikle eğitimi ile alakalı yön tespitinde bulunabilir onun daha iyi şartlarda yaşamasını sağlayacak fırsatları yakalayabilirsiniz.

Rahatsız geçen uzun bir aradan sonra yaşamınızı daha konforlu hale getirecek parasal destek ve yatırımlar yakalayabilirsiniz.

Sanatsal alanda faaliyet gösteriyor iseniz; üzerinde çalıştığınız yeni bir projeniz varsa özellikle 29 Aralık 2021’den sonra beğeniye çıkarmanız, başarı ve kitleleri etkileme oranı daha yüksek olacaktır. Bu yaptığınız projeden hem çok kazanır, hem de çok güzel geri dönüşler alabilirsiniz.

Ve sürpriz …. Yine yeniden bir aşk’ın adımlarını atacak ve belki de bir çocuk sahibi olacaksınız… Belki de ikiz…. 

2012-2024 yılları arasındaki sınavlarınızın sebepleri ve sonuçları: Genel olarak kimliğinizi bulma ve oluşturma, hedeflerinizi - odak noktanızı hangi alanlar üzerine kurduğunuzla ilgilidir. Bu kazançlar ve kayıplar egonuzu törpülemeniz, kişiliğinizin sağlam bir şekilde oluşup; eğlence ve sorumluluk alanlarınızın nerede başlayıp, nerede biteceğinin; sınırlarını bilmeniz içindi. Hayat her zaman sevdiğimiz şeyleri yapmaktan, sürekli eğlenmekten, yeme, içme, gezmekten, bugün buldum bugün yaşarım felsefesiyle keyfe düşmekten ibaret değil; yeri geldiğinde ter döküp elinizi taşın altına sokup, çalışarak sorumluluk alma bilincine erişmeniz gerekirdi. Yaşamın yükünü bir tarafa yıkmak yerine beraber omuzlamak, sorumlulukları disiplinli bir şekilde yerine getirdikten sonra, eğlenmeyi öğrenmiş olmanız gerekirdi. Kendi egonuzun peşinden koşarak gitmeyi bırakmış olmanız gerekirdi. 

Mesela kazancınızdan çocuğunuza eğitim parası ya da ihtiyaçlarını gidermek için para biriktirmek yerine; bu parayı sağda solda sırf keyfiniz için harcadıysanız vay halinize… 
Ya da geleceğiniz için yatırım yapmak yerine; gördüğüm gün kardır felsefesiyle bir kenara üç beş kuruş atmayıp hepsini harcadıysanız… ee geçmiş olsun…

Diyelim ki hiç bunları yapmadınız hayatın eğlence ve sorumluluk alanını gayet iyi dengelediniz ama işler buna rağmen yine yolunda gitmedi. Sürekli konforunuzu bozacak, keyfinizi kaçıracak olaylar yaşadınız…. Burada da kilit nokta egonuzdur… Unutmayın sizden başkaları da var ve onlarında sizin kadar konfor ve yaşam alanları var…

Kısacası 2012’den beri beşinci evinizde yaşanılan bu gelgitlerden; keyf ile sorumluluğu dengeleyip egonuzu törpülemeyi öğrenmiş; burnunuzu kaf dağından indirmişseniz; Daha konforlu bir eve, daha konforlu bir arabaya, var olan çocuğunuzun hem sağlığında hem eğitim şartlarında iyileşmelere, çok romantik bir aşka artık merhaba diyebilirsiniz.
Daha detaylı bilgi için bireysel haritanızdaki Güneş’in, konumu da dikkatli incelenmelidir.

2021 ARALIK AYINDA NEPTÜN’ÜN İLERİ HAREKETE GEÇMESİ İLE YAY BURCU VE YÜKSELEN YAYLARI NELER BEKLİYOR?

-YAVRU KARTAL YUVAYA DÖNÜYOR MU?-

YAY burçları Neptün Balık Transit etkisini 4. Ev üzerinden alıyorlar. 2012-2024 yılları arası sizler için yuva, aile, ebeveyn olma, anne-baba, özellikle anne ile olan ilişkileri, kökler ile olan bağı, taşınmaz malları, memleketiniz ile alakalı konularında zor geçmiş olabilir; özellikle Neptün retro dönemleri sizi bu alanlarda ve özellikle yerleşme, yuva kurma ve bir arada tutma, taşınmaz mallar  konularında daha fazla zorlamış olabilir. Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, özellikle taşınma, ev alım-satım konuları, ev eşyaları ve taşınmaz malların alım-satımı ile alakalı konular, miras taşınmazları ise özellikle anne tarafından kalan taşınmazlar, hatta anneniz ile alakalı konularda zorluklar yaşamış olabilirsiniz. 

Çoğunuzun 2012 yılından beri yukarıda bahsedilen konularda dönem dönem sıkıntılar yaşamış, dönem dönem de refaha erişecek girişimler yapmış olabilirsiniz. Ancak Neptün 4. Evden geçerken eğer ki yeni bir ev ya da taşınmaz almışsanız, ileri de o yer ile alakalı sorunlar da yaşayacağınızı gösterir. 

Mesela ya ederinden fazla ödeme yaparsınız, ya da evle alakalı gelecek hayalleriniz eninde sonunda suya düşer. Ya da satarken istediğiniz fiyatı kimse vermez ve çok düşük bir fiyata elinizden çıkarma mecburiyetinde kalırsınız.

Veyahut ben bu evde yaşlanacağım dersiniz, orada köklenme kararı almışsınızdır; ilerleyen bir zamanlarda bir sebeple taşınmak mecburiyetinde kalırsınız. Tam hayallerime kavuştum derken aslında kandırıldığınızın, dolandırıldığınızın farkına varırsınız. 
Yine 2012 yılından beri ailedeki bir bireyin ani hastalığı sebebiyle onunla ilgilenmek durumunda kalmış ve hatta çalışıyorsanız iş hayatınıza ara vermek durumunda olabilirsiniz. 

Hatta anneniz bile hastalanmış bu zaman zarfında onunla da ilgilenmek durumunda da kalmış olabilirsiniz. 

Gurbette yaşayan birisi iseniz; ailesel sebeplerden dolayı doğduğunuz topraklara dönmüş, ya da annenizle yaşamaya başlamış olabilirsiniz. Veyahut çalışma hayatınıza tamamıyla son verip evden çalışmaya yönelmiş ya da emekli olmuş olabilirsiniz. (Özellikle ay düğümlerinin İkizler-Yay aksına geçtiği 5 Haziran 2020’den sonra) 

Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, bu sorunlar tekrar gündeme gelmiş olabilir.

Aralığın ikinci haftasından sonra bu konularda yaşadığınız özellikle ailesel sorunlarda feraha çıkacaksınız.

29 Aralık 2021’den sonra Jüpiter Balık burcu transitinin başlaması ile ev, yuva, anneniz ve aile bireyleriniz hakkında olumlu gelişmelere şahitlik edeceksiniz. Bu alanlarda yaşadığınız problemlerin ve blokajların kalktığını; çabalarınız kadar hak edişlerinizi de alacağınızı gösterir.
 
2012-2024 yılları arasındaki sınavlarınızın sebepleri ve sonuçları: Genel olarak
dışarıyı gözlemleyerek oluşturduğunuz bilgileri, ben ile bir araya getirerek; yetiştiğimiz aile ve yaşadığımız çevre ile nasıl dengelediğimiz ile ilgilidir. Ayrıca 4.ev bir puzzle ı tamamlamak gibidir. Öğrendiği tüm bilgi ve birikimi bir puzzle gibi bir araya getirerek, bir ortak nokta bir bütün oluşturarak kendi içselliğini yani dünyasını yani yuvasını kurmakla ilişkilidir.

Eğer 2012’ den bu yana yaşadığınız tüm 4. Ev problemlerine rağmen (bu değişimlerin hepsi sizin kendi asıl gerçek yuvanızı bulmanız içindi); hala tüm aldığınız eğitimler ve gözlemlediğiniz tüm oluşumları içselleştirip kendi iç dengenizi bulamamış, içinizdeki kaousu dindirip düzen getirememiş, kendi içinizdeki yuvaya ulaşamamış, kendi kendinizin annesi olup kendinizi baştan doğuramamış, kimse size anne şefkati göstermediği halde siz hala anne olabilmeyi, anne şefkatini vermeyi öğrenemediyseniz, özellikle kendinize şefkat duymadıysanız; hızlı bir şekilde tüm bu söylediklerimi kavramaya ve hazmetmeye çalışın…

Çünkü Jüpiter 29 Aralık 2021’de Balık burcunda transitine başladığında size torpil geçmeyecek… Jüpiter aynı zamanda Yay burcunun da yöneticisi. Ve siz yükselen Yaylara bu destek, 9 Kasım 2018 - 3 Aralık 2019 arası verildi. O dönemde evlerini alan hayatını düze çıkaran Yay burçları eğer ki 2020 ve bugüne dek, 4. Ev konularında hiçbir sorun yaşamamışlarsa Jüpiter’in gerçek ilahi desteği ile çok farklı bir alana geçiş yapacaklar.

Ancak Jüpiter Yay transitinden sonra Aralık 2019 bu güne 4. Ev konularında problem yaşamaya devam etmiş Yay burçları, umarım Gerçek Anne kavramının ne olduğunu öğrenip kendilerini geliştirmişlerdir ve bu konuyu tamamlamışlardır.

Diyelim ki yapamadınız ne olacak?

Önemli değil… Önümüzdeki 9 sene içinde eksiklerinizi tekrar tamamlatacak olayları yaşamınıza çeker ve yaşarsınız… 

Diyelim ki başardınız o zaman ne olacak?

29 Aralık 2021’den sonra bereket-bolluk ve ilahi destek sizler için tam anlamıyla akacak… Çifter çifter kısmetler özellikle ev konularında çok güzel fırsatlar ayağınıza gelecek… Hiç beklemediğiniz bir anda iki eviniz birden olabilir… Ailenize yeni bireyler katılabilir… Ve hatta evlenebilirsiniz…
Daha detaylı bilgi için bireysel haritanızdaki Ay’ın, konumu da dikkatli incelenmelidir.

2021 ARALIK AYINDA NEPTÜN’ÜN İLERİ HAREKETE GEÇMESİ İLE OĞLAK BURCU VE YÜKSELEN OĞLAKLARI NELER BEKLİYOR?

 -SİL BAŞTAN-

OĞLAK burçları Neptün Balık Transit etkisini 3. Ev üzerinden alıyorlar. 2012-2024 yılları arası sizler için; kendini ifade etme, konuşma, akıl, zihin, pratik zihin, düşünce yapısı, yetenek, yurt içi seyahatler, halkla ilişkiler, tanıtım, organizasyon, trafik, resmi yazışmalar, evraklar, lise sona kadar olan eğitimi (ilk kez alacağınız temel ve orta düzey eğitimleri), yazılı, sözlü, görsel; her türlü iletişim, yazma, çizme, hatta dedikodu, yakın çevre, komşular, kardeşler ve birinci dereceden akrabalar, amcalar ile alakalı konularda zor geçmiş olabilir; özellikle Neptün retro dönemleri sizi bu alanlarda daha fazla zorlamış olabilir. Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, özellikle iletişim alanında kendinizi doğru ifade etmekte ve yakın çevrenizde iletişimde  problemler yaşamış olabilirsiniz.

Çoğunuzun 2012 yılından beri yukarıda bahsedilen konularda dönem dönem sıkıntılar yaşamış, dönem dönem de refaha erişecek girişimler yapmış olabilirsiniz. Ancak Neptün 3. Evden geçerken özellikle yakın çevreniz sürekli bir değişime uğramış olabilirsiniz. Yakın akrabalık ilişkilerinizde, kardeşlerinizle aranızda sebebini anlayamadığınız tartışmalar yaşayıp, bir dönem görüşmeme kararı bile almış olabilirsiniz. Belki de en yakınlarınızın hakkınızda dedikodu  yapması, güvendiğiniz dağlara kar yağmasına sebep olmuş olabilir. 

Neptün 3. Evi öyle sislemiştir ki, bazen kime güveneceğinizi kestirememiş gidip celladınıza sığınmış bile olabilirsiniz.  Bir Oğlak olarak sabırlı davranıp sonuca odaklansanız da, bu geçen yıllar sizde kim dost kim düşman kavramında çok ciddi bir hezeyana uğratmış, sonunda kendinizi evinize bile kapatmış olabilirsiniz.

Ve hatta 2012 yılından itibaren aldığınız herhangi bir konudaki temel ve orta düzeydeki eğitimlerin; bazen eğitim konusu sebebiyle bazen de eğitimi veren kişi sebebiyle de; kandırılma- dolandırılma, aslında bir işe yaramadığını ya da çok fazla eksik noktasının olması, umduğunuzu bulamama da; yaşamanız çok büyük olasılıktır. Çok büyük paralar ya da emekler sarf ettiğiniz bir öğretinin yolundan gidip gitmemeyi defalarca sorgulamış olabilirsiniz.  Ya da bu aldığınız eğitimleri aslında hiç anlayamamış, anladığınızı doğru anlatamamış ve hatta uygulamalı bir eğitim ise, uygulamaları anlarken ve anlatırken çoğunlukla yanlış yapmış olabilirsiniz. Neptün ruhaniyetle alakalı ve bu alanı fazlasıyla karıştırdığı için; zihin ile ruhsallık arasında kalmış; hem bunu pratiğe dönüştürmekte zorlanmış hem de neyin zihinsel neyin ruhsal olduğunu anlamamış olabilirsiniz.

Mesela 2012’den beri yazılı, sözlü, görsel alanlarda faaliyet vermekteyseniz; yayınladıklarınızın içeriklerinde doğruyu yansıtmayan bilgiler olduğunu ya da buna mecbur kaldığınızı ya da bir kitap yazıyorsanız 2012’den beri sürünmecede kalan kitap projelerinizi bir türlü hayata geçiremediğinizi de gösterir. 
 
(Türkiye haritasınında 9. Ve 10. Evi Balık burcunda yer alması ve bunun 3.evden karşıt transit alması; 2012’den beri yazılı, sözlü, görsel medyada bir çok asparagas haberin nasıl yapıldığını, bu alanda faaliyet veren insanların ya da bu platformlarda doğru ya da yanlış yazılanlar sebebiyle (9.ev hukuk alanını da gösterdiği için) yazdıkları sebebiyle haklı ya da haksız yere yargılandıklarına hepimiz şahit olduk.

Evrakta sahtecilik dahil, trafik kazaları, trafik cezaları, özellikle kısa mesafe seyahatlerde aksamalar, kısa mesafe içerisinde yer değişikliklerini sıklıkla yaşamış olabilirsiniz.

Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, bu sorunlar tekrar gündeme gelmiş olabilir.

Aralığın ikinci haftasından sonra bu konularda yaşadığınız alanlarda belirsizliklerin dağıldığına şahit olacaksınız. 2024 e kadar bu alanda sorunlar yer yer devam etsede; 29 Aralık 2021’den sonra Jüpiter Balık burcu transitinin başlaması ile bu alanlarda yaşadığınız problemlerin ve blokajların kalktığını; kendinizi bir düzene oturtup, çabalarınız kadar hak edişlerinizi de alacağınızı gösterir.
2012-2024 yılları arasındaki sınavlarınızın sebepleri ve sonuçları: Genel olarak diğer insan ve nesnelerin sınırlarını anlamaya yönelik bu alanda; dil ve iletişim becerilerini oluşturmaya, sizin bildiğinizden daha farklı ve karışık konuları keşfederek ve gelişerek algı kapasitenizi geliştirmeye kendi varlığınızı bilinçli bir  farkındalıkla anlayıp, sağlıklı düşünerek rasyonel düşünme becerisini kazanarak üretmekle alakalıdır.  Ayrıca, astroloji de akıl ve zeka evi olan 3. Ev’i nasıl kullandığımız da çok önemlidir.

Eğer ki, ana konu olan diğer insan ve nesnelerin sınırları konusuna özen gösterilmediyse; bu alanda insanlara zarar verildiyse; (özellikle kendi egonuz-1.ev konuları ve maddi-manevi değerler-2. Ev konuları- için; 3. Evinizi yanlış kullandıysanız)  dedikodu, dolandırma, kandırma, aldatma, hile yolları ile yanlış yönlendirme, yanlış bilgi, yanlış eğitim verdiyseniz; 2012’den bu yana, özellikle de son dönemde de Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den beri  3.ev konularında (trafik, iletişim ve yakın çevre alanlarında) sıklıkla problemler yaşamış olma ihtimaliniz yüksektir.

Tüm bunların sebebi; kendi sınırlarınızı bildiğiniz kadar, sizin dışınızdaki insanların sınırlarını da bilip algılamanız ve dengelemeniz içindi.

Şimdi Jüpiter 29 Aralık 2021’de Balık burcunda transitine başladığında eğer ki, yukarıda bahsedilen konularda bir bilinç geliştirebildiyseniz; Jüpiter, Neptün’ün yaratmış olduğu tüm sisi dağıtıp; karşınıza özellikle de yakın çevreniz aracılığıyla gelecek destekleri yaşamınıza getirecektir.  

Mesela artık geçerliliğini yitirmiş eğitmen ve eğitim alanlarını bırakıp; çok doğru, güvenilir, hayatınıza gerçek anlamda dokunacak, ışık tutacak rehberlere özellikle de kişisel gelişim konularında eğitmenlerle karşılaşıp, bu eğitimlere başlayabilirsiniz.

Yakın çevreniz, yakın arkadaşlarınız ve akrabalarınızla iletişiminiz kuvvetlenip bir araya gelebilirsiniz. Yakınlarınızın hayatında ki güzel değişimler size sirayet edebilir.

Yarıda kalan tüm yazı işlerinizi tamamlayabilir, daha önce yayınladığınız tüm kitap-makale vb. şeylerin ön plana çıktığını görebilirsiniz. 

Ayrıca bu dönemde özellikle yazılı, sözlü, görsel medyada genel olarak; araklamacı üslupla, kendilerinden bir şeyler katmadan kopyala yapıştır yapmaya alışmış tüm kişilerin silinip gittiğini, bunun yerine doğru dürüst güvenilir insanların çıkış yaptığına da şahit olmakla birlikte; 29 Aralık 2021’den sonra özellikle fantastik kurgu, masal, spiritüel ve ezoterizm alanlarında yayına geçen ya da yayınlanmış her şeyin, Dünya genelinde büyük bir rağbet göreceğini de  (özellikle 2022 Mart ayında) deneyimleyeceğiz.

Daha detaylı bilgi için bireysel haritanızdaki Merkür’ün, konumu da dikkatli incelenmelidir.

2021 ARALIK AYINDA NEPTÜN’ÜN İLERİ HAREKETE GEÇMESİ İLE KOVA BURCU VE YÜKSELEN KOVALARI NELER BEKLİYOR?

 -PARA BENDE, ŞÖHRET BENDE-

KOVA burçları Neptün Balık Transit etkisini 2. Ev üzerinden alıyorlar. 2012-2024 yılları arası sizler için;  üretim, para, taşınan nakit para, taşınabilen fiziksel eşyalar, insanı oluşturan tüm materyaller, neyden beslendiğiniz ve neyle doyuma ulaştığınız, nelere sahip olduğunuz, sahip olduklarınızı değerlendirme ve biriktirme şekli ve alışkanlıklarınız,  maddi konulara yaklaşımınız, kaynaklarınızı yönetme beceriniz, üretim şekli ve kapasiteniz hakkındaki konularla alakalı zorlanma yaşamış olabilirsiniz; özellikle Neptün retro dönemleri sizi bu alanlarda daha fazla zorlamış olabilir. Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, para, maddi kaynaklar, değer verilen şeyler, maddiyat, güvenlik ihtiyacının karşılanması, sahip olunanlar, gelir-gider durumu, bütçe, banka hesabı, menkul ve gayri menkuller, kişinin kazançları, maaşı, birebir çalışarak hak ettiği gelirler, üretim, değer yaratma kapasitesi hakkında iyice canınızı sıkmış olabilir.

Çoğunuzun 2012 yılından beri yukarıda bahsedilen konularda dönem dönem sıkıntılar yaşamış, dönem dönem de refaha erişecek girişimler yapmış olabilirsiniz. Ancak Neptün 2. Evden geçerken özellikle parasal konularda çok büyük değişimler yaratır. Bir anda elinize bolca para geçerken, bir bakarsınız ki bir anda paranız bitmiştir. Çünkü çok gereksiz bir şeye ederinden fazla ödeme yapmış olabilirsiniz.

Yine aynı şekilde, yatırımlarınızı ve gelirlerinizi yanlış yönlendirme sebebiyle -özellikle bankacılık işlemleri üzerinden yürütülen platformlarda- kaybetmiş olabilirsiniz. 

Astrolojide Venüs, 2. Evi yani para evini de yönetir. Neptün, Venüs’ün bir üst oktavı ilahi sevgi yani maddenin üstündeki manevi sevgiden bahseder. Neptün 2. Evden geçerken, size hayallerinizde ki maddi değerlere kavuşma imkanı da verir ancak, özellikle kendi bireysel haritanızdaki Venüs’ün kalitesi ve bilincinize göre de, bu maddi değerleri elinizden bir bir alabilir. Yani bu noktada 2012 den beri hayallerinizdeki maddi değerlere kavuşup, sonrasında bunları bir şekilde elinizden çıkarmak durumunda kalmışsanız, Venüs’ünüzü doğru çalıştırmamanız sebebiyledir.

Birebir üretim alanında faaliyet gösteriyorsanız; ürettiklerinizde ani değer kaybı, alım satım işlerinizde daralmalar, ortaya koyduğunuz değerlere alıcı  bulunamaması, alacaklarınızın tahsili gibi konularda sorunlar yaşamış olabilirsiniz.
Mesela Tunceli’de ticaret yapan yükseleni Kova olan bir esnafsanız; 2012’den beri işyerinizi bir çok kez açıp-kapatmış ya da birkaç sektörde iş yeri açıp kapatmış olabilirsiniz. Ya da deponuz var ise; depoladığınız mallarda değer kaybı da yaşamış olabilirsiniz. 

İşiniz için borçlanma yaptıysanız, işler yolunda gitmeyip borçlarınızı ikiye katlamış olabilirsiniz.

Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, bu sorunlar tekrar gündeme gelmiş olabilir.

Aralığın ikinci haftasından sonra bu konularda yaşadığınız alanlarda belirsizliklerin dağıldığına şahit olacaksınız. 29 Aralık 2021’den sonra Jüpiter Balık burcu transitinin başlaması ile yaşadığınız problemlerin ve blokajların kalktığını; kendinizi finansal alanda bir düzene oturtup, çabalarınız kadar hak edişlerinizi de alacağınızı gösterir. Hatta hesaplarınızda bloke var ise; bu sorunları da adım adım çözdüğünüzü göreceksiniz.

2012-2024 yılları arasındaki sınavlarınızın sebepleri ve sonuçları: Genel olarak ‘BEN’ kavramını oluşturan bireyin, o ‘Ben’i oluşturan öğelerin neler olduğunu, tanımı ve becerelerini algılayıp dengelemesi üzerinedir. Böylece birey ne elde etmek ve neye değer verdiğini- vermesi gerektiğini kavraması ile ilgilidir.

Ayrıca sahip olma, konfor, lüks, gelir, ticari yetenekleriniz ve bu yeteneklerinizi nasıl kazanca dönüştürebildiğinizle alakalı olsa da, buradaki asıl nokta; bireyin kendisine karşı özsaygısını nasıl geliştirdiğine; kendi değerlerini oluşturup paraya yaklaşımını belirlemesine ve bunun üzerinden geliştirdiği özgüvenine de işaret eder. 

Her birey aitlik ve güven hissini sahip olduğu değer ve elle tutulur nesneler üzerinden gidermeye yatkındır. Banka hesabı, eş, çocuk, dini değerler gibi…

Aslında burada ürkütücü olan, ayakları yere sağlam basmak için dış etkenlere güvenmek zorunda kalmaktır. 2. Ev konularını geliştirirken dikkat edilmesi gereken; bu alanda çok az kontrol sahibi olmamızdır. Beklentileri azaltarak, gerektiğinde değişime açık olmak, bireye kendisisini daha güvende ve özgür hissettirir.

Gerçek özgürlük ve güçlü duruş, sahip olunan her şey kaybedilince anlaşılır. Elle tutulabilir maddeler veya o çok sevdiklerimiz ulaşılmaz hale gelirse, Dünya’da nasıl güçlü kalınır? 2012’den beri yaşanılan süreç tüm bunlara cevap bulmak adına bir gelişim süreciydi.

Şimdi Jüpiter 29 Aralık 2021’de Balık burcunda transitine başladığında eğer ki, yukarıda bahsedilen konularda bir bilinç geliştirebildiyseniz; 2.evin getirdiği hediyeleri özellikle maddi alanda (ticari kazançlarınızda, maaşınızda, birebir çalışarak hak ettiğiniz gelirler de artışı ) gerçekten hak etmişsiniz demektir. 

Üretim, mesleki ve ticari faaliyetlerde gelir artışları olacaktır. Üretim, meslek edindirme kurslarına yönelim fazla olacağı gibi, bu alanlarda verilen eğitimler de artacaktır.

Ayrıca şarkı sözü yada şiir yazma alanlarında bir faaliyetiniz varsa, bu alandaki üretimleriniz çok ses getirebilir ve güzel kazançlar elde edebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken nokta: Jüpiter Balık transitinizde mutlaka ama mutlaka bir kenara para koyun, artan gelirinizin bir kısmını mutlaka ama mutlaka muhtaç olanlarla paylaşın ki bolluk ve bereketiniz daim olsun. Jüpiter Balık özellikle yükselen Kovalardan; toplum adına toplumun yararına, yatırımlarda ve yardımlarda bulunmasını ister. Çünkü belki Jüpiter Yay transitinde (9 Kasım 2018 - 3 Aralık 2019 yılları arasında); çevreniz genişledi ve hatta belki o insanların desteğiyle siyasete atıldınız ya da çeşitli dernek ve vakıflarda yönetici otorite konumuna geldiniz, bu popüleritenin devamını istiyorsanız; işte şimdi sizi destekleyenlere elinizi uzatma vakti…. Kısacası ‘Az laf çok iş’…

Daha detaylı bilgi için bireysel haritanızdaki Venüs’ün, konumu da dikkatli incelenmelidir.

2021 ARALIK AYINDA NEPTÜN’ÜN İLERİ HAREKETE GEÇMESİ İLE BALIK BURCU VE YÜKSELEN BALIKLARI NELER BEKLİYOR?

-KENDİME YENİ BİR BEN LAZIM-

BALIK burçları Neptün Balık Transit etkisini 1. Ev üzerinden alıyorlar. 2012-2024 yılları arası sizler için; birinci ev konularında zorlanma vermiş olabilir. Birinci ev; Karakterimiz, mizacımız ve fiziksel görüntümüz üzerinde etkilidir. Kişinin benlik duygusunu, dış dünyayı nasıl algıladığını gösterir. Ben dediğimiz tek yerdir. Konu tamamen bizimle, egomuzla ilgilidir. 1.Ev ve yükselen burcu, bireyin hayatta kendisine çizdiği labirenti gösterir. Bu labirenti çizip bundan çıkması için gereken doğru yolu da kendisi bulur.  Astrolojiye göre doğmak, bir beden içine girmek, evrenin bütünsel bir parçasıyken evrenden ayrılıp bir birey haline gelmesi demektir.

Olma süreci başlamıştır. 

Ayrıca astrolojide 1. Ev; kişinin kendisini dışarıdan bakılınca, görülen her şeyidir. Boy, kemik, saç, kilo gibi... Kişinin nasıl göründüğünü anlatır. Aynı zamanda sosyal maskesi, yani karşı tarafta bıraktığı ilk intibadır. Birinci ev ilk nefes gibidir. Her şeyin başladığı, doğduğu ve form kazandığı yerdir. Bu eve yerleşen gezegenler kişinin yaşam kalitesini arttırır ya da azaltır. Karakterin, davranışların temelini anlamak ve kişinin ahlak ve terbiyesi konusunda fikir sahibi olmak için bu eve bakılır. Birinci evdeki gezegenler hayatın bir armağan olarak sunduklarıdır. Ayrıca bize en yakın olan kişileri de tanımlar. Doğuştan gelen yetenekler, görünüm, imaj, kıyafetler hakkında ipucu verir. İnsanlar arasında nasıl davrandığımız, girişken, çekingen ya da sakin tavırlardan hangisine yakın olduğumuzu objektif gözle inceleriz. Bu ev, kişilik ve mizaç üzerinde Güneş burcundan çok daha fazla etkindir. Haritayı oluşturan bütün enstrümanlar içinde, kişiyi diğerlerinden farklı kılar. Zira tüm harita, bu referans noktası üzerine inşa edilir.

Çoğunuzun 2012 yılından beri yukarıda bahsedilen konularda dönem dönem sıkıntılar yaşamış, dönem dönem de refaha erişecek kendinizle alakalı değişiklikler yapmış olabilirsiniz. Özellikle Neptün retro dönemleri sizi bu alanlarda daha fazla zorlamış olabilir. Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, ego gelişimi başta olmak üzere; özellikle dış görünüşünüzde yaptığınız değişimler de, etkili bir sonuç almamış olabilirsiniz. 
Tarzınız ve görünüşünüzün nasıl olması gerektiği konularında bir karara varamamış; bu konularla alakalı yapmış olduğunuz estetik dahil girişimlerden bir türlü memnuniyet duymamış olabilirsiniz. 

2012 yılından beri dış görüşünüzde sürekli bir değişim yaptırmış olabilirsiniz; yüz estetikleri, saç ektirme vb. gibi… Sıklıkla bıçak altına yatıp, aldığınız narkozun etkisini kolaylıkla üzerinizden atamamış, ya da bu yıllar arasında özellikle baş bölgesinden geçirmiş olduğunuz operasyonlardan tatmin edici sonuçlar alamamış olabilirsiniz. 

Ya da kısacası 2012’den beri var olmak adına kendinizi ortaya koyduğunuz her konuda; davranış şeklinizde sıklıkla değişimlere gitmiş olabilirsiniz.

Uzun zamandır sizi görmeyen insanların aa ne kadar değişmişsin dediği kişiler, siz sevgili Balıklarsınız.

Eski benliğinizi defalarca öldürüp; yeni ve yeniden doğmuş olabilirsiniz.Bu süre zarfında değişik bağımlılıklarınız ve takıntılarınızda oluşmuş olabilir.

Göz rahatsızlıkları ile çokça uğraşmış da olabilirsiniz… Yanlış gözlük kullanımı göz derecenizi ilerletmiş de olabilir. Ve yahut olaylara bakış açınızı değiştirmek z orunda kaldığınız bir dizi olay da yaşamış olabilirsiniz.

Veyahut çok çalışmanıza rağmen; yetenekleriniz ve özelliklerinizi bir türlü ön plana çıkamamış ve kendinizi çevreye tanıtamamış olabilirsiniz. Bu konularda hakkınız fazlasıyla da yenmiş olabilir. Sizin başarılarınız ve emekleriniz bir başkası tarafından sahiplenilmişte olabilir.

Neptün’ün retro hareketi 24 Haziran 2021’den Aralık 2021’e kadar olan bu son dönemde de, bu sorunlar tekrar gündeme gelmiş olabilir.

Aralığın ikinci haftasından sonra bu konularda yaşadığınız alanlarda belirsizliklerin dağıldığına şahit olacaksınız. 29 Aralık 2021’den sonra Jüpiter Balık burcu transitinin başlaması ile yaşadığınız problemlerin ve blokajların kalktığını; kendinizi ortaya çıkarıp, çabalarınız kadar hak edişlerinizi de alacağınızı gösterir. 

2012-2024 yılları arasındaki sınavlarınızın sebepleri ve sonuçları: Genel olarak ‘Ben, Benlik ve ego kavramını oluşturmaya çalışsan bireyin, kendini nasıl ortaya koyduğu ile alakalıdır. Böylece birey ne olmak istediğinin ve ne olduğunun farkına varıp; kapasitesinin ve yeteneklerini egosuyla doğru orantıda geliştirip dengelemesi ile ilgilidir.

Gerçek kişilik ruhun kalitesinden yansıyandır. Ruhun kalitesi de kişinin farkındalığı ve bilinciyle ortaya çıkar. Balık burcu ruhaniyet ve sezgisellikle de alakalı olduğu için, kişinin yerini ve sınırlarını belirlerken, bütünün de farkında olması ve buna saygı duyması beklenir.

Yani kısacası 2012 den beri; İnsan-ı kamil olma yolunda benliğiniz ile ne kadar yol alabildiniz. Merhametin ne olduğunu, merhamet etmeyi lafta konuşmak yerine pratiğe dökebilmeyi, gerçek ihtiyaç sahiplerini görebilmeyi-duyabilmeyi-el uzatabilmeyi başarabildiniz mi? Var oluşun ne olduğunu ve bu dünyada var olan her şeyin en az sizin kadar yaşam hakkına sahip olduğunun farkına varabildiniz mi? Bu Dünya’nın, sizin eviniz olduğu kadar sokakta gördüğünüz bir kedi ve yahut köpeğinde evi olduğunu idrak edebildiniz mi?

Hiç öyle cehennemin yolları merhamet taşlarıyla sıralı felan değil… Bu tamamen; bizzat kardeşi aç yatarken kendi tıka basa yiyenlerin; egosundan başka bir şey biriktiremeyenlerin; sırf daha fazlasına göz diktiği için, kıtlık bilinciyle elindekini paylaşmaktan ödü kopanların, arkasına sığındıkları safsatadır… 

Anadolu insanı her daim kapısını herkese açar…

Veren elin boş kaldığını ben hiç ama hiç  görmedim… 

Şimdi Jüpiter 29 Aralık 2021’de Balık burcunda transitine başladığında eğer ki, yukarıda bahsedilen konularda bir bilinç geliştirebildiyseniz; 1.evin getirdiği hediyeleri özellikle var olabilmeniz adına gerçekten hak etmişsiniz demektir. 

Kendinizi ortaya koyma, bir yıldız gibi parlama, belki de adınızı altın harflerle yazdırma fırsatlarını yakalayabilirsiniz. 

Ayrıca kişisel ve kimlik gelişiminize katkı sağlayacak gelişmeler de gündemde…

Terfi alabilirsiniz, daha iyi bir kuruma geçiş yapabilirsiniz… Kendinizin değerini bileceğiniz ve etrafınız tarafından da bilenecek alanlarda iş ve kariyer fırsatları yakalayabilirsiniz…

Evlenebilirsiniz… Hayatınızın diğer yarısını bulabilirsiniz… Anne-Baba / Nene-Dede olabilirsiniz…
Daha detaylı bilgi için bireysel haritanızdaki Mars’ın, konumu da dikkatli incelenmelidir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.